Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Centralny zamek przestał działać


Martom_84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Panowie mam wielki kłopot...ni stąd ni zowąd przestał mi działać centralny zamek, ani z pilota (kierunkowskazy normalnie migają), ani z kluczyka...muszę wszystko zamykać ręcznie...masakra jakaś :wallbash:.

Podłączyłem się pod VAGa i otrzymałem następujący komunikat:

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Address 35 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 862 257 B

Component: ZV-Pumpe, Funk D12

Coding: 12897

Shop #: WSC 07510

3 Faults Found:

01367 - Central Locking Pump Run Time Exceeded (Likely Leak)

35-00 - -

01366 - Opened Due to Crash Signal

35-00 - -

00956 - Key 2

09-00 - Adaptation Limit Surpassed

Address 56 -------------------------------------------------------

Controller: 4B0 035 186

Component: Radio 0001

Coding: 00201

Shop #: WSC 06325

1 Fault Found:

00852 - Loudspeaker(s): Front

36-10 - Open Circuit - Intermittent

End -------------------------------------------------------

Na domiar złego zauważyłem, że zaczęły mi się zawieszać kierunki...włączam migacz, a on się ciągle pali...czy to przerywacz?

Bardzo proszę o pomoc! ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli pompke słychać to rozsypał się wirnik :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na domiar złego zauważyłem, że zaczęły mi się zawieszać kierunki...włączam migacz, a on się ciągle pali...czy to przerywacz?

Dokładnie. Wymień albo popraw styki w przekaźniku. Ja to robię u siebie raz na 6 miechów :). Operacja banalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchaj jak zamykasz i otwierasz słychać jak pompka pracuje a drzwi się nie otwierają ani zamykają to znaczy że poszedł wirnik w pompce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zmieliły Ci się łopatki w wirniku. Ja podpasowałem cały cartidge od Golfa. Jednak pompka może Ci się już nie kręcić, jeśli sterownik nałapie zbyt dużo błędów to przestaje sterować przekaźnikiem. Skasuj błędy (nie zawadzi wyzerować sterownik) i zobacz (raczej posłuchaj), czy kręci silnikiem. Powinien Ci potem też zniknąć błąd czujnika zderzenia - widać ktoś robił Output Test airbaga, albo faktycznie kiedyś odpalono poduchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...pompkę słychać jak pracuje...kiedy otwieram drzwi z kluczyka i tak samo słychać ja jak zamykam. Przez chwile ją słyszę.

Powiedzcie mi jak ją wymontować (pompkę) bo już dwa razy podchodziłem do tematu i nie daje rady jej wyciągnąć - bo rozumiem ze jest w bagażniku po prawej stronie? Taki dekielek się odkręca i siedzi tam takie ustrojstwo, ale nie mam pojęcia jak to wyciągnąć. :confused4:[br]Dopisany: 31 Marzec 2010, 18:49_________________________________________________

Witam!

Na domiar złego zauważyłem, że zaczęły mi się zawieszać kierunki...włączam migacz, a on się ciągle pali...czy to przerywacz?

Dokładnie. Wymień albo popraw styki w przekaźniku. Ja to robię u siebie raz na 6 miechów :). Operacja banalna

A jak kolego dostać się do przekaźnika? Nad radiem gdzie jest włącznik świateł awaryjnych mam taką atrapę drzewo-podobną i nie wiem jak to zdemontować:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

To i ja dołączę się do tematu :)

Wczoraj wieczorem spotkało mnie to, co i Martom, czyli przestał mi działać centralny zamek z pilota.

Działa natomiast przy otwieraniu z kluczyka, ale słychać, że zamek próbuje sam się zamknąć lub otworzyć...

Dzisiaj byłem już w warsztacie zajmującym się zamkami i powiedziano mi, że to najprawdopodobniej pompka (czy też wirnik jak pisali tu inni).

Oczywiście zastanawiam się też nad wyczerpaniem bateryjki w pilocie, ale to mało prawdopodobne...

Mam do Was następujące pytania:

1. Pierwsze będzie trochę śmieszne: Jak otworzyć kluczyk, żeby wymienić bateryjkę :) Próbowałem, ale nie mogę, a nie chcę na siłę, więc może jest jakiś specjalny sposób...

2. Jaka bateryjka wchodzi do pilota A4 B5 2000r. ?? I ile powinna kosztować ?? Powiedziano mi, że ok 25 zł za sztukę

3. Ile powinno kosztować zakodowanie kluczyków po wymianie baterii ?? Powiedziano mi, że ok 50zł.

4. No i ile powinna kosztować wymiania pompki, ewentualnie wirnika ??

Jeśli macie jeszcze jakiekolwiek sugestie to chętnie wysłucham :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pompka najłatwiej powiewdzieć i naciągnąć klijęta wątpię że wszystkie popmki siadają jednocześnie... ponownie chciałbym zapytać gdzie jest ten przekaźnik od c.z. i jak wyczyścić te styki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie te oryinalne przekazniki sa ale szukal bym ich pewnie tam pod bezpiecznikami u kierowcy chyba, ja swoj nieoryginalny tam mam bo najblizej jest do wszystkich kabelkow. Pompka w bagazniku, tak po prawej stronie pod ta cala wyscolka musisz ja odgiac, blokuje to moze jedna srubka na plastikowej listwie, dojdziesz, nie jest trudno i tam w takiej gabce bedzie siedziala ta cala sprawiajaca tyle problemow ludziom pompka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pompka wiem gdzie jest, gorzej ze nie wiem który to przekaźnik, i tak dalej wątpię że to pompka, bo otwiera i zamyka tylko czasami coś najdzie i nie trybi ale wątpię że to ona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te pompki siadaja, lepiej jakby bylo elektryczne calkiem, a to albo przewod albo wirnik, koszty pompki, poszukaj na allegro, spisz numer czesci ze swojej, ale tak od 100-150 zl wzwyz, nie wiem ja w polsce nie szukalem ich, ponoc ostatnia literka z numeru czesci nie jest wazna przy szukaniu zastepczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

To i ja dołączę się do tematu :)

Wczoraj wieczorem spotkało mnie to, co i Martom, czyli przestał mi działać centralny zamek z pilota.

Działa natomiast przy otwieraniu z kluczyka, ale słychać, że zamek próbuje sam się zamknąć lub otworzyć...

Dzisiaj byłem już w warsztacie zajmującym się zamkami i powiedziano mi, że to najprawdopodobniej pompka (czy też wirnik jak pisali tu inni).

Oczywiście zastanawiam się też nad wyczerpaniem bateryjki w pilocie, ale to mało prawdopodobne...

Mam do Was następujące pytania:

1. Pierwsze będzie trochę śmieszne: Jak otworzyć kluczyk, żeby wymienić bateryjkę :) Próbowałem, ale nie mogę, a nie chcę na siłę, więc może jest jakiś specjalny sposób...

2. Jaka bateryjka wchodzi do pilota A4 B5 2000r. ?? I ile powinna kosztować ?? Powiedziano mi, że ok 25 zł za sztukę

3. Ile powinno kosztować zakodowanie kluczyków po wymianie baterii ?? Powiedziano mi, że ok 50zł.

4. No i ile powinna kosztować wymiana pompki, ewentualnie wirnika ??

Jeśli macie jeszcze jakiekolwiek sugestie to chętnie wysłucham :)

Pozdrawiam

za naprawę pompki(zmielony wirnik) zapłaciłem 150 zł

za baterie, które sam sobie wymieniłem 15zł(u np. zegarmistrza ok.30 zł) ale po wymianie baterii nie kodowałem kluczyka :myśli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...