Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Jak wstawić rurę zamiast katalizatora ?


wero2087

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar wyciąć kata w swojej 1.8T i mam do Was pytanie jak to zrobić. Chciałem po prostu wypróznić środek i wspawać w pusta puche rure 2.5... Tylko ten kat idzie pod pewnym kątem czy to wszystko ładnioe idzie jakoś zgrać ze sobą? Ta rura 2.5 wejdzie w środek tej puchy? Może ma ktoś jakiś rysunek jak to zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mechanik zrobił to tak:

Wyjął całego kata na zewnątrz, przymocował go z 2 stron do imadeł dzieki czemu zachowały sie ori kąty mocowania katalizatora, odciął puszke i w jej miejsce wspawał potrzebny kawałek rurki(w moim przypadku tłumik przelotowy)

Ty mozesz mieć problem z 2 lambdą, bo znajduje sie za katem o ile sie nie myle :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim AEB jest tylko jedna sonda :>

tylko koniecznie wspawaj rure , nie zostawiaj pustej puchy bo bedzie Ci brzęczeć jak w mojej parówie :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj . ja ostatnio wybebeszyłem kata i w srodek nic nie wstawiałem...powiem ze niema zadnej porawie ruznicy,moc i dzwiek ten sam.Jedynie boje sie ze moze to miec znaczenie na tłumik srodkowy i koncowy poniewaz teraz jest tam wieksze cisnienie spalin.Poczekam to zozobacze..po jakims czasie bedzie wiadomo.A jesli chodzi o wspawanie rurki do kata to raczej metoda prób i błedów.

JESLI TWOJ MA DWIE SADY LAMBDA PRZED I ZA KATALIZATOREM TO NIC NIE MOZNA ZROBIC. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JESLI TWOJ MA DWIE SADY LAMBDA PRZED I ZA KATALIZATOREM TO NIC NIE MOZNA ZROBIC. :(

można :gwizdanie: jest na forum rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moja ma tylko jedną sonde przed katem więc nie bedzie problemu :decayed: Hmmm ponoć nie zaleca się zostawiania pustej puchy bez kawałka rurki żeby się spaliny nie rozpężały tam czy cos takiego... Mi tam o moc nie chodzi bo kuni to mi pewnie by tyle przybyło że bym autka puźniej nie ogarnał hehe :naughty: Mam juz troche km na budziku a i turbo by sobie troszke może odetchnęło.

W nastepny weekend bede maił więcej czasu to się zabiore za to :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...