Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Paruje przednia szyba na samym środku


niuniek222

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze po deszczu jak jade samochodem to na srodku przedniej szyby moze jakies 5 cm od maski mam dwie zaparowane plamki wielkosci 10cm na 20cm. Wczoraj rowniez tez mi sie to dzialo i powiem szczerze, ze juz mnie to denerwuje bo 90% jazdy bylem skupiony na klimatyzaji aby walczyc jak usunac te zaparowane plamki. Dodam, ze filt kabinowy wymienilem jakies niecale 4 miesiace temu, klimatyzacje rowniez na wiosne odgrzybialem. Z czym moze miec zwizek takie parowanie szyby na samym srodku. Jak wlacze cieply nawiew na szybe to te plamki po jkims czasie znikaja i sie juz nie pojawiaja ale jak tu jechac z cieplym nawiewem skoro na dworze ponad 30 stopni. Jak wlaczylem zimny nawiew na szybe to te plami znow sie pojawialy, az w koncu wogole nie wlaczalem nawiewu na szybie tylko na srodek i na nogi i juz te plamki nie wracaly. Czy to oznacza, ze jak jest cieplo i zwlaszcza po deszczu (paruje wszystko z ziemi) nie moge miec wlaczeonego zimnego nadmuchu na szybe? Ba na to wszystko wychodzi gdyz wczoraj to sprawdzalem metoda prob i bledow. Niech ktos mnie poratuje jak w lato powinien byc nawiew ustawiony a jak w zimie. Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

one "parują" na zewnątrz chyba, co?

ja mam tak samo i dzieje to się na wieczór gdy temperatura na zewnątrz zaczyna spadać to klima "zamraża" szybę w miejcu kratek nawiewu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klima powinna być ustawiona na AUTO wtedy najlepiej spełnia swoje zadanie i szyby nie powinny parować

ewentualnie kup środek zwany ANTI FOG (anty para ) zrobiłem u siebie w citroenie firmowym (bez klimy) i działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie one paruja na zwenątrz, gdyz jak wycieraczki wlacze to znika to zaparowane miejsc po czym znow za kilka sekuns sie pojawia. Myslalem, ze tylko ja mam taki problem. No ja tak myslalem, ze dzieje sie tak gdyz jest roznica temperatury w srodku i na zwenatrz. Dzieje sie to wieczorem i rowniez rano oraz zaraz po deszczu jak wszystko paruje z ulicy i pol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam u siebie to samo, tyle, że ta plama mniejsza. ustaw klimę na auto to zminimalizuje mgłę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie kup środek zwany ANTI FOG (anty para ) zrobiłem u siebie w citroenie firmowym (bez klimy) i działa

Jaki środek konkretnie użyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

one nazywają się po prostu Anti Fog :P

Ekstra. Widać z tego mój anti fog jest jakimś innym anti fogiem od Twojego bo tak na nim pisze, a nie działa :wink4: Dlatego pytałem o konkretną nazwę, producenta itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie kup środek zwany ANTI FOG (anty para ) zrobiłem u siebie w citroenie firmowym (bez klimy) i działa

Jaki środek konkretnie użyłeś?

chyba sonax ale na 100% mogę sprawdzić jutro bo nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę dajcie znać, czy ten anti-fog rzeczywiście działa na zewnątrz. :mysli:

U mnie też paruje w miejscu nawiewu, ale wydaje się, że nie ma na to rady. Kontakt zimnej szyby z gorącym (i w dodatku zazwyczaj wilgotnym) powietrzem na zewnątrz, musi kończyć się skropleniem wody z powietrza. Tak działa rosa, czy szron w lodówce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie na to parowanie chyba nie ma rady, poprostu najlepiej jak jest cieplo nie wlaczac nawiewu na szybe bo wtedy jest roznica temperatur i zaczyna parowac szyba. Wczoraj nie mialem nawiewu wlaczonego jak jezdzilem po deszczu i w czasie deszczu i nie parowala mi juz szyba. Teraz mam inny problem bo musze odtluscic przednia szybe bo jak wlacze wycieraczki to zostaja mi smugi na chwilke a pozniej znikaja, rowniez jak pod slonce jade to widac, ze szyba jest tlusta. Czy poza Ludwikiem i octem ktos zna jakis sposob by odtluscic szybe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie kup środek zwany ANTI FOG (anty para ) zrobiłem u siebie w citroenie firmowym (bez klimy) i działa

Jaki środek konkretnie użyłeś?

chyba sonax ale na 100% mogę sprawdzić jutro bo nie pamiętam.

ale ja robiłem od wewnątrz, na zewnątrz to możesz po prostu wycieraczki włączyć :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoduje to różnica temperatur wewnątrz i na zewnątrz auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się wyłączy klimę podczas deszczu to zwykle się zaczyna tak dziać... i późniejsze jej załączenie już skutkuje parowaniem... mi ostatnio paruje od zewnątrz i wewnątrz... najlepiej jeździć na auto i jest spokój.... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...