Skocz do zawartości
IGNOROWANY

popiskiwanie kola


maudia4

Rekomendowane odpowiedzi

podczas wolnej jazdy ewidentnie slychac delikatne piszczenie ktoregos kola z przodu , co to moze byc klocki czy cos innego , co mozna zrobic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim sprawdź czy zacisk pracuje prawidlowo na prowadnicach

często bywa iz chodzi ciężko i klocek caly czas delikatnie dotyka tarczy co powoduje np.pisk

poza tym mogą byc lipnej jakości klocki i też będa piszczały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swojego czasu jak pracowalem w service Peugeot mialem na to lek nie do pobicia a mianowicie jezeli kupiles jakies tanie klocuszki to postaraj trzymac to w czystosci a lekiem na ta dolegliwosc jest wklejenie klockow do zacisku coby zawsze byly oddalone od tarczy w smieciu o nazwie peuheot to dzialalo u mnie nie probowalem bo sie po prostu nie chce a moze i nie mam czasu bo wiecznie czejes autka naprawiam a nigdy swoje a wiem co mu dolega powodzenie w walce ---:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez popiskiwało lewe przednie koło,strasznie sie grzało po dłuzszej jezdzie,wziąłem auto na lewarek zdjąłem koło był minimalny opór ale nie az taki zeby sie koło nie kreciło(minimalnie dotykało tarcz tak jak to zdeniu pisze i juz starczy aby sie grzało lub piszczało) i były widoczne na tarczy małe szramki.w warsztacie 30zł dałem cos tam postukał,wd40 prysnął i jest prawie ok.koło sie nie gotuje ale lekko ciepłe jest :lol: .swoją drogą nie ukrywam ze za pare dni bede wymieniał tarcze z klockami(zestaw ATE bedzie dobry?(klocki bez czujników)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też popiskiwało ale po wymianie tarcz i klocków (ATE) i troszke się grzały i to 3 kółeczka, ale po 2 dniach wszystko się dotarło i spasowało więc teraz nie ma problemu no może jeszcze lekko przód ciepławy po intensywniejszej jeździe ale ogólnie juz ok.

Pozdro. :a4fan::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem problem z popiskiwaniem w Passacie- okazalo sie ze klocki na wykonczeniu, tloczek juz dociskal pozostalosci podczas jazdy. W Alfie natomiast przyczyna piszczenia byla blacha bedaca oslona nad tarcza hamulcowa- gdzies sie minimalnie przekrzywila i popiskiwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuje temat bo sprawa podobna ale ja tego nie rozwiązałem...

Po przetoczeniu tarcz hamulcowych wymienili nam klocki.. No i piszczy z przodu.. Podjechałem, podnieśli auto i lewe przednie koło ciężko się kręci, podejrzenia padły na krzywy jakiś sworzeń prowadzący, no ale polecono zmienić klocki, no to koleś poszedł i zamienił na klocki firmy 'Lukas'(dobre?). Z początku nie piszczało ale teraz spowrotem to samo ;(

Więc jedyny ratunek w tym trzpieniu, ale co z tego jak nikt nie chce sprowadzić :| Może ASO, ale nie wiem jak sie do tego zabrać, pozatym do najbliższego aso audi chyba mam daleko(dopiero w Kraku). Może ktoś miał taki problem i udało się rozwiązać? Może to nie ten trzpien czy coś takiego? Może wie ktoś gdzie to zamówić? Bo opcja jest dać do tokarza żeby przyrównał/zrobił nowy ale wiadomo że to już nie to samo, nawet materiał mniej wytrzymały..

Będe wdzięczny za wszelką pomoc :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej napewno powodem tego piszczenia jest zaśniedziały tłoczek w zacisku.

Należy go wyjąć wszystko dokładnie wyczyścić, złożyć do kupy i będzie cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten sworzeń jest lekko krzywy..

Można go jakoś dostać/zamówić w ASO ?

W jaki sposób? :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w 'zwykłych sklepach' nie chcą mi za cholere tego sprowdzić..

Ale ide w półśrodki, jutro oddaje samochód, dam wydruki z etki żeby mi zaznaczył jakby coś który ma być ten sworzeń, a jutro mi chyba na tokarni wyrówna go.. no i powiem o tych tłoczkach do przeczysczenia czy jakoś tak.. dziwne że zaczęło się to po wymianie klocków... :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powim tak klocki lucas sa ok mialem w vw golfie i bylo ok zadnych piskow nawet gdy byly stare tarcze lub nowe nawet po 100tys km bylo ok a co do piszczenia w a4 mam to samo z doswiadczenia wiem moga to byc klocki slabej jakosci zryte tarcze lub sworznie a ja mam jeszcze inny problem w przednim prawym kole przy malych predkosciach ok 20km/h jak lekko nacisne pedal hamulca cos mi psztyka ale jet to metaliczny dzwiek az wyczuwalny jest na pedale hamulca klocki nowe tarcza jest lekko zryta ale w golfie mialem gorsze zawieszenie jest ok bylem u trzech mechanorow musle ze to slabej jakosci klocek lata w zacisku jak smrod po gaciachdenerwoje mnie to jakby ktos mial sugestie inne na ten temat to dajcie cynk dziekki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...