Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Wentylator - który włącza się jako pierwszy?


Piero

Rekomendowane odpowiedzi

Może dziwne, ale dla mnie istotne pytanie.

Patrząc od strony przodu auta, jak podniesiemy maskę i patrzymy do komory silnika... który wentylator powinien włączać się pierwszy: prawy czy lewy?

Ostatnio zauważyłem, że jak auto stoi na postoju, na luzie, to nieco głośniej chodzi. Po choćby lekkim dodaniu gazu jest cichutko. Prawdopodobnie jeden z wentylatorów zatarł się i być może powinien włączyć się jako pierwszy, ale tak się nie dzieje. Włącza się dopiero drugi, ale powoduje to głośniejszą pracę (nie bardzo wiem czego) i lekkie drgawki samego silnika. Nie wiem czy w ogóle dobrze kombinuje, ojciec tam zaglądał ale tak 2 min i najpierw musimy ustalić, który wentylator powinien włączać się jako pierwszy i czy oba powinny się luźno obracać jak silnik jest wyłączony ?

Nie ma tam żadnych elektromagnesów czy innych bajerów które mogą go blokować jak silnik jest wyłączony?

Dodam, że wskaźnik temperatury na desce rozdzielczej wskazuje niezmiennie nieco poniżej 90 stopni i nie ma żadnych wahań.

[br]Dopisany: 15 Lipiec 2009, 22:53:12_________________________________________________

EDIT:

PYTANIE nr 2

Czy zaraz po odpaleniu zimnego silnika (po nocy) po kilku sekundach - powinien włączać się prawy wentyalator ? (po otwarciu maski patrząc od przodu auta)

Czy ma to jakiś związek np. z klimatyzacją (na zew. temp 31 stopni a klima ustawiona na 19).

Zaraz po tym jak on się załącza, coś głośno szumi i nie wiem czy tak powinno być czy coś jest nie tak...

Będę wdzięczny za Wasze obserwacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc o przodu auta, to prawy jest od klimy a lewy od chłodziwa silnika. Lewy powinien się włączyć jak tylko temp. cieczy chłodzącej przekroczy 90C, natomiast po włączeniu klimy włączają się oba wentylatory.

Czy ktoś wie gdzie znajduje się czujnik odpowiadający za uruchomienie wentylatora na chłodnicy od silnika?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik powinien się znajdować chyba na dolnej części chłodnicy :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik powinien się znajdować chyba na dolnej części chłodnicy :rolleyes:

Tak jest w B5, B6, A6 ale w B7 na króćcu gdzie powinien być, jest to miejsce zaślepione :mysli:[br]Dopisany: 12 Maj 2010, 11:53_________________________________________________I mam problem, bo niechce mi się wentylator włączać :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziles na krotko czy wentylator działa?

Jak włączę klime to kręcą się oba, więc sam wiatrak jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2.0 tdi 16V nie ma wlacznika wentylatorow, steruje nimi bezposrednio ECU na podstawie informacji z G62.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...