Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Wyciek z miski olejowej


bmw525525

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wyciek z miski olejowej.Oleju ubywa bardzo malo.Czy oplaca sie to naprawiac czy jezdzic tak jak jest? Kosz to okolo 80funtów u mechanika. Samemu pod domem tego nie zrobie bo z tego co widzialem to przchlapane ja sciagnac.Moze ktos ma jakes pomysły? pozdrawiam seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wyciek z miski olejowej.Oleju ubywa bardzo malo.Czy oplaca sie to naprawiac czy jezdzic tak jak jest? Kosz to okolo 80funtów u mechanika. Samemu pod domem tego nie zrobie bo z tego co widzialem to przchlapane ja sciagnac.Moze ktos ma jakes pomysły? pozdrawiam seba

pewnie ze zrobic 80funtow co to jest 2 dni roboty ? czy moze jeden :decayed: i spokojna glowa :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do uszkodzen nie dojdzie , musisz sprawdzac tylko codziennie stan poziomu oleju i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz to zrobić bo następnego M.O.T nie przejdzie to po pierwsze,po drugie jak to wygląda jak pod autem zostają plamy oleju.Za zdjęcie i uszczelnienie miski 80 fuli to troche dużo.A może to nie spod miski cieknie.Umyj silnik na myjni od góry i od dołu i dokładnie się przypatrz ,może masz odme pękniętą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rób za 80 funtów to taniocha.

Pod domem nie zrobisz - trzeba podnieść silnik (odkręcić z poduszek) wtedy na styk udaje się to zrobić nie ruszając zawieszenia (ale kanał niezbędny).

W warsztacie pewnie belkę zawieszenie odkręcą.

Robiłem sam - 2 dni roboty kombinacji itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam podobny problem tylko u mnie wygląda to tak jak na zdjęciach poniżej, powiedzcie mi jaka powinna być uszczelka pod miskę olejową jeśli to jest wg-ule uszczelka bo nie jestem pewien bo u mechanika znalazł uszczelkę a ja w et-ce widziałem uszczelka jest z taka blachą i oprócz tego jest silikon do uszczelnienia nie wiem jak naprawdę powinna być :wallbash:

7e05d7fe2cb6153fmed.jpg

68eb3cc7e0bf2493med.jpg

c2931353728caa95med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam podobny problem tylko u mnie wygląda to tak jak na zdjęciach poniżej, powiedzcie mi jaka powinna być uszczelka pod miskę olejową jeśli to jest wg-ule uszczelka bo nie jestem pewien bo u mechanika znalazł uszczelkę a ja w et-ce widziałem uszczelka jest z taka blachą i oprócz tego jest silikon do uszczelnienia nie wiem jak naprawdę powinna być :wallbash:

Witam

Nie ma żadnej uszczelki tylko sam silikon ale nie taki zwykły tylko specjalny...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 to tez to miałem i dopiero co to zrobiłem i chocby ch** na ch*** stawał to trzeba i juz. po 2 jest uszczelka którą trzeba wymienic bo to głównie przez nią cieknie olej a nie przez samą miske, do tego dopiero czarny silikon wysoko temperaturowy. da sie to zrobic w domowych warunkach tylko trzeba sie namęczyć, najlepiej jednak znalezc jakiś kanał. rób to puki czas pewnego dnia obudziłem sie z "suchym bagnetem" :polew: pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam podobny problem tylko u mnie wygląda to tak jak na zdjęciach poniżej, powiedzcie mi jaka powinna być uszczelka pod miskę olejową jeśli to jest wg-ule uszczelka bo nie jestem pewien bo u mechanika znalazł uszczelkę a ja w et-ce widziałem uszczelka jest z taka blachą i oprócz tego jest silikon do uszczelnienia nie wiem jak naprawdę powinna być :wallbash:

7e05d7fe2cb6153fmed.jpg

68eb3cc7e0bf2493med.jpg

c2931353728caa95med.jpg

Masz aluminiowa miskę i wydaje mi się, że w twoim przypadku nie ma żadnej uszczelki, która występuje przy stalowej misce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, przy tak małym wycieku d*py sobie nie zawracaj,

przecież to ledwo co się poci,

przy mojej poprzedniej niuni uszczelka była aż wilgotna i co? I nic.

Oleju na bagnecie nie ubywało.

To nie nowy samochód, a przynajmniej belka nie zardzewieje :decayed:

Poczekaj, wrócisz do Polski na święta i mechanik na luzie ci to zrobi jak będziesz chciał.

Pozdrawiam kolejnego wyznawcę TDI :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby się tylko poci ale to zapocenie zrobiło w 3 tyg i na dodatek próbowałem dokręcić jedną ze śrub na misce i ukręciłem ją powiedzcie mi czy jest ta uszczelka w końcu i jaka czy z blachą czy sama uszczelka jak jest mnie więcej cena takiej dobrej uszczelki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałbym odnowić temat . Mam to samo z olejem tylko moim zdaniem olej cieknie jeszcze gdzies wyżej jak miska bardziej z gory czy sie myle . Oto 5 zdjec ktore udało mi sie zrobić. Umyłem dziś silnik rozgrzałem i takie coś . Dodam ze oleju ubywa i to widac jak kapie. Kto mi pomożę . Tak jak by gdzies ciekło wyżej jak te śruby są

link

http://www.fotosik.pl/zdjecie/2083cdad847dcd9a

Zawartość dodana 12 minutes later

Znalazłem wyciek. ALe troche jest to dziwne bo odkąd mam auto nawet nie rok pękła 3 odma. Teraz jest to odma 028103491M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...