Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Splitter


domjenick

Rekomendowane odpowiedzi

moze-dla wiekszego "utrzymania" kompresji-ale DV dziala w dwie strony-kruciec z DV,wraz z dodanym kruccem -u mnie wchodzi w rure, idaca od filtra pow-drugi jest w rurze od IC-z Twojego rysunku wynika,ze byl (DV)wpiety odwrotnie,niz moj-jakkolwiek zrobisz "splittera"- kruciec bez dziurki,musi sie znajdowac od strony IC,inaczej cisnienie bedzie uciekac :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gubsor nagraj na jakies urzadzenie i pochwal sie ;)

podaj dodatkowe info czy masz na ori filtrze czy storzek czy jak :)

nagram jutro na aparat i wrzucę widze ze jesteś z wwa możesz na własne uszy usłyszeć jak chcesz. na ORI puszcze było cicho po zarzuceniu stożka zaczęło syczeć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze-dla wiekszego "utrzymania" kompresji-ale DV dziala w dwie strony-kruciec z DV,wraz z dodanym kruccem -u mnie wchodzi w rure, idaca od filtra pow-drugi jest w rurze od IC-z Twojego rysunku wynika,ze byl (DV)wpiety odwrotnie,niz moj-jakkolwiek zrobisz "splittera"- kruciec bez dziurki,musi sie znajdowac od strony IC,inaczej cisnienie bedzie uciekac :wink4:

ok czyli tak jak myslałem , dzięki bedę cos kombinował .

:good:[br]Dopisany: 04 Październik 2009, 02:35_________________________________________________no i jeszcze jedno pytanko czy dzwiek jest slyszalny na biegu jałowym ? czy tylko przy obciążeniu np.tak jak na nagraniu podczas jazdy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwiek uslyszysz tylko przy obciazeniu. Najlepiej wrzuc dwojke lub trojke do 4-5tysRPM i pusc pedal gazu.

U mnie na samym TIPie slychac Pssss ale tylko na zewnatrz. Jak dmucha 1Bar to juz wogole poezja i muzyka dla uszu.

Moskal wczoraj jezdzil to stwierdzil ze tez chce TIPa :tongue4:

Po zalozeniu Pipercrossa efekt jeszcze lepszy ale Mixture Adaptation sie zaraz pokazywal. Mozliwe ze gdzies lapal lewe powietrze bo stozek byl ogromny i ledwo sie miescil a ja go na szybko montowalem.

Wydaje mi sie ze nie ma sensu wydawac kase na jakies BOV czy inne gadzety. Na poczatku lepiej to zainwestowac w TIP bo robi swoja robote :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mi przypomina jazdę scaniom v8 podczas redukcji jest taki sam odgłos

:tongue4: i teraz będziecie syczeć po całej Polsce :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie z tym stożkiem mam tez Pipercrossa ale jest on tak duży że praktycznie na styk wchodzi , bez tego 10cm. odstępu od przepływki to może uda mi się go ulokować jakoś . :gwizdanie:[br]Dopisany: 04 Październik 2009, 12:10_________________________________________________i zastanawiam się czy wogóle go tam montować :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie z tym stożkiem mam tez Pipercrossa ale jest on tak duży że praktycznie na styk wchodzi , bez tego 10cm. odstępu od przepływki to może uda mi się go ulokować jakoś . :gwizdanie:[br]Dopisany: 04 Październik 2009, 12:10_________________________________________________i zastanawiam się czy wogóle go tam montować :mysli:

montuj-ja zalozylem stozek,zaraz za przeplywka-jezdze ponad rok i nie ma zadnych problemow z nia... :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montujcie TYLKO dobre stozki ( pipercross lub ITG) , dbajcie o ich czystosc ( sa preparaty do mycia i nasaczania) , i koniecznie musicie zamontowac oslone pod niego aby nie lapal syfu spod auta.

Wdg mnie odpusccie sobie te bovy i inne wynalazki :) Dobrzy stozek daje efekt i nie wplywa na prace silnika jak am to miejscie w przypadu bov'ow ... Ja dobrze radze a wy robcie co chcecie :) Sam stozek da efekt ktorego szukacie :)

PS : mam itg jezdzei juz kawalek i tez nic sie nie dzieje :)

PS1 : tauron masz na 100% zle wpiety zawor ma byc odwrotnie to raz , dwa sprawdzales czy jest dobry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest patent na wlozenie stozka i zachowanie 10cm nawet z tym ogromnym pipercrossem. trzeba tylko miec TIP, kawalek rurki i kolanka z kwasowki i spawarke.

Jedyna opcja bezpiecznego, glosnego PSSSSSS to TIP i stozek w seryjnych autach.

W dlubanych 1.8T i 2.7biT to z tego co czytam to wszyscy seryjne puszki stosuja bo sa wydajniejsze ale to przy grubych projektach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzy stozek daje efekt i nie wplywa na prace silnika

jasne,ze tak-sam stozek i DV tez robi "pszzzyt" -"splitter" to tylko eksperyment,ktory jest prubowany przez innych... :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS1 : tauron masz na 100% zle wpiety zawor ma byc odwrotnie to raz , dwa sprawdzales czy jest dobry ?

wiem że był zle założony dletego narysowałem szkic żeby się upewnić bo coś mi tu nie pasowało, no tak nie wiem czy jest zawór dobry bo nie jestem pewien jak się go sprawdza , czytałem gdzieś na forum o tym ale nie wiem ile w tym prawdy . możesz mi po krótce opisać co i jak bo zielonka ze mnie w te sprawy. wiem np. że zaworu N75 nie da się sprawdzić a dv ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbo inlet pipe-po polsku do rura dolotowa z filtra do turbo-stosuje sie takie rozwiazanie po to,zeby podczas duzego doladowania ,w przypadku zapchanego filtra powietrza-nie wystapilo zjawisko zassania gumowej rury doprowadzajacej powietrza do turbo-co wiaze sie ze spadkiem mocy-zapopieganie takim zjawiskom inaczej... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to tego cuda nie ma w standardowym filtrze z pucha ? - wybaczcie ale jestem zielony w mechanice ...

nie ma-standardowo jest gumowy dolot- wybaczamy... :tongue4::wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tauron dmuchnij w jedna strone :P w druga :P i zassaj powietrze tym malym wezykiem :) ma nei przepuszczac powietrza w zadna a po zassaniu powietrza podniesc ma sie tloczek :) jesli przepuszcza tzn kolego ze nie miales doladowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm moze to by wyjasniło brak (jak dla mnie ) konikow , od kiedy kupilem autko zawsze twierdzilem że brak efektu jak na te 150km , tlumaczylem sobie to ze felgi i oponki robia swoje , z reszta sam nie wiem . mialem przed nia calibre 115 km. i lepiej sie zbierala :wallbash: dobra ale nie o tym ten temat , zobacze jak to działa po poludniu i wtedy bedzie wsio jasne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moskal wczoraj jezdzil to stwierdzil ze tez chce TIPa :tongue4:

musze potwierdzić , napaliłem sie jak szczerbaty na suchary na tego TIP-a :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...