Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Centralny zamek i domykanie szyb z kluczyka, problem


ManieC2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, otóż: po przekręceniu kluczyka w pozycje otwórz w drzwiach od kierowcy, i podaniu dwukrotnego impulsu, szyby zamykają się, a przecież one powinny zamykać się w momencie zamykania drzwi z kluczyka.

Przeglądałem wtyczki ale nie zauważyłem aby było coś podpięte odwrotnie.

Przeszukałem wszystkie fora i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na w/w problem,

dlatego też proszę Was o pomoc, może jakoś zaradzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby nie zamykają się tak jak mówisz lecz musisz przytrzymać kluczyk w pozycji zamknij aby szyby się dosuneły możesz to prosto zrobić jak chcesz mieć na pilota pare minut i masz zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ztego co piszesz wynika,że prawdo podobnie istnieje problem w złączu w dziwiach kierowcya dokładnie chodzi o sterowanie przy wkładce zamka,lub pompa centralnego zamka razem wspupracują,sprawdz przewody między dziwiami a słupkiem (przelotka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądałem przeplotkę i byłem pewien że ktoś to podpiął odwrotnie, ale nie ma takiej możliwości. Nie wiem tylko jak to wygląda z wkładką ponieważ rzecz się dzieje po przękreceniu kluczyka w pozycje "otwórz", więc najprawdopodobniej tam tkwi problem a funkcji komfort to to auto nie ma wiec nie pozostaje mi nic innego jak tylko ta wkładka. Mam pytanie: może gdzieś jakiś punkt styku z bębenka przeniesiony jest bądź zamontowany nie w tym miejscu, że po przękręceniu kluczyka "otwierając" drzwi zamyka szyby, taki styk raczej powinien zostać umiejscowiony z drugiej strony. Nie wiem jak to fizycznie jest rozwiązane w tym zamku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Rozebrałem wszystko i zmontowałem, wygląda na to że miałem chyba problem z mikrostykiem we wkładce z tym że teraz szyby zamykają się w pozycji zerowej kluczyka tj. w momencie wyciągania kluczyka z zamka - szybki idą do góry, a nie tak jak to jest wszędzie opisane że przy przytrzymaniu kluczyka.

Chciałbym teraz podpiąć do tego zamykanie z pilota alarmu seo concerto i którym kabelkiem od tego alarmu mam się wpiąć - tym od ryglowania drzwi czy też innym, jakimś do czujników dodatkowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym teraz podpiąć do tego zamykanie z pilota alarmu seo concerto i którym kabelkiem od tego alarmu mam się wpiąć - tym od ryglowania drzwi czy też innym, jakimś do czujników dodatkowych?

Masz tutaj może to ci pomoże

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_podlaczenie_sterownika_centralnego_zamka_opis_i_zdjecia-t68804.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem po kablach ale niestety nie domyka szyb na czerwonym kabelku z brązowym paskiem, ani żadnym innym.

Może ktoś wie jak zrobić, pomijając jakieś zakupy, domykanie szyb przy zamknięciu centralnego z pilota alarmu nie fabrycznego.

Może chodzi o to, że należy zaprogramować pilota jako podwójne ryglowanie?

Dodam, że szybki domykają się jeśli przekręcę kluczyk w pozycje zamknij, cofnę do pozycji zero i na krótko przekręcę w pozycję zamknij, nie muszę trzymać kluczyka a szyby same idą w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ManieC2 normlanie powinno to działać tak, że jak zamykasz auto z kluczyka, i przytrzymasz kluczyk na zamknięcie to wtedy zacznie domykać wszystkie szyby.

Jeżeli tak masz, to dodanie domykania z pilota w concerto to żaden problem.

Zgłoś sie do instalatora, który Ci to montował i niech Ci zaprogramuje czas comfortu na 10s.

wtedy na zamknięcie będzie stała masa na zamknięcie i szyby same się domkną (10s powinno wystarczyc na domknięcie szyb)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim autku jest coś takiego, że po przekręceniu kluczyka w prawo - drzwi zostają ryglowane, cofam kluczyk troszeczkę dalej jak zerowa, i przekręcam lekko w prawo do pozycji zerowej wyczuwając lekki opór, wyciągam kluczyk i szybki same jadą do góry. Nie wiem o co tutaj chodzi.

Pomóżcie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś musi być podawany sygnał na zamknięcie skoro szyby się jednak domykają, tylko że u ciebie jest coś co ten sygnał podtrzymuje samo(lub coś masz zepsute) i nie musisz trzymać przekręconego kluczyka jak to jest zazwyczaj. Spróbuj poszukać domykania na kabelku zamykającym centralny, może się zdarzyć że masz instalację wg "nowszego" typu które niby były dopiero po '96 ale tak naprawde to były od początku produkcji prawdopodobnie na przemian montowane bo mój '94 juz taką ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...