Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana wahaczy górnych


kondziu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dziś zmieniłem 2 stronę i zrobilem tak że zdjąłem koło,wcześniej mierząc na jakiej wysokości jest środek dekielka następnie podłożyłem drewniane podkładki pod wahacz i obniżyłem auto na daną wysokość.innej możliwości nie widzę,chyba ze wejdą koła 12:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze podkładkę pod dolny wahacz ?

Tak pod dolny tylko nie rozwal nic:wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a da sie cos rozwalic ??:decayed:

Wiesz można nawet wodę spalić:decayed:

Przy wyciąganiu śruby z amorka dobrze naciśnij nogą na śrubę koła i pulsuj wtedy łatwiej wyjdzie.

Ja zamieniłem kierunek śruby żeby banan nie przeszkadzał następnym razem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeśli jak amor leży na ziemi dokręcisz wahacze w takiej pozycji jak były stare ułożone no to chyba będzie to samo :decayed:

Fakt powinno się to robic na aucie ale przecież logicznie rzec biorąc to jak wykręcisz jeden wahacz to drugi wskazuje ci położenie ori

Ja tam robiłem to na wymontowanej kolumnie(wiem wiem że nie powinno się)

u nas na warsztacie tak cały czas robiliśmy i nikt nie narzekał... w swojej też tak zmieniałem, jeździłem pół roku na wahaczach DENCKERMANN i potem sprzedałem auto a wahacze jak nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo pomocny opis,

mi na szczescie szybko poszlo, sruby dosc lekko wyszly, wiec dlaej nie bylo problemow

martwi mnie tylko, ze z lewej strony ammo odszedl bardzo lekko, z prawej trzeba bylo dobrze przydeptac

a drogi moj problem to luzny zacisk od hamulca, wydaje mi sie ze z drogiej strony bylo sztywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś dlaczego w etce formę wahacze przed i po lifcie maja inne numery ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo pomocny opis,

mi na szczescie szybko poszlo, sruby dosc lekko wyszly, wiec dlaej nie bylo problemow

martwi mnie tylko, ze z lewej strony ammo odszedl bardzo lekko, z prawej trzeba bylo dobrze przydeptac

a drogi moj problem to luzny zacisk od hamulca, wydaje mi sie ze z drogiej strony bylo sztywne

Fakt u mnie na oba musiałem poskać żeby wyjąć i włożyć srubę:decayed:

Może sprężyna jakaś wyrobiona???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprezyna ma ze 2 lata wiec odpada,

zostaje ammo lub wachacze dol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o ośce masz na myśli oskę z wew przegubem skoro wymieniasz także przeguby????????Czy całą kompletną ośkę???

Zrób najpierw wahacze potem dopiero ośkę.Tylko przed odkręceniem koła poluźnij śrubę od zew przegubu:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w trakcie wymiany wahaczy dolnych nie mogę ich wybić zrobiłem tak jak jest napisane i jest d*pa za przeproszeniem śruby dość lekko poszły ale te wahacze masakra żeby je wybić. Proszę o szybką poradę jak to zrobić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najłatwiej wybić sworznie wahacza z zwrotnicy?

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młotek dwukilowy i naprzód. Zmieniałem w piątek i też się nastukałem w mocowanie sworznia. Parę uderzeń i sam wyskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione.. Najgorzej było z wyjeciem amortyzatora ale jakoś poszło. Breszka 2metry i ogień. Cisza po lewej stronie za to po prawej cos się odzywa. Poczekam aż się do końca wytlukom i wymienię komplet ;-)

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest gdzieś na pewno ale znając życie cena zaporowa - skoro zagranicą ok.200-300 euro to ile może u nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sens kupywania tego jest tylko wtedy jak masz warsztat albo świadczysz jakieś usługi.

Daj tyle kasy o wykorzystaj to maks 2 razy to mija się z celem.

Swoją drogą fajny wynalazek:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest gdzieś na pewno ale znając życie cena zaporowa - skoro zagranicą ok.200-300 euro to ile może u nas

u nas ŚCIĄGACZ ŚRUBY CENTRALNEJ - VW AUDI NOWY SACZ (3410773499) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...