Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Pomoc przy montażu klimatyzacji


Szymoonk

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładając klimę na oryginalnych częściach MANUALNA wystarczy wymienić nagrzewnice, dołożyć przewody i tu pytanie ile jest przewodów od klimy? chodzi mi o cały układ bo z allegro nie wiele wynika :disgust: kompresor + łapa, chłodnica+wentylator, skraplacz i chyba wszystko? :mysli: I jak to jest z instalacja? wystarczy włącznik w kabinie który włącza kompresor i guziczek od włącz/wyłącz obieg wewnętrzny czy jak to jest rozwiązane? Są jakieś dodatkowe czujniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak prosto Kolego, w manualnej też masz układ sterujący pracą sprężarki tak, aby utrzymywała ciśnienie pracy. Jak to dokładnie wygląda to ci niestety nie powiem bo nie wiem, w każdym razie bez kompletnej wiązki i schematu elektrycznego może być ciężko to ogarnąć. Co do części to może być jeszcze innaczej prowadzony, dłuższy pasek wielorowkowy, ale niech potwierdzi lub zaprzeczy ktoś, kto wie jak jest naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nie masz w ogóle i chcesz założyć klimę.

Nie jest to proste ani tanie. Z tego co wiem to nawet nie opłacalne.

ktoś kiedyś kalkulował, że najtaniej jest założyć jakąś nie ORI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam mam ten dylemat, zakładać czy nie, też pomyslałem o manualu bo łatwiej, ale trochę mnie zniechęciliście...

napewno z paska pasuje, z A3 też raczej powinna...

no i co dalej? jak Wy to widzicie, bo w ten upał odechciewa mi się wsiadać do auta :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pucek2509 dlaczego Ty jeszcze nie śpisz :P... hah powiem Ci że jest to dobry temat... też myślę o jakiejś klimie... trzeba będzie szukać zakładu który by to zrobił... no i właśnie... ile by to kosztowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, jeżeli ma tom robić zakład to wtedy bym się pisał na klimatronik, ale wolę sam bo nie dość że satysfakcja, to oczywiście niższe koszta, najpierw musimy się dowiedzieć jakie są różnice między manualem a klimatronikiem, czy występują te same podzespoły, a różnica jest tylko w sterowaniu, czy też nie

akurat u mnie na spotach jest kolega z manualną, więc za tydzień w piątek porównam conieco z klimatronikiem, podpytam conieco, bo kurde trzeba coś wykombinować :wink4:

mi się wydawało że w manualu problem z podłączeniem MUSI być łatwiejszy, bo jednak odpalamy na guziku i tak samo wyłączamy, więc liczyłem że sprężarka powinna być tylko do zasilania i przez "włącznik"

najlepiej to chyba kupić z angilka... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z anglika nie podejdzie np nagrzewnica. Co do różnic w instalacji to w manuału nie ma sterowania klapkami elektrycznie. Tylko nie wiem jak jest podłączona sprężarka obieg zamknięty i wiatrak pod co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czym się różni manualna od climatronika? Tak na chłopski rozum? Pucek jak pooglądasz i się popytasz to napisz jak to wszystko wygląda, jakie by były plusy i minusy tego.

A więc jak sami chcecie robić to :good: Tylko oby się udało...

Na forum nie ma nikogo kto już przerabiał taki temat? Może by udzielił cennych wskazówek... Z tego co słyszałem to montaż climatronika jest trochę nieopłacalne, dokładnie ceny nie znam :/ ile by za taki montaż jakaś firma mogła by wziąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena montażu klimatronika to 3 -4 tys ale nie o to chodzi zeby robic to przez zaklad, a z robota u siebie to koszt kolo 1,5k nawet mniej zależny gdzie się kupi podzespoły no i największy problem to instalacja elektryczna=/ Z podłączeniem części raczej nie było by problemu ale z elektryka to już inna bajka.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem... ehhh gdyby za ok. 1.5tysia udało się zamontować klime <3 <3 ... Ojjj :rolleyes: ale by było cudo. Tylko gdzie znaleźć fachowca, który już coś takiego montował :mysli: . Szymoonk czy Ty chcesz jakoś wspólnymi siłami to wszystko ogarnąć ? :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy montażu osprzętu nie powinno być problemu i z tym raczej wspólnymi silami można sobie poradzić ale co do instalacji to czarna magia i tu sobie nie poradzę bez wskazówek i jakiś planów.

Wiem natomiast ze w manualnej wystarcza 2 czujniki:

- temperatury

- ciśnienia

w klimatroniku jest ich znacznie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z elektryką też nie ma dużo problemów, poszukajcie rozbitka i sami wymontujcie z niego instalację i siup bo swego. Poza tym napewno są jakieś schematy elektyczne manualnej klimy i instalacja nie musi być idealna jak oryginał. Szwagier wstawiał taka klimę tylko on kupił gdzieś całą instalację samochodu i z tego sobie wygrzebał do klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda instalacja nagrzewnicy pod deska? instalacja jest osobno od tej głównej czy trzeba by wymienić cala wiązkę główną? I jaki ma numer wiązka do A4 B5 1.9 TDI 1Z? Nagrzewnica od Passata b5 podejdzie do a4? kompletujemy graty =D[br]Dopisany: 19 Lipiec 2009, 13:06_________________________________________________czy przewody aluminiowe, chłodnica będą pasowały od anglika????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica powinnna, przewody nie sądzę, biegną w drugą stronę. Lepiej byłoby się rozejrzeć za kompletnym zestawem, najlepiej jeszcze zamontowanym w "dawcy" inaczej łatwo coś pominąc jeżeli nie masz pełnego spisu części np z ETKI. Może któryś z Kolegów podrzuci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZymonk obiecuje ci że na wieczór dziś wkleje zdjęcia schematu jak wygląda klima w A4 z programu Work DAta oraz etki ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wybiegnę troszkę poza temat, ale wyszperałem taki zestawik http://www.allegro.pl/item682970530_nowa_uniwersalna_klimatyzacja_zestaw_polonez_plus.html

Jestem ciekawy czy dałoby radę to wmontować pod maskę Audi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę takie coś było w Work data

tylko musicie sobie te zdjęcia np:w irfan vew zapisać i powiększyć

kilima1.jpg

schematy

pierwsza część obrazka

klima10.th.jpg

klima11.th.jpg

Druga część obrazka wiadomo o co chodzi

klima21.th.jpg

klima22.th.jpg

tylko takie coś posiadam mam nadzieje że to pomoże

[br]Dopisany: 22 Lipiec 2009, 22:35_________________________________________________

Może wybiegnę troszkę poza temat, ale wyszperałem taki zestawik http://www.allegro.pl/item682970530_nowa_uniwersalna_klimatyzacja_zestaw_polonez_plus.html

Jestem ciekawy czy dałoby radę to wmontować pod maskę Audi?

na pewno ci nie podejdzie ja bym już bardziej szukał klimy z b4 większe prwadopodobieństwo żeby chodziła a koszt używki taki sam jak tej ewentualnie poszukać A4 rozbitej tak aby klima była nie uszkodzona . Na forum był koleś o niku ICE MAN on montuje klimy kiedyś z nim gadałem koszt to okołoło 3000 zł z gwarancją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za schematy. Na razie szukam gratów ale ciężko. Mam możliwość kupienia wszystkich przewodów klimy z audi a4 2.5 europejczyk 98 rok za 250 zl ale czy podejdą? Nagrzewnice już mam i pytanie czy w klimie zmieniały się łączenia tych rurek czy takie same są niezależnie od roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...