Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z uciekającym tyłem


tymk27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem wczoraj audi A4 B5 AFN avant i mam pewien problem.....

Samochód ma strasznie miękkie zawieszenie - myślałem ze niemieckie samochody mają je raczej twarde....

I przy przekdościach rzędu 100 km/h ucieka mi tył samochodu wchodzac w łagodny zakręt z prędkościa ok 60-70 mam wrażenie ze zaraz zrobie 180 stopni....

Co to może być? sory jeżeli jest to jakis banał typu amorki do wymiany ale jestem jak na narazie zielony w tym temacie:)

Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź tuleje tylnej belki, jak one sa wybite to tył wyprzedza przód na zakrętach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wizyty na stacji diagnostycznej: sprawdź zużycie amorków + stan tulei + sprężyny (czy czasami nie pękła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj na wymianie opon bo przyjechalem na zimówkach. Mechanik tylko zdjął koło i powiedział że amorki do wymiany wiec to chyba to. POjade do mechanika na wymiane amorków i przy okazji jak bedza te tuleje do wymiany to wymienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może popatrz na zbieżność... po przy 100km/h nie powinien uciekać... :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie uciekał tył i to była wina tuleji tylnej belki , amorki raczej mają mniejszy wpływ na "pływanie" tyłu na zakrętach chociaż mogą mieć z tym coś wspólnego . Ale co do takiego zjawiska maja sprężyny ?? :mysli:edmondo jak możesz to rozwiń swoją konkluzje bo jestem ciekaw ? Łożyska też raczej niewiele maja z tym wspólnego - tak myslę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo po kupnie A4.

Po wymienie amorów tył i prawego łozyska + ustawienia zbieznosci auto super trzyma sie drogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie myslałem ze to amory kupiłem bez konsultacji z mechanikie.Podczas naprawy okazało sie ze to silent blocki i łozyska sie rozsypały.[br]Dopisany: 31 Lipiec 2009, 00:15_________________________________________________

u mnie uciekał tył i to była wina tuleji tylnej belki , amorki raczej mają mniejszy wpływ na "pływanie" tyłu na zakrętach chociaż mogą mieć z tym coś wspólnego . Ale co do takiego zjawiska maja sprężyny ?? :mysli:edmondo jak możesz to rozwiń swoją konkluzje bo jestem ciekaw ? Łożyska też raczej niewiele maja z tym wspólnego - tak myslę.

Moim zdaniem maja.Bo jezeli łozyska sa wyrypane to koło ma luzy podczas wchodzenia w zakret i jest to napewno odczuwalne dla wprawionego kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zbieżność tyłu ustawiacie w A4(B5) ??

Amorki przy płynnej jeździe i równej drodze mają bardzo mały wpływ na uciekanie tyłu.

Przy dziurach i owszem.

Najbardziej: tuleje belki, łożyka (luz można regulować) bo w A4 jest starodawny porzadny system dwóch niezlaeżnych łożysk z tyłu, no i belka sama może też być wygięta (wtedy chyba wymiana belki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmienilem amorki i wszytsko gra:)

Też tak miałem w innym samochodzie, auto pływało i tył i przód. A winą były zużyte amortyzatory.

Jak wozi to w pierwszej kolejności trzeba sprawdzać amortyzatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...