Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Uszkodzona zmieniarka CD


Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu zmieniarka przestała czytać płyty cd. Nawet i te oryginalne. Radio cały czas pokazuje ze brak jest dysku cd.

Magazynek na 6 cd załadowany. Zmieniarka pobiera kolejno kazda z plyt i próbuje odczytac. Dysk zaczyna wirowac i po chwili nastepuje wymiana na nastepna plytke. Po 6 nieudanych próbach odczytu wyskakuje napis ERROR.

Czy jest możliwowść wyczyszczenia lub wyregulowania laseru?. Może ktoś z forumowiczow posiada schemat wtyczki od podlaczenia zmieniarki??

Zmieniarka model CX-CA1821LHT Serial No. 1149872

Auto - Audi A4 2000r. 2,5 TDI. Moze polecicie jakas inna zmieniarke do tego autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze - kup płytę czyszczącą, to czasem pomaga, nie kosztuje dużo, a może uchronić przed rozbieraniem zmieniarki.

po drugie - jest w dziale Warsztat opisane czyszczenie zmieniarki - jeżeli sobie nie poradzisz, to lepiej oddać elektronikowi - ok. 30 zł i powinno być git, a jak samo czyszczenie nie da efektu, to spróbuje Ci to podregulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu. Kupiłem niedawno audi a4 b8 z 2008 roku ( modelowo 2009) mam problem ze zmieniarką cd ponieważ nie pobiera płyt. Auto sprawdzałem przed zakupem w serwisie i nic nie mówili o błędach związanych ze zmieniarką a akurat nie miałem płyty żeby ją sprawdzić :kwasny: Po wciśnięciu przycisku load nic się nie dzieje oprócz migania sześciu guzików do wyboru płyty na przemian na czerwono . Po naciśnięciu przycisku media wyświetla się napis " Initalising device. Please wait..." Dodam że radio działa normalnie. Czy może spotkał się ktoś z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do karamba26

Niestety w tych zmieniarkach już padają lasery, trochę to już ma lat, oczywiście trzeba zacząć od czyszczenia lasera to podstawowa czynność. W tych zmieniarkach podkręcanie lasera się nie sprawdza.

Do Kupricz

Już w jednym temacie opisujesz swój problem, po co dublujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...