Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Silnik pracuje na 2 cylindry


bulizzor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Silnik nagle stracil moc. Stało sie to podczas wyjazdu z podporządkowanej w lewo na 3 biegu. Najpierw myslalem ze mi 5 wskoczyła bo tak nim zatelepało jednak okazało się że bieg dobrze wrzucilem. Problem objawia sie w tym że silnik chodzi jak traktor, szczegolnie na niskich obrotach czuć telepotanie (do 2000tys obrotów) cały samochód się trzepie. I jest bardzo słaby. obroty mu troche falują szczegolnie jak się klimę włączy. Pojechałem do mechanika podpiął do samochodu komputer i powiedzial ze nie pali 3 i 4 tłok. Powodów powiedział że może być wiele: cewki, modem, wtryskiwacze... Najblizsze wolne terminy ma trochę daleko więc pojechalismy do innego. Ten posłuchał silnika i dzwieku z wydechu i stwierdzil że to uszczelka.... Komu wierzyć? Jak wy sądzicie? Znacie jakiegos porządnego mechanika z okolic Żor? Cholera a mialem jechac na urlop a tu nic z tego - silnik trup. A jeszcze tydzień temu była taka żyleta, silnik miód...

Help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Skoro silnik nie przestał pracować w tym samym czasie na 2 cylindry raczej mało prawdopodobne jest ze padły obie cewki na raz.

Możesz sprawdzić to robiąc podmiankę z pierwszej i drugiej :wink4:

Proponuje sprawdzić świece oraz przewody,jeżeli wszystko będzie w porządku obstawiałbym moduł zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj przerabialem ten problem.

Zrobilo sie gorąco i elektronika szwankuje.

Mialem takie same objawy i wydaje m isie ze Twoj "mechanik" Cie oszukuje.... AEB na 2 cylindrach wzasadzie gaśnie...na 3 ledwo co jezie cala buda sie trzęsie trzeba ruszac z pol sprzęgla no dramat... <== tak jest jak nie pali na jedna swiece. Jak nie pali na 2 to naprawde silnik az wyrywa z mocowań....

Jest sposób aby to sprawdzić ale nie wiem czy sobie poradzisz:

Otwierasz maske i sciągasz osłonę plastikową cewek i calego motoru jako takiego i wtrysków. Najpierw zdejmuj jeden po drógim wtyczki od wtrysków przerywając dostęp paliwa. Będziesz wiedzieć na którym cylindrze coś już jest nie tak. Potem sciągaj po koleji przewody z cewek. Na którymś cylindrze nie będzie znaku że cokolwiek się dzieje. Następnie zgas motor i powyciagaj kolejno swiece. Jeżeli wszytskie są suche to możliwe że któryś wtrysk jest martwy, jak któraś jest mokra to trzeba podmienić ją na innym cyliindrze i zobaczyć czy tam będzie dopalać mieszanke. Jak dopala to trzeba wcyiągnąc swiecie z podejrzanego cylindra wlożyć ją do cewki przywrzec swieca do masy głowicy silnika i poprosić kogoś o odpalenie. Jak nie ma iskry to uszkodzony został moduł zapłonu. Jeżeli jest iskra to coś nie tak z wtryskami.

Uważaj bo nie wiem czy gdzieś Cie nie skłamałem w całym ty mprocesie nie chciałbym abyś sobie coś uszkodził ale wydaje mi się że sfajczył Ci sie moduł zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za zainteresowanie i porady :notworthy: W poniedzielek jezeli nie bedzie padać to sprobuje z ojcem to wszystko sprawdzic. Podeprze się dodatkowo książką a4 "sam naprawiam samochód" i mam nadzieje że będzie git.

pozdro :)[br]Dopisany: 18 Lipiec 2009, 19:16_________________________________________________Piękne dzięki :) samochód chodzi znowu jak żyleta :decayed: uszkodzony był moduł wzmocnienia zapłonu i to na jednym tylko cylindrze a nie dwóch jak ten pseudo mechanik podawał... Nie ma to jak samemu coś zrobić. Pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy sie pomylil o jeden cylinder...,ale drugi "przewiduje" naprawy ze sluchu i co? :wink4: nie wazne...najwazniejsze,ze jezdzi i sam naprawiles :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dodam tylko że w B5 też ten moduł wymieniałem,

Niemiecki zamiennik BERU - ok. 550 PLN

oryginał chyba 1200 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henrykus

Wzmacniacz zapłonu na filtrze , to rzadko odwiedzane miejsce. Jest on przykręcony dwoma śrubami do powierzchni chłodzącej moduł , u mnie po odkręceniu stwierdziłem ześniedziałą powierzchnię styku , co mogło skutkować złym odprowadzeniem ciepła.

Zastosowałem pastę silikonową do radiatorów procesorów komputerowych.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od niedzieli mam takie same objawy:

Problem objawia sie w tym że silnik chodzi jak traktor, szczegolnie na niskich obrotach czuć telepotanie (do 2000tys obrotów) cały samochód się trzepie. I jest bardzo słaby. obroty mu troche falują szczegolnie jak się klimę włączy.

Ale dzięki tym wskazówkom :notworthy::

Otwierasz maske i sciągasz osłonę plastikową cewek i calego motoru jako takiego i wtrysków. Najpierw zdejmuj jeden po drógim wtyczki od wtrysków przerywając dostęp paliwa. Będziesz wiedzieć na którym cylindrze coś już jest nie tak. Potem sciągaj po koleji przewody z cewek. Na którymś cylindrze nie będzie znaku że cokolwiek się dzieje. Następnie zgas motor i powyciagaj kolejno swiece. Jeżeli wszytskie są suche to możliwe że któryś wtrysk jest martwy, jak któraś jest mokra to trzeba podmienić ją na innym cyliindrze i zobaczyć czy tam będzie dopalać mieszanke. Jak dopala to trzeba wcyiągnąc swiecie z podejrzanego cylindra wlożyć ją do cewki przywrzec swieca do masy głowicy silnika i poprosić kogoś o odpalenie. Jak nie ma iskry to uszkodzony został moduł zapłonu. Jeżeli jest iskra to coś nie tak z wtryskami.

udało mi się szybko zdiagnozować, że jeden z wtryskiwaczy padł (u mnie silnik nie palił na 1 cylinder). Teraz czekam na nowy, kupiony w sklepie internetowym 190PLN (w ASO straszna drożyzna 470PLN a wszędzie indziej wielkie problemy z dostępnością a ceny podobne do ASO).

A moje pytanie brzmi: czy można spokojnie wymienić tylko 1 wtryskiwacz, czy zalecana jest wymiana od razu kompletu?

I czy moje pozostałe 3 sprawne nie posypią sie, jeśli jeszcze parę km przejadę bez 4-ego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...