Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Tragiczne prowadzenie (napęd FWD)


cahe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od razu powiem, może trochę przesadzam z tematem, ale...

Byłem dziś na takim fajnym evencie. Spotykają się ludzie na sporym lotnisku, układamy tor z pachołków (ok. 5 km w sumie) i jeździmy. Super. Jestem świeżo po wymianie przednich wahaczy i tylnych tulei i w związku z tym nastawiałem się na super przyjemność z prowadzenia i pełną kontrolę. Niestety...

Auto zachowuje się dość podsterownie, nie zmienia chętnie kierunku, przechyla się dosyć mocno. Generalnie nie było tragedii, dopóki nie wsiadłem do Vectry B kolegi. No zupełnie inny samochód! Zmienia kierunek od razu, dużo lepiej trzyma się drogi. Jechało mi się dużo lepiej i mimo różnicy w mocy, wykręciłem niewiele gorszy czas (pare sekund). Gdyby moc była taka sama, myślę, że spokojnie o 10-12 sekund na korzyść Vectry by było.

No i teraz pytanie:

Czemu do cholery? Przecież moja niuńka miała prowadzić się fantastycznie, a jest po prostu źle!

Disclamer: Mieliśmy te same opony (nowe komplety). Nie tutaj jest różnica. Mechanik twierdzi, że amortyzatory są sprawne.

Co zrobić, żeby A4 prowadziła się lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a zawieszenie masz standardowe bez zadnych przerobek??[br]Dopisany: 08 Sierpień 2009, 17:31_________________________________________________Specjalista zemnie rzaden ale zawieszenie zawieszeniu nie rowne, a tym bardziej standard od audi troszku wysoko stoi no i tak sie dzieje ze sie barzdiej przechyla,a widocznie vektra jest ciut sztywniejsza. Jedna rada to obnirzyc zawieszenie i odrazu odczujesz zmiane.!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też to zauważyłem, wszystko mam sprawne a mondeo rocznik 2000 prowadzi się znacznie lepiej. Jest dużo bardziej stabilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może obniżyć i usztywnić :mysli:

Zauważ, że Audi jest sporo cięższe od Vectry

obniżać bardzo bym nie chciał (polskie drogi), usztywnić proszę bardzo. ale czy to lekarstwo na podsterowność? powiedzmy, że zamontuje bilstein'a b6 na przodzie - będzie znaczna różnica? bo trochę boje się, że wtopię kase, a audi dalej będzie przodem wyjeżdzać.

sporo cięższe? moje waży 1220kg. trochę mniej nawet teraz bo odciążyłem. vectra b > 1200[br]Dopisany: 08 Sierpień 2009, 18:00_________________________________________________

Ja też to zauważyłem, wszystko mam sprawne a mondeo rocznik 2000 prowadzi się znacznie lepiej. Jest dużo bardziej stabilny.

no o mondeo nawet nie wspominam, bo różnica jest kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż zawieszke 1BE plus jakies dobre amorki, a wtedy zapomnisz o tej vektrze :gwizdanie: a seryjna zawieszka to jak kajak jest na zakrętach :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z wycieczki focusem'06 mojego braciaka. To jest dopiero prowadzenie :kox: Już nie wspominam, że ma auto na 18 firmy ronal.

Kowiego w pełni popieram, miałem obniżone zawieszenie i seryjne amortyzatory i było :sick3: tzn. prowadzenie lepsze ale ciągły strach o to, że o coś się zawadzi. Każda dziura to był zgrzyt.Teraz kupię nowe amortyzatory twardsze o krótszym skoku i może wtedy obniżę.

A 1be to -20mm sprężyny i specjalne amortyzatory do nich. Specjalne tj. nieseryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo cięższe? moje waży 1220kg. trochę mniej nawet teraz bo odciążyłem. vectra b > 1200

Sorki. Zdawało mi się, że 1.8T powinno być cięższe ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo cięższe? moje waży 1220kg. trochę mniej nawet teraz bo odciążyłem. vectra b > 1200

Sorki. Zdawało mi się, że 1.8T powinno być cięższe ;)

problemem zdaje się być silnik wysunięty strasznie do przodu... no ale jak z tym walczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż rozpórkę miedzy kielichami :evil:

w przypadku audi za duzo nie pomoże

audi i tak ma mocną grodz

chyba, że ktoś wyczynowo śmiga na max glebie i beton to wtedy jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż rozpórkę miedzy kielichami :evil:

w przypadku audi za duzo nie pomoże

audi i tak ma mocną grodz

chyba, że ktoś wyczynowo śmiga na max glebie i beton to wtedy jak najbardziej

Też sądzę, że to nie pomoże. Myślę cały czas, że to kwestia miękkiego zawiasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kolega po wymianie wahaczy zbieżność ustawiał???

tak.

No dobra, to próbujemy w takim razie inne zawieszenie. Dam znać jak poszło :)

Myślę, że musi być lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...