Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ B5 ALL] Wymiana czujnika świateł wstecznych


irrass111

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ nigdzie nie znalazłem opisu z foto story wymiany czujnika świateł wstecznych to poniżej mała historia naprawy.

Potrzebne narzędzia:

-klucz Torx T40

-klucz 13 najlepiej nasadowy,

-opcjonalnie latarka,

-nowy czujnik (w moim przypadku firmy FAE)

Poniżej zamieszczam zdjęcie czujnika. Jak widać składa się on z czujnika, kabla i kostki.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f2b714c769d4cd5b.html

Dodatkowo zamieszczam też zdjęcie skrzyni biegów dla lepszego zobrazowania co gdzie

jest przykręcone i przymocowane ponieważ od góry silnika mało widać i fotki trudno wykonać.

1. Czujnik.

2. Kabel.

3. Kostka czujnika.

4. Metalowa łapa.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/76d0abf77e428bd4.html

Generalnie całą wymianę można przeprowadzić bez kanału czyli od góry silnika.

Czujnik przykręcony jest „z dwóch stron”, z jednej przytrzymuje go metalowa „łapa” (od strony prawej pół ośki),

z drugiej (od strony lewej pół ośki) przykręcony jest na dwie śruby.

1. Odkręcamy śrubę przytrzymującą metalową łapę (4), która z kolei dociska czujnik.

Trzeba troszkę się namęczyć bo dostęp jest ciężkawy, ale najlepszy będzie tu klucz nasadowy.

2. Chwytamy za czujnik i ciągniemy go do góry. Jeżeli nie chce wyjść to pomagamy sobie kablem,

który z niego wychodzi i ruszamy na boki – powinno pomóc.

I TU UWAGA: SAM CZUJNIK SKŁADA SIĘ Z DWÓCH CZĘŚCI, TRZEBA BARDZO DELIKATNIE WYJMOWAĆ

ABY DOLNA CZĘŚĆ CZUJNIKA (TA KTÓRA WCHODZI DO SKRZYNI) TAM NIE ZOSTAŁA.

3. Następnie odkręcamy drugi koniec czujnika, a dokładnie jego kostkę (3) przymocowaną dwoma śrubami.

Tu najlepszy będzie wkrętak Torx T40.

4. Następnie wszystko skręcamy z powrotem – oczywiście z nowym czujnikiem

i możemy cieszyć się działającymi światłami biegu wstecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w dodatku odkręciłem zbiornik płynu chłodniczego,w celu łatwiejszego dostępu.Wymiana łatwa i prosta.

widzę że i mnie to czeka nie gasną mi światła cofania wykręciłem żarówki bo już polizaie kukali na mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Również miałem problem z brakiem świateł cofania. Żarówki są ok, bezpiecznik też (ten sam odpowiada za sterowanie lusterkami), więc padło na czujnik przy skrzyni. Wielkie dzięki dla forumowiczów za wskazanie jego lokalizacji. Dziś na złomowisku znalazłem a4 z rozebranym w połowie silnikiem (przykry widok) i został on dawcą czujnika dla mojej oooo. Po podpięciu pod kostkę czujnika z odzysku ucieszył mnie widok działających świateł cofania. :) jeszcze raz dzięki dla autora tylko... Torx nie t40 a 45. Mam jeszcze problem z odkręceniem tej łapki trzymającej czujnik w skrzyni (kiepski dostęp) ale przynajmniej wiem że dobrą drogą podążam

_______________________________________________________________________________________________________________________________


A co w przypadku gdy wymiana czujnika nie pomaga? Mało tego mój stary czujnik okazał się sprawny (po podpięciu pod kostkę i naciśnięciu tego pipka na czubku zapalają się światła cofania a żaden z czujników umieszczony na swoim miejscu nie spełnia swojego zadania. Widocznie coś w skrzyni po wrzuceniu wstecznego nie powoduje zamknięcia obwodu w czujniku. Obawiam się że nie obejdzie się bez wyjęcia skrzyni biegów i zajrzenia do środka :(


Wyjeżdżając z parkingu wieczorem zobaczyłem że jednak światło cofania jest. Nie wiem dlaczego taka odmiana ale niech tak zostanie :) Edytowane przez Kozi093
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Ja też mam problem ze swiatlami cofania, od razu pomyslalem o czujniku i sprawa wyglada tak, ze on dziala i nie wiem co dalej robic. Po wrzuceniu wstecznego swiatla cofania na chwile sie zapalą (migną) i pozniej gasna, jak chce zeby swiecily, to przy wrzucaniu wstecznego musze caly czas trzymac/dociskac drazek zmiany biegow, jak go puszcze chociaz na chwile to jzu nie zaswieca. co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wyrobiony wybierak - taka plastykowa "ramka" dzwigni zmiany biegow - tak jakby mocowanie miecha ale pod spodem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wyrobiony wybierak - taka plastykowa "ramka" dzwigni zmiany biegow - tak jakby mocowanie miecha ale pod spodem ;)

wydaje mi się, że gdyby to był wybierak, to miałbym problem z wrzuceniem biegu.

obstawiam raczej, na zuzyte/ wyrobione jakies wodziki w skrzyni:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś szczegółowo gdzie szukac tego czujnika z z góry? nie moge znaleśc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, trzeba zwrócić uwagę na poprawne osadzenie czujnika, jest tam ząbek który musi wejść w dziurkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś może mi potwierdzić czy u mnie jest ten sam model czujnika?
a4 b6 2.4 V6 bdv (2002)

Z góry dzięki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...