Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Problem Kontrolka Epc + Check


Szefek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Gdy wlałem paliwo na innej stacji niż zwykle, po jakimś czasie zapaliła mi się kontrolka EPC i pózniej Check. Objawów żadnych nie mam silnik chodzi jak zawsze, tylko te kontrolki się świecą. Byłem już u paru mechaników i żaden nie wie o co chodzi, jak kasują błąd Vagiem to po ponowym uruchumieniu silnika znowu się pojawiają. Błąd wyświetla: sterwonik silnika zła suma kontrolna, w jednym warsztacie powiedzieli mi że sterwonik silnika do wymiany a to spore koszta, tylko że silnik chodzi normlanie żadnych problemów a więc nie wiem jaki sens go wymieniać. Znowu w innym warsztacie że to jakiś drobiazg ale nie maja programu do grzebania w sterwoniku i jak mi to nie przeszkadza to mogę z tym jezdzić bo to nic poważnego. Może ma ktoś namiary na dobry warsztat w trójmieście gdzie mogą mi pomóc ostatecznie ASO pozostaje...

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Byłem w ASO z tym problemem i powiedzieli mi że, mam sterownik silnika wymienić i ponownie go zakodować koszt 3000zł. Kod błędu P0601. Miał może ktoś podobny problem, nie można tego sterownika naprawić czy pozostaje tylko wymiana ? Nie chce się bez sensu w dodatkowe koszta ładować, bo oprócz tego że się świecą kontrolki Check i Epc silnik chodzi normalnie nic się nie dzieje, nawet panowie z Aso nie mogli mi powiedzieć jakie są skutki tego błędu...

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...