Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] 1.8 turbo olej na świecach i szarpanie przy dodawaniu gazu na benzynie i gazie


radzisz22

Rekomendowane odpowiedzi

witam w moim samochodzie ostatnio dzieja sie dziwne rzeczy silnik zachowuje sie jakby nie szedl na wszystkich garach przy dodawaniu gazu zwlaszcza na lpg przy dolnych obrotach wpada w wibracje i nie idzie jak sie go wlaczy na benzyne przestaje wibrowac i idzie jak burza. Myslalem ze to wina gazu pojechalem do gazownika i powiedzial ze jest olej na swiecach i to jest przyczyna. Dzisiaj takie szarpanie pojawilo sie tez na benzynie. co to moze byc prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim silniku też zauważyłem jakiś czas temu olej na świecach i odrazu udałem się do mojego mechanika. Wymienił mi uszczelkę pod pokrywą zaworów i po problemie :good:. Ale tego falowania obrotów i szarpania u mnie nie było. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną leży w układzie zapłonowym :confused4: wypadanie zapłonów może być spowodowane przebiciem na przewodach zapłonowych, złym stanem świec, uszkodzeniem cewki zapłonowej.

Jeżeli masz zanieczyszczone z zewnątrz przewody i świece to właśnie to będzie przyczyną problemów. Na gazie jest gorzej ponieważ do jego zapłonu wymagana jest większa energia iskry (napięcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wymienilem dzisiaj cewki i nic nie dalo przeczyscilem swiece i pol dnia bylo dobrze wiec chyba trzeba wymienic swiece? co do oleju to tez moj mechanik powiedzial ze to siedzi uszczelka pod pokrywa zaworów i dlatego byl olej prosze o jakies rady jeszcze i dziekuje za odpowiedz na moj watek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...