Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana ori układu wydechowego na podwójny od 2.5TDI


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

nareszcie fotostory

dzięki Bart-s. od razu jakoś łatwiejsze się to wydaje. browo za mod :oklaski: :oklaski: :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudność w tym modzie polega jedynie na przetransportowaniu kompletnego wydechu swoją A4 do mechanika :naughty::kox:

Mojemu założenie i dospawanie tych 10cm rurki zajęło jakieś 2-3h :>

Dobra robota Bartek - gratuluję zapału przy robieniu foto-story i wytrwałości do prawie 4 rano :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to na zime mam juz kilka planów :)

*lusterko fotochrom

*wycdech

*dokładka na dwie rury :):kox: :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Bart, żeś się narobił i opisał, że prima sort :good:

Autko podczas montażu leżało do góry kołami ?? Łatwiej by było montować :polew:

Zdrowaś

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :good: Mod rzeczywiście prosty do wykonania - tutorial miał to udowonić i zachęcić Was do działania ;) Problem w tym że nie każdy z nas ma w domku do dyspocyzji kanał i spawarkę - tutaj niestety dochodzą dodatkowe koszty robocizny (przydaje się znajomy mechanik :D).

Mojemu założenie i dospawanie tych 10cm rurki zajęło jakieś 2-3h :>

Mariusz to co on z tym robił?? :polew::D Mojemu zajęło to jakieś 15 minut (z przerwą na fajkę ;))

Dobra zbieram się po dokładkę - wieczorem kolejna relacja :bla:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Bartoszu Brawo :embarrassed: fantastyczny foto przewodnik :oklaski: :thumbup:

Ja jak widzialem pierwszy raz ten mod to odrazu sie zlapalem za glowe i powiedzialem ze czegos takiego to bym nie zrobil dla dwoch rurek widocznych w zderzaku :polew:[br]Dopisany: 21 Sierpień 2009, 16:21_________________________________________________

no to na zime mam juz kilka planów :)

*wycdech

*dokładka na dwie rury :):kox: :kox: :kox:

:D pamietam jak sie zarzekales ze nie zrobisz tego :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko super :good:

ja tez mialem male problemy z ustawieniem koncowek rowno w otworach dokladki bo wydechy nie wyszly idealnie w otworach dokladki.Ale juz jakos sobie spawacz poradzil choc narzekal i powiedzial na koniec "wy od audi to tak chyba wszyscy macie ze musi byc cacy" :decayed:

A jak!Musi byc profesjonalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo brawo :good: dobra robota :good:

Widzę że rodzynkiem tylko ja tu jestem który nie pragnie mieć takiego wydechu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że rodzynkiem tylko ja tu jestem który nie pragnie mieć takiego wydechu :naughty:

No ale dzięki takiemu podejściu Twoje auto to unikat :naughty::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że rodzynkiem tylko ja tu jestem który nie pragnie mieć takiego wydechu :naughty:

No ale dzięki takiemu podejściu Twoje auto to unikat :naughty::good:

:notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje zapału i wytrwałości w realizacji projektu, że tak powiem za***iście wyszło :good:, szkoda że mam b5 :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Bartek - teraz to jest kompletny mega tutorial :good: Bardzo ładnie zrobione - professional work :> A na poważnie, to naprawdę bardzo pomocne i mam nadzieję, że ułatwi mi robotę.

Ładnie wyszły końcóweczki - rozmiar 87mm w przypadku dokładki S-Line jest w sam raz :good:

Co do czasu robocizny mojego mechaniora, to podałem czas od zostawienia auta do odebrania :wink4:, ale przy odbiorze popijał browarka, więc chyba miał już troszkę wolnego :naughty:

Roboty jak widzę jest naprawdę sporo przy tyle :shocked: Nie spodziewałem się powiem szczerze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do AVB też podejdzie :) Zaraz dodam ten motorek w temacie. Jeśli chodzi o wpływ na pracę silnika - teoretycznie zwiększają Ci się możliwości co do przepływu spalin co powinno pociągnąć za sobą jakiś minimalny przyrost mocy - jeśli rzeczywiście tak jest to ja nie czuję ani nie słyszę żadnej różnicy. Może na hamowni coś pokaże (przymierzam się :wink4:). Pozostają tylko względy "wizualne" :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Względy wizualne to jedno, ale w środku jest nieco ciszej wg mnie, albo przygłuchłem :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Względy wizualne to jedno, ale w środku jest nieco ciszej wg mnie, albo przygłuchłem :>

tak jest ciszej i potwierdzilo to moich dwoch kolegow i ojciec :)

Ci ktorzy maja multi napewno znaja takie delkatne buczenie co jakis czas podczas jazdy -efekt identyczny do tego jak w samochodzie ze skrzynia manualna gdy jedziemy na biegu ze zbyt niska predkoscia obrotowa silnika.Wtedy silnik wlasnie wydaje takie buczenie i cos takiego mozna zauwazyc czasami przy multi szczegolnie przy predkosci 90 km/h.Po wymianie wydechu ten efekt znikl calkowicie nawet przy owych 90 km/h i jestem z tego bardzo zadowolony :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...