Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Serwis klimatyzacji


mosquitosound

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanka :mysli:

czy cały układ chłodzący jest smarowany i dział na bazie czynnika R-134a (smaruje i chłodzi)???

jak powinien przebiegać prawidłowo serwis klimatyzacji w zakładzie który się tym zajmuje:

-powinni opróżnić układ ze starego środka i wpompować nowy,

-powinni wypompować stary środek i wpompować go wraz z nowym (w odpowiedniej ilości)

-powinni dobić układ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie w serwisie podłączana jest klima pod specjalne urządzenie, które wypompowuje czynnik razem z olejem (po ilości wypompowanego czynnika wnioskuje się o jego brakującej ilości), następnie przeprowadzany jest test szczelności (wytwarzana próżnia w układzie) i na koniec pompuje się do układu nowy czynnik razem z olejem. Całość odbywa się automatycznie i steruje tym komputer. Dodatkowo można wpuścić do układu tzw kontrast który w przypadku nieszczelności pokarze nam ją przy świetle lampy ultrafioletowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za zainteresowanie :hi: i za odpowiedź.

na razie klima chodzi dobrze (wymieniłem tylko filtr kabinowy-węglowy) przy wymianie oleju, ale chciałem wiedzieć na przyszłość, żeby nie szukać na szybkiego.

Jeszcze raz dzięki chłopaki[br]Dopisany: 13 Lipiec 2009, 21:27_________________________________________________dodam jeszcze że wentylator miałem niesprawny, ale już naprawiłem (wymiana łożyska-8zł i 4szt szczotek z dodatkiem miedzi 30zł) :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za zainteresowanie :hi: i za odpowiedź.

na razie klima chodzi dobrze (wymieniłem tylko filtr kabinowy-węglowy) przy wymianie oleju, ale chciałem wiedzieć na przyszłość, żeby nie szukać na szybkiego.

Jeszcze raz dzięki chłopaki[br]Dopisany: 13 Lipiec 2009, 21:27_________________________________________________dodam jeszcze że wentylator miałem niesprawny, ale już naprawiłem (wymiana łożyska-8zł i 4szt szczotek z dodatkiem miedzi 30zł) :>

Pamiętaj o filtrze przeciwpyłkowym i raz na kiedy odgrzyb instalacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi koles w zakladzie dobil czynnik z olejem i z jakims srodkiem i mowil ze bedzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jakims takim zoltym czynnikiem co pokaze gdzie jest dziura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leje się czynnik tzw. kontrast i pod lampą UV wychodzi gdzie są nieszczelności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a jeżeli chodzi o osuszacz to czy da się go wymienić bez rozbierania przodu samochodu i czy zrobią to w serwisie klimy??

w serwisie klimy na pewno to robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...