Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Zalany olej do diesla w silniku benzynowym


gonzo512

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Jestem świeżo-upieczonym posiadaczem A4 ;) Umówilem się juz na wymianę rozrządu, płynów itd.

Jest jednak mały problem, bo poprzedni właściciel jeździł na oleju Castrol z normą 505.01 5W40 a jest to olej przeznaczony do diesli z pompowtryskami.

Dowiedzialem sie od goscia ze auto przejechało na tym oleju jakies 10tys km. Nie widze jednak zadnych niepokojących objawow - no ale za krotko mam auto zeby to stwierdzic.

Troche za późno się zorientowałem bo już po zakupie - ale co teraz? Czy to jest niebezpieczne? co sie moze zepsuc?

Pozdrawiam i czekam niecierpliwe na jakąkolwiek pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie stanie....Olej do pompowtrysków jest droższy ponieważ marketingowcy wykożystali fakt powstania nowej technologi do "stworzenia zupełnie nowego produktu"

Liczy sie norma lepkość gęstośc marka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie stanie....Olej do pompowtrysków jest droższy ponieważ marketingowcy wykożystali fakt powstania nowej technologi do "stworzenia zupełnie nowego produktu"

Liczy sie norma lepkość gęstośc marka.

Dokładnie. Lej jakiś inny syntetyk, ewentualnie półsyntetyk. Nic mu nie będzie. Martwić byś się mógł gdyby poprzedni właściciel jeździł na minerale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...