Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Wymiana Koła dwumasowego i sprzęgła


niuniek222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzis bede wymienial w warsztacie kolo dwumasowe i sprzeglo, gdyz zaczelo mi sie juz slizgac i postanowilem od razu ze sprzeglem zmienic dwumas i mam takie pytanie czy jak wymienie sprzeglo i dwumas to musze pozniej samochod podlaczac pod komputer by cos tam jeszcze ustawiac czy nie ma takiej koniecznosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzis bede wymienial w warsztacie kolo dwumasowe i sprzeglo, gdyz zaczelo mi sie juz slizgac i postanowilem od razu ze sprzeglem zmienic dwumas i mam takie pytanie czy jak wymienie sprzeglo i dwumas to musze pozniej samochod podlaczac pod komputer by cos tam jeszcze ustawiac czy nie ma takiej koniecznosci?

nie ma takiej konieczności :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz, mysle, ze podjalem dobra decyzje aby raze mze sprzeglem zmienic kolo dwumasowe gdyz mechanik mi powiedzial, ze jak samo sprzegle wymienie to za jakis czas przyjade wymienic kolo dwumasowe i do tego bede znow musial dokupic nowe sprzeglo i nie potrzebnie zrobie sie jeszcze wiekszy wydatek. Pozdrawiam.

A tak na boku, wiem, ze to nie ten dzial, ale nie wiem czy wiecie ale wczoraj Audi obchodzilo 100 lecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz, mysle, ze podjalem dobra decyzje aby raze mze sprzeglem zmienic kolo dwumasowe gdyz mechanik mi powiedzial, ze jak samo sprzegle wymienie to za jakis czas przyjade wymienic kolo dwumasowe i do tego bede znow musial dokupic nowe sprzeglo i nie potrzebnie zrobie sie jeszcze wiekszy wydatek. Pozdrawiam.

A tak na boku, wiem, ze to nie ten dzial, ale nie wiem czy wiecie ale wczoraj Audi obchodzilo 100 lecie.

pamiętaj tylko o nowych śrubach i uszczelniaczu wału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego te nowe sruby, oraz ile taki uszczelniacz walu moze kosztowac?

do przykręcenia tego wszystkiego - za uszczelniacz płaciłem chyba 140 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wymienilem kolo dwumasowe i sprzeglo i od razu widac roznice. Mam tylko takie wrazenie, ze samochod jakby stal sie troszke mocniejszy, mowiac inaczej jakbym wsiadl do innego samochodu z mocniejszym silnikiem. Czy to mozliwe, ze po wymianie sprzegla i kola dwumasowego samochod stal sie mocniejszy czy to tylko tak mi sie wydaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód mocniejszy pewnie nie jest ale może być taki efek spowodowany nowym sprzęgłem- brak poślizgu itp.

Czy możesz podać orientacyjne koszty takiej wymiany? (dwumas, docisk, tarcza i inne potrzebne akcesoria).

Pozdrowienia,

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumas kosztowal niecale 1600 zl

Sprzęgło kompletne kosztowalo niecale 800 zl

Robocizna 300 zl

Do tego jeszcze wliczyli sobie dwa srodki do okrecania srob ktore chyba kosztowaly cos kolo 10 zl. W sumie za cześci raze mz robocizna zaplacilem 2685 zł. Spory wydatek ale jak sie chce, zeby auto sluzylo jak najdluzej to trzeba czasem i taka sume wylożyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wymienilem kolo dwumasowe i sprzeglo i od razu widac roznice. Mam tylko takie wrazenie, ze samochod jakby stal sie troszke mocniejszy, mowiac inaczej jakbym wsiadl do innego samochodu z mocniejszym silnikiem. Czy to mozliwe, ze po wymianie sprzegla i kola dwumasowego samochod stal sie mocniejszy czy to tylko tak mi sie wydaje?

prosze Cię :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak musz powiedziec, ze drogo nie zaplacilem bo dzwonilem do serwisu i za kolo dwumasowe mi powiedzieli 2800 zl, za sprzeglo 1500 zl a o robcizne juz nie pytalem bo nie bylo sensu. Mysle, ze w serwisie taka przyjemnosc by kosztowala ok 5 tysiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za całość ( z uszczelniaczem którego Ty chyba nie wymieniłeś ) zapłaciłem 2400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ja uszczelniacza nie wymienialem, to widocznie tam gdzie robiles mieli tansze ceny, chyba ze robiles to juz jakis czas temu a w tej chwili ceny poszly w gore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...