Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Kłopot z silnikiem - kręci, ale nie chce zapalić


malin01

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wyjechałem swym rumakiem do ukochanej i po przejechaniu góra kilometra pod pedałem gazu brakło mocy :wallbash: na mój rozum stwierdziłem, że paliwo się skończyło albo gdzieś się coś przypchało :confused4: więc zjechałem na pobocze, zakręciłem jeszcze kilka razy i nic..

stan paliwa był ponad rezerwę więc nie możliwym jest, że go brakło. Tankowałem ostatnio na shellu i bp, a po poluzowaniu rurek od wtryskiwaczy paliwo wydaje się być tak jakby szare, trochę mętne? ostatnio zdarzyło mi się jeździć na rezerwie, więc moja myśl jest taka, że to może syf który się zebrał na dnie baku ? podpowiedzcie coś, będę bardzo wdzięczny :notworthy: i mógłby przy okazji ktoś opisać jak odpowietrzyć układ :gwizdanie:

dodam, że na filtrze paliwa przejechałem coś około 25 tys km. podobno zmienia się go co 2 wymianę oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany :wink4: a było to tak:

jak pisałem w pierwszym poście paliwo było jakieś mętne, więc wykręciłem bak i zajrzałem do środka, a tam niespodzianka: paliwo wyglądało tak jak by było pomieszane z jakiś ciemnym barwnikiem, w porównaniu z paliwem z bp te w baku wyglądało jak muł ..

wylałem wszystko, wyczyściłem zakręciłem z powrotem. Przeszedłem do filtra paliwa, ten wymieniłem na nowy bo w nim tak samo było sporo syfu :confused4: odkręciłem wszystkie rurki od wtryskiwaczy, zakręciłem silnikiem i paliwo zaczęło lecieć :) później zakręciłem trzy rurki i gdy zapalił zakręciłem czwartą. Na razie chodzi jak zegarek, mam nadzieje, że tak zostanie :tongue4:

pytanie skąd te paliwo ?? już tłumacze :wink4: otóż otworzyli nowego shella na trasie łowicz->bielawy->piątek to sobie zatankowałem :wallbash: szczęśliwy pojechałem dalej, zostawiłem samochód pod domem i gdy odpalałem go po postoju musiałem trochę pokręcić zanim załapał, powtórzyło się to jeszcze 2 razy, a później był spokój więc myślałem, że mu przeszło ale jak się okazało do czasu :disgust:

Więc OSTRZEGAM wszystkich jadących tą trasa, nie tankujcie na nowym SHELLU za/w Łowiczu !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO się nazywa cięcie kosztów według Shell. Zbudowali stację z przeciekającymi zbiornikami. Przez nieszczelności wpadło trochę błota do zbiornika.

Wystrzegajcie się tej stacji jak ognia.

Ciekawe kiedy wpadną na to że im paliwo ucieka w ziemię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO się nazywa cięcie kosztów według Shell. Zbudowali stację z przeciekającymi zbiornikami. Przez nieszczelności wpadło trochę błota do zbiornika.

Wystrzegajcie się tej stacji jak ognia.

Ciekawe kiedy wpadną na to że im paliwo ucieka w ziemię?

niech teraz płaca za czyszczenie i płukanie.

Pytanie czy to stacja SHELLa czy jakaś w ajencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech teraz płaca za czyszczenie i płukanie.

Pytanie czy to stacja SHELLa czy jakaś w ajencji?

nie mam pojęcia :no: ale zastanawiałem się czy tam nie podjechać i wlać trochę ropy do karnistra :gwizdanie: ale co dalej gdyby było takie jak w baku ?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz im zrobić świnie jak chcesz tylko pytanie czy się akurat tak trafi bo samo paliwo z bańki jak pójdzie do ekspertyzy to na nie wiele się zda bo się tego wyprą, a jak przyjeżdża kontrola to przeważnie jest taki nie fart, że zawsze wszystko gra,, a z tym shell'em to poleciałeś ja myślałem, że jak shell to shell i już spokojnie tam z 3 baki zalałem, ale szczerze ja nie mam z tym najmniejszych problemów, ale skoro coś się trafiło czyli powrót na bp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już się przejechałem na tej stacji kolega też więc nie jest chyba takie dobre jednak

ale BP daje rade i ja tanuję tylko tam

aha zapomniałem dodać swojej historii po wizycie na tym Shell'u nieszczęsnym. Jakoś w wakacje zalałem sobie cały bak i poleciałem na mazury dojechać dojechałem, ale na drugi dzień rano samochód nie za bardzo miał ochotę jeździć więc ja dziękuje za tą stacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...