Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Regulacja pedału sprzęgła


Pretor

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że przypuszczałem, że nie do końca mi sprzęgło rozłącza z ciekawości postanowiłem oblukać pedał sprzęgła a raczej pompkę. Okazało się, że jest tam regulacja pedału sprzęgła a raczej jego skoku. Wykręciłem bardziej to cięgło i tym samym zwiększyłem skok sprzęgła. W sumie nic to nie dało tylko sprzęgło bierze bardziej u góry i pedał sprzęgła jest wyżej. Zrobiłem tak dlatego żeby bardziej się wysuwał i tym samym lepiej wysprzęglał tłok wysprzęglika. Czy nic się nie stanie jak będzie większy skok sprzęgła, czy musi mieć jakąś określoną wartość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tylko regulacja luzu padalu, i nic tam nie zmienisz,jak sprzeglo bierze coraz wyzej to znaczy ze juz sie konczy

Nie do końca, ponieważ pedał sprzędła jest coraz wyżej względem pedału hamulca i tym samym zwiększa się skok pedału sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja chciałbym się dowiedzieć jak mozna wyregulować wysokośc pracy sprzęgła , po wymianie na nowe sprzęgło bierze na samej górze chciałbym aby brało znacznie niżej czy jest to do zrobienia , mechanik powiedział że tak ma być i że się ułoży juz zrobiłem prawie 1000 km i jest nadal tak samo ???  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...