Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Klimatronik i prawidłowe działanie ?


kori

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewien czy tak ma byc, otóż chodzic, chłodzi, grzac, grzeje lecz jeśli chodzi o chłodzenie to niezależnie czy gwiazdka pojawia się na wyświetlaczu to wieje zimnym, jeśli wcisnę gwiadzkę to słychac że auto spada z obrotów. Niby prawidłowo ale dlaczego pomimo nie uruchomionej klimy (sugeruje się gwiazdką) w aucie jest chłodno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że gdy jest upał a ja nie włączam klimy-gwiazdki to przez kratki powinno leciec powietrze o temp zbliżonej do temp powietrza na zewnątrz a tak nie jest, dmucha chłodnym powietrzem a z pod auta wycieka woda, praktycznie w upał nie włączam gwiazdki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mam rozumieć, że w upał nawet bez włączonej klimy dmucha Ci zimnym powietrzem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnij vaga i zobacz czy sprężarka jest cały czas włączona i czy reaguje na przycisk. czy kiedy wyłączysz gwiazdkę kręci sie wentylator elektryczny? możesz też ręką sprawdzić czy przewód klimy idący do parownika jest zmrożony kiedy masz wył gwiazdkę. jeżeli tak to cały czas działa sprężarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę to.

Wydawało mi się że sprężarka ciągle nie działa bo jak włączam gwiazdkę to na silniku słychac obciążenie.

Wiatrak elektryczny włącza się na chwilę po włączeniu nawiewu (nawet bez włączania gwiazdki), z nim też coś jest nie tak bo włącza się na chwilę, wyłacza i włącza ponownie, tak kilka razy, potem przekaźnik który go załącza zaczyna brzęczec i kupa, dzieje się tylko wtedy jak poruszam się wolno w mieście, na trasie nie brzęczy bo i chyba wentylator sie nie załącza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz możliwość to zasteruj vagiem wiatrak i zobacz czy sie uruchomi w sposób ciągły, powinny być 2 biegi wiatraka, tak jest u mnie. załączenie wiatraka zależy od temperatury, w te upały odpala sie praktycznie razem z klimą i kręci cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem przyczynę problemu, na sprężarkę klimy podawany jest prąd zaraz po przekręceniu zapłonu a tak by nie może, może przetarł się przewód itp.

Sprawdzałem Vag'iem i żadnych błędów. Może coś podpowiecie ?

Znalazłem i winnego, przekażnik który steruje sprężarką ma dodtakowo Diodę która działała jak chciała ale teraz jest prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...