Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Podłączenie wentylatora klimatyzacji


OKO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie w jaki sposób najlepiej podpiąć zasilanie z aku do wentylatora klimy na chłodnicy. Gdzie szukać wtyczki od wentylatora żeby nie rozebrać całego przodu??

Dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie w jaki sposób najlepiej podpiąć zasilanie z aku do wentylatora klimy na chłodnicy. Gdzie szukać wtyczki od wentylatora żeby nie rozebrać całego przodu??

Dzięki za podpowiedzi

ale w jakim celu?? :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że po włączeniu klimatyzacji nie działa ten wentylator a chyba powinien. Zaprzyjażniony serwis podłączył kombajn, wymienił i dobił oleju i czynnika i nic. Jeżeli zatrzymam się samochodem np w korku po chwili zaczyna lecieć ciepłe powietrze, jeżeli jade szybciej trasą to zaczyna trochę lepiej chłodzić. Chciałem się zorientować co może być przyczyną - czy upalony wiatrak czy coś innego. W przyszłym tyg jestem umówiony na serwis i chciałem sie zorientować jakie koszty i na co ich nakierować po lekturze stron klubowch. Mam zamiar wymienić jeszcze rozprężacz w podszybiu.

Jeżeli temp na zewnątrz nie przekracza 20,25 st C można przyjąć,że działa dobrze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak włączysz klimę to w tym momencie musi zacząć kręcić się went.elektryczny. Jeżeli nie pracuje to znaczy że jest coś nie tak z nim. Ja mam wtyczkę pod tą osłonką plastikową koło zbiorniczka na płyn do ukł. wspomagania. Musisz "szukać po kablu"zaczynając od wentylatora aż dojdziesz do wtyczki która to jest i wtedy jakimś dodatkowym przewodem złączyć styki wtyczki z "+" i "-" akumulatora.

Mi też nie włączał się ten wentylator,po wyciągnięciu go i "rozebraniu" (trzeba powyginać takie blaszki na silniczku tego wentylatora) okazało się że szczotki były zużyte do "zera". Zakupiłem podobnej wielkości szczotki,dotarłem je do odpowiednich rozmiarów i wymieniłem. Teraz wentylator śmiga aż miło. A jaka satysfakcja że zaoszczędziłem koło 200 złoty na nowy wentylator.

Koszt takich szczotek (są cztery) to około 15 złoty + robocizna(ja zrobiłem to sam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtyczkę od wentylatora znajdziesz pod osłoną obok zbiorniczka płynu do wspomagania (z przodu po prawej stronie), idą dwa przewody dość grube, do czerwonego dajesz plus a do brązowego minus, jeżeli wentylator nie zadziała to albo czeka Cię jego naprawa, albo wymiana na nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtyczkę od wentylatora znajdziesz pod osłoną obok zbiorniczka płynu do wspomagania (z przodu po prawej stronie), idą dwa przewody dość grube, do czerwonego dajesz plus a do brązowego minus, jeżeli wentylator nie zadziała to albo czeka Cię jego naprawa, albo wymiana na nowy

lepiej wymienic na nowy ....130zł max :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Właśnie przed chwila okazało się, że upalony wentylator :confused4:

Czeka wymiana - permanentna przerwa w uzwojeniu :naughty:

Macie coś godnego polecenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okrągłą wtyczką tzw.VALEO

Zobacze gdzie dobrze i tanio.

Kupuje nowy będzie pewnie z gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wiatrak klimy nigdy się nie załączał - myślałem, że tak powinno być. Dopiero wczoraj na serwisie klimy powiedzieli mi, że mam coś zepsute. Dzięki forum obadanie problemu, wyjęcie wiatraka, wymontowanie silnika, naprawa silnika trwało jakieś 1,5 h (silnik był gorący).

Zaoszczędziłem kasę i czas. Dzięki ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...