Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] Większe spalanie po wymianie przepływki


beni226

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Gaz mam już w autku od roku. Do tej pory nie narzekałem wszystko było ok nawet spalanie.

Problem się zaczął kiedy popsuła mi się przepływka, została ona wymieniona na nową lecz nie oryginalna i autko zaczęłą palić po prostu więcej tzn ok. 3l/100km więcej. Zrobiłem autokalibracje jednak nie znam się za bardzo na ustawianiu mnożnika. Z tego co zauważyłem to mam ominiętą sonde lambda przy gazie-czy jest to możliwe że to jest jakaś część winy po tej stronie?

Powiedzcie jeszcze czy może lepiej zrestartować cały komputer i dopiero zrobić kalibracje gazu.?

Instalacje mam stag 300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. skasuj stałe wyuczone ECU silnika

2. pojeździj troche na benzynie i zobacz czy wszystko ok ze spalaniem i z silnikiem jak tak to punkt 3

3. auto kalibracja LPG

4. kalibracja podczas jazdy LPG

Sada niemusi być podpięta do staeronika LPG pomaga jedynie instalatorowi przy kalibracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link do strony producenta staga http://www.ac.com.pl/

link do instrukcji Stag 300 tam jest wszystko opisane http://www.ac.com.pl/site_media/files/2009/04/06/Instrukcja_Stag-200Stag-300.pdf

ale jakbys wpisal w google to by ci sie nic niestało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reset ECU, kalibracja ale kupiles nieorginalna przeplywke wiec i tak ostawiam ze nie bedzie dobrze dzialac. wymien na oryginal albo z ASO albo BOSCH tylko z pewnego zrodla bo audi nie lubia nie ori zamiennikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak najlepiej sprawdzic czy przeplywlka nie ori ktora kupilem jest nie dobra.?powinno przeciez sprawdzic sie jakies parametry na vagu.[br]Dopisany: 14 Lipiec 2009, 21:23_________________________________________________a orientujecie sie moze czy dysze przy wtryskach do gazu przy silniku 1.6 i przewiercone na 2mm to nie za duzo jak na ten silnik?czy lepiej powinno byc na 1.8mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej podmiana. na vag'u kanal 2 albo 3 i tam masz wartosci przeplywki. ~120g powinno pokazywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientujecie sie moze czy dysze przy wtryskach do gazu przy silniku 1.6 i przewiercone na 2mm to nie za duzo jak na ten silnik?czy lepiej powinno byc na 1.8mm

dysze dobiera sie do mocy i mniej wiencej na oko masz ok ale dysze + ciśnienie + zalecany mnożnik początkowy czy poprawka przez producenta sterownika LPG powinno sie rozważac łacznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz wszystkich

Wtracam do tematu gdyż już nie mam sił do mojego autka.

Orientujecie się może jak najlepiej sprawdzić czy kupiona nowa nie ori przepływomierz dobrze współpracuje z moim autkiem. Przepływomierz mam firmy BEAR jezeli dobrze pamiętam. Powiedzcie może jakie powinien miec dobre wartości mierzone przepływomierz na Vagu. Autko paliło mi 9LPG a teraz na tym nowym pali mi 11l LPG. Raczej nie możliwe by było że to wina jest czegoś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowilem wymien na ORI :gwizdanie: Reset ECU, adaptacja przepustnicy i niech auto pochodzi jakies 20-30 min zeby sie silnik przyzwyczail do nowych wartosci (na benzynie). Pozniej mozesz robic kalibracje LPG. Jak nie pomorze to niestety znowu wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...