Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Oznaczenia w automacie


pabloswidnik

Rekomendowane odpowiedzi

witam

przepraszam za moje pytanie,ale to mój pierwszy automat w życiu i nie dowiedziałem się od poprzedniego właściciela co oznaczają na skrzyni te litery i cyfry takie jak 1,2 itp no wiadomo używam R,D,P a co z reszta jakie maja znaczenie kiedy stosować bardzo prosze o pomoc.pozdrawiam i dziekuje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- tylko pierwszy bieg

2- pierwszy bieg i drugi.

A używasz tego, gdy musisz samochód powoli przeciągnąć na wyższe obroty, np. podczas holowania, ciągnięcia przyczepy (na D automat wrzuci Ci wyższy bieg i stracisz "moc").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W górzystym terenie dobrze używać tego do hamowania silnikiem żeby trochę odciążyć hamulce. A poza tym całkiem udanie można używać tych położeń jeżeli nie masz tiptronika, żeby trzymać silnik na wyższych obrotach jeżeli chcesz sprawnie przyspieszać, przytrzymać silnik na obrotach itp. tak jak ty chcesz, a nie tak jak zarządził sterownik skrzyni :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamowanie ... czyli jedziesz na 3 biegu, zrzucasz wajchę na 2 i hamuje. Anologicznie z 1.

Tylko z głową oczywiście, czyli obroty nie mogą być za wysokie, bo skrzynia powie PA PA :hi:

Polecałbym taką opcję jednak w ostateczności, bo automat nie lubi wajchlowania, tak sam jak przy postoi w korku przełączanie na N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...