Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wskazania Czujnika G2


miro72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Popatrzyłem trochę na wskazania czujników wg instrukcji:

>1. pomiar na zimnym silnku*.

>*najlepiej jest dokonać pomiar rano przed rozruchem silnika.

>a. dokonujemy analizę grupy 007 w grupie 01-Engine - temperatury paliwa, >powietrza oraz płynu chłodzącego [G62] powinny być zbliżone do siebie.

>jeżeli temp. płynu chłodzącego odbiega od dwóch pozostałych - możliwe >uszkodzenie czujnika G62.

>temperatury należy zanotować.

>b. dokonujemy analizę grupy 003 poz. 1 w grupie 17-Instruments - poznamy odczyt >z czujnika G2.

>wartość powinna być zbliżona do wartości z punktu 1a.

>jeżeli jest różna przy założeniu, że temperatury z pkt. 1a są zbliżone do siebie - >możliwe uszkodzenie czujnika G2.

I wyszło mi na zimnym silniku temp. z czujnika G2 50°. I niżej nie spada nigdy.

W związku z tym: czy wymienić? Na co to wpłynąć może? Czy ktoś tak ma? Z góry dzieki za wszelkie wytyczne.

Pozdrawam /M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienic i bedzie po klopocie...wplynie jedynie na to,ze bedzie pokazywac temperature wlasciwa tj na zimnym silniku-temperature otoczenia(mniejwiecej), a po rozgrzaniu-temperature cieczy,G2 jest odpowiedzialny za pokaz temp na zegarach :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja mam podobnie zimny silnik pokazuje mi 58c,a na gorącym 108c,klimatronik i deska ,czujnik wymieniony ok miesiąca temu z aso,ale dobre jest to ze na vagu pokazuje mi temperaturę płynu na kanale 7 ok,czyli zimny podobną do otoczenia gorący 91c, :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja mam podobnie zimny silnik pokazuje mi 58c,a na gorącym 108c,klimatronik i deska ,czujnik wymieniony ok miesiąca temu z aso,ale dobre jest to ze na vagu pokazuje mi temperaturę płynu na kanale 7 ok,czyli zimny podobną do otoczenia gorący 91c, :hi:

ja bym sie tym nie przejmowal,jesli pokazuje podczas jazdy na blacie 90 i wznosi sie i opada prawidlowo(kiedy zimny i jak stygnie) :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...