Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak oszukać drugą sondę lambda po wycięciu katalizatora - rozwiązanie


poziek

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że najlepiej wywalić z ECU tylko nie każdy chce wywalac 400 zł na ten zabieg. We Wrocławiu tyle sobie wołają podobno profesjonalne firmy. Do tego pasowałoby wywalić SAI co kosztuje dodatkowe 400 zł u tych samych profesjonalistów. Dzięki, postoję.

Nie ma sensu pakować tekich pieniędzy (w moim przypadku) na auto z 2001r (16 lat) na rzecz, która tak na prawdę jak się zepsuje to nie szkodzi silnikowi w żaden sposób.

Edytowane przez aiwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tulejka nie zadziała w 1.8t.  Miałem ją to wiem. Ja miałem wyłączone w lpgtechu bo miałem gaz. Wyprogramowanie u mnie w regionie 150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie druga sonda z emulatorem (tulejka metalowa) leży w okolicach podszybia i nie wyrzuca błędu. Na vagu jest ale na zgarach nie wyskakuje kontrolka, przy wkręconej w wydech z emulatorem wyrzucało check na zegarach. 5k już zrobione, zawsze warto spróbować niż wyrzucać tyle kasy na wycięcie tego w ecu

Edytowane przez Zweglacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kat uwalony to trzeba go wyciąć albo wstawić nowy i potem się bawić z błędem drugiej sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o opis błędów o co kaman pomoże ktoś?Kata nie  ma jest emulator na sondzie

20190613_215650.jpg

Edytowane przez damian111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2019 o 19:23, GRADIENT napisał:

Tulejka nie zadziała w 1.8t.  Miałem ją to wiem. Ja miałem wyłączone w lpgtechu bo miałem gaz. Wyprogramowanie u mnie w regionie 150zł.

Co miałeś wyłączone w lpgtechu sonde? Ciekawe jak ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy po zamontowaniu Downpipe w 1.8t BEX quattro bedzie tylko check engine czy tryb awaryjny z check engine i spadkiem mocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2017 o 12:15, aiwer napisał:

Dlaczego od razu druciarstwa?
Bo będe to robić sam a nie ktoś za dosyć spore wg mnie pieniadze?
Ten kto robi to "na co dzień" rozumiem z druciarstwem nie ma nic wspólnego?

Ten tuner też kiedyś się uczył i od czegoś musiał zacząć próbować coś działać, dlatego w pełni popieram twoje podejście do tematu, tym bardziej że nie są to nowe auta. Warto próbować i robić coś samemu, czerpać z tego satysfakcje, a przy okazji możesz pomóc innym użytkownikom pozniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zrobieniu downpipe druga sonda wisi w komorze normalnie podłączona do kostki. Żadnego błędu nie wyrzuca. Zastanawiam się tylko czy coś ona teraz zmienia np. w spalaniu. Dodam, że końcowo podczas strojenia ma być całkiem wyłączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, w aucie ojca został wypruty katalizator (została sama pucha) przez co wywala błędy drugiej sondy. Czy warto zakładać emulator drugiej sondy, jeśli tak to byłbym wdzięczny za jakiegoś linka, bo wiem, że można po prostu wyłączyć drugą sondę w ECU i tu ciekawi mnie cena takiego zabiegu i prosiłbym o kontakt do kogoś kto mógłby się tym zająć,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, WojtekB7 napisał:

Witam panowie, w aucie ojca został wypruty katalizator (została sama pucha) przez co wywala błędy drugiej sondy. Czy warto zakładać emulator drugiej sondy, jeśli tak to byłbym wdzięczny za jakiegoś linka, bo wiem, że można po prostu wyłączyć drugą sondę w ECU i tu ciekawi mnie cena takiego zabiegu i prosiłbym o kontakt do kogoś kto mógłby się tym zająć,

Ja testowałem 2 różne emulatory i zawsze prędzej czy później pokazywał się check. Od razu niech tuner go wyłączy i z głowy. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, WojtekB7 napisał:

kontakt do kogoś kto mógłby się tym zająć,

PL-PL.FACEBOOK.COM

SOFT-MOD Performance, Kolonia Tomaszowice, Lublin, Poland. 4045 osób lubi to · 58 osób mówi o tym · 1 użytkownik tu był. CHIPTUNING!!! HAMOWNIA 4x4!!! LUBLIN!!! Profesjonalne podejście do każdego...

albo @soul87

Edytowane przez przem8
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy w wywaleniu z softu (w 1.8t) drugiej sondy lambda, sai, ewentualnie coś zmienić w mapie to chętnie pomogę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...