Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AKE] Czy pada pompa wtryskowa ?


bhuyaaka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zakupiłem A4 2.5 Q - jestem juz po wymiance rozrządu - przed oddaniem do wymiany auto zaczęlo mi się sporadycznie troszke dusić, rano nie odpalało na pyk, troszke zakopciło.

Mechanik - naprawde dobry żaden podrzędny garażowiec - stwierdził ze pompa wtryskowa się konczy - odebrałem autko po rozrządzie, generalnie jest ok, ale głośniej chodzi i jest na trybie awaryjnym (czy tryb awaryjny powoduje tą głośną prace silnika)- mechanik stwierdził ze w pompie cos tam nie załącza, i generalnie zaleca zrobienie z pompą porządku - odstawiam w poniedziałek znowu:(. Jakie są objawy końca pompy. Czy zna ktoś jakąś firmę niewyjebke, która oferuje regenerowane pompy wtryskowe z gwarancją - w okolicach Poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wystepują wczesniejsze objawy gdy pompa zaczyna siadać :mysli: U mnie auta smigało bez zarzutu, zgasło w trakcie jazdy i juz nie zapaliło...

Co do regeneracji..., zakład Bosch-Serwis Śmietana, miejscowośc Kobiór :good: Co prawda nie w okolicy Poznania, tylko na Śląsku, ale wysyłka kurierem i w ciagu 2-3 dni masz zrobioną pompke w domu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa może być w 100% sprawna a padnięte może być cos innego... Nie ma co gdybać..., Podepnij auto pod kompa i bedziesz wiedział co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok tylko skoro ja mam w trybie awaryjnym i jedzie normalnie - czasami ten tryb się wyłącza i jest ok przez chwilę to mozliwe ze pompa padła na 100%

Watpie zeby to byla pompa... jak robil rozrzad? Na blokadach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat u mnie VAG 311.2 nie chce sie połączyć z pompą wtryskową cały czas brak komunikacji jak myślicie czemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok tylko skoro ja mam w trybie awaryjnym i jedzie normalnie - czasami ten tryb się wyłącza i jest ok przez chwilę to mozliwe ze pompa padła na 100%

Watpie zeby to byla pompa... jak robil rozrzad? Na blokadach?

tego nie wiem - mysle ze powinien wiedziec jak sie to robi zeby było dobrze -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pompa mozesz sie polaczyc jedynie KTSem,i to bezposrednio pod pompe, musisz sprawdzic kat wtrysku bo czesto przyczyna jest zacierajacy sie nastawnik kata wyprzedzania, no i sterownik ktory albo nie dziala albo nie trzyma parametrow,a i wtedy bedzie dymil, najlepiej wyslij pompe i jak postawia ja na stol to bedzie wszystko jasne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat u mnie VAG 311.2 nie chce sie połączyć z pompą wtryskową cały czas brak komunikacji jak myślicie czemu.

W tym przypadku pewnie padła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok podepne pod kompa i zobaczę... ale mówie zadymił dwa razy przed rozrządem - po wymianie nic nie dymi tylko głosniej chodzi - mocno "terkocze" jak starszy diesel i jest w trybie awaryjnym

Wybacz, ale pad pompy od razu po wymienia rozrzadu? Nie wydaje Ci sie to dziwne? :gwizdanie: :gwizdanie:

Ja bym zlogowal auto, sprawdzil jak zostal zrobiony i ustawiony rozrzad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam tutaj zdanie Flyer-a. Nie wydaje mi się, żeby przyczyną trybu awaryjnego była tutaj sama pompa. Raczej problemem będzie źle ustawiony rozrząd, albo jakiś problem wywołany przez mechanika przy składaniu wszystkiego do kupy po wymianie rozrządu.

U mnie w trybie awaryjnym też silnik pracował jak w starym traktorze, ale przyczyną nie była pompa tylko czujnik ciśnienia w doładowania.

Podjedź na najbliższy spot w swojej okolicy, niech Ci podłączą vag-a i coś się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja obstawiam zły kąt wtrysku... :naughty:

Miałem to samo po wymianie rozrządu i "mechanik" zaczął mi cisnąć że może wtrysk sterujący padł :gwizdanie:...

A więc zakupiłem interfejs i razem z chłopakami z forum ustawiłem kąt wtrysku i do dziś wszystko lata...

Zanim oddasz gdzieś auto podepnij pod Vag'a i sprawdź chociaż błędy... jak się pojawi 00550 to kąt wtrysku do ustawienia...

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojechałem do niezależnego serwisu - podłaczyli po kompa - bład 0226 (regulacja początku wtrysku) - czyli jednak pompa??

Tak jak napisali koledzy. Kat wtrysku do regulacji - prosta sprawa, ale jak widac co drugi mechanik sobie z tym nie radzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...