[ALL B6] Głośniki - przód. Trzeszczą

Witam

Mam pewien problem gdyż mam radio concert II i standardowy zestaw głośników 8+sub (nie bose). Przy puszczaniu cicho muzyki głośniki z przodu grają ale słychać trzeszczenie i trzaskanie. Nie wiem czy to wina głośników że są już zużyte?

Jeśli tak to jakie głośniki polecacie do przodu żebym mógł wkręcić na miejscu ori głośników?

No właśnie, tylko czy to wtyczka czy z głośnikami coś nie tak?

leewang nie piszesz czy trzaski pojawiły sie ostatnio a wczesniej ich nie było czy miałeś juz tak zawsze??

auto kupiłem pare miesięcy temu i odkąd pamiętam to były takie trzaski, są one głównie słyszalne gdy wchodzi bas w piosence.

Glośnik trzeszczy przy basie tzn. że niestety ale jest nadpalony, a dokładnie jest prawdopodobnie zerwane zawieszenie dolne albo górne.. Nie pozostaje nic jak wymiana na nowe :)

pozdrawiam

Jeśli chodzi o głośnik basowo-średniotonowy. Ale jak trzeszczy gwizdek, to raczej bym stawiał na niestykanie złączki albo przerwany kabelek. Zużycie przewodów przechodzących w gumowej osłonie do drzwi, to w B6 dość powszechny problem.

z gwizdkiem jest wszystko ok, tylko basowo-średniotonowy trzeszczy.

fotograf87 dzięki za odpowiedź, w takim razie będę musiał kupić nowy. Teraz tylko nie wiem czy jakbym chciał założyć jakiś lepszy głośnik nie firmowy to czy obejdzie się bez dystansów? Czy ktoś orientuje się jakiej średnicy jest głośnik basowo-średniotonowy ?

bez problemu wejdą głośniki 16,5 cm ale musisz dokupić dystanse najlepiej z mdf-u .Po założeniu dystansów tapicerka i tak wchodzi bezproblemowo.

Oryginalnie ida prawdopodobnie 13cm... ale polecam założyć 165mm na dystansach z mdf'u albo ABS'u.. I tak i tak trzeba rozbierać tapicerkę a 165mm zagra dużo lepszym, nizszym basem..

Nie kupuj nie firmowych głośników bo bedą słabe jakościowo i zagraja gorzej od sprawnych oryginałów.

np; http://allegro.pl/item682358325_dystanse_165_mm_audi_a3_3_drzwi_od_03_i_a4_od_2001.html

oba zestawy powinny pasowac

Faktycznie, z montażem nie ma chyba problemu. Po prostu przykręcam taki dystans 3 śrubami i potem przykręcam do niego głośnik?

Jeszcze jakbyście mogli polecić mi jakiej firmy głośniki kupić? Czy każde będą działać z radiem concert II ? :mysli:

Napiszcie mi jeszcze czy te dystanse z allegro będą na pewno pasować bo jak tak to je zamówię.

Co myślicie o tych głośnikach ?

1. http://allegro.pl/item682360391_hertz_dsk_165_dystanse_gratis_wys24h_dsk165_tuning.html

2. http://allegro.pl/item681977640_helix_dark_blue_db_52_1_sklep.html

3. http://allegro.pl/item681977665_hertz_ecx_165_nowe_gwarancja_krakow.html

Dzięki wielkie za pomoc :hi:

Oryginalnie ida prawdopodobnie 13cm.
sa 16 cm :wink4:
tak dokładnie tylko zanim przykrecisz głośnik do dystansu najpierw zaznacz sobie dziury i nawierć je małym wiertełkiem ,żeby sie mdf nie rozklejał podczas wkręcania wkrętów :wink4:

Jesli chodzi o dystanse to popytaj jeszcze na forum. Ale skoro w opisie aukcje pisze ze pasują to mysle ze bedzie OKEY.

Jesli chodzi o głośniki ja bym z tych 3 wybrał HELIX'y ale model 62.1 (ty pokazałes 13cm) jeśli będą grać pod samym radiem (bez zewnetrznego wzmacniacza)

Hertz DSK 165 fajne głośniki ale raczej pod wzmacniacz zewnetrzny bo maja aż 80 RMS

Zestaw ostatni Hertz ECX 165 to zestaw 2-drożny, wiec odpada z miejsca :)

pozdrawiam

Właśnie będą grały pod samym radiem, to kupię te Helixy które proponujesz i dystanse o których mówi Sewek. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam :hi:

A jeszcze zapytam się Sawek jakie Ty głośniki zamontowałeś? Ze wzmacniaczem czy bez?

Ok, dzięki.

Ja raczej bez pieca będę zakładał to kupie te Helixy 62.1