Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuje również wymienić licznik z Fis-em. Mam A4 z 97 r. z klimatronikiem, w liczniku jest już temp. zewnętrzna. Mam tylko pytanie czy będzie dużo zachodu z immobilajzerem?

Hej ;)

Nie wiem jak jest z modelami z 97r ale w moim tzn z 95r immo jest w kompie więc z wymiana licznika nie było problemu. Coś słyszałem, że później immo było przełożone do liczników ale to chyba było od 98r. Musisz dokładnie dowiedzieć się od kiedy immobilajzer był w liczniku. Jeśli Twoje autko ma go w kompie a nie w licznikach to sprawa się upraszcza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Slawo80 czy twój stary licznik wyglądał tak jak na zdjęciu? Ja mam właśnie http://upload2.postimage.org/652317/photo_hosting.html

Hej ;)

Właśnie taki licznik mam z drobną (albo i nie drobną) różnicą, tam na środku gdzie są kontrolki te prostokątne to ja mam duży wyświetlacz.

[br]Dopisany: 10 Wrzesień 2007, 10:00 _________________________________________________

A moze ktos napisac od kiedy byl montowany immo w kompie a nie w liczniku.?

Coś mi się mocno wydaje, że immo w licznik wrzucili przy okazji liftingu, czyli 97r. Ale nie jestem pewien na 100%. Jak swoją niunię robiłem to bez liczników śmigałem ;)

Ale z tymi, które maja immo w licznikach już tak się nie da :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Koziol a gdze na slasku dokladnie to robiles?? tzn w jakiej miejscowosci. Ja szczerze mowiac jestem gotowy zakupic wszystko tylko montaz a dolkadnie podlaczenie wszystkie mnie przeraza. :confused4:

i jeszcze jedno czy jesli powiedzmy ze mam immo w kluczyku a kupie licznik z immo w zegarkach to...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam :a4fan: z 97r. , mam Climatronic , o czujnikach wiem tylko tyle że powinny być jeżeli ich ktoś nie ukradł ( hehe ).Chciałbym sobie założyć licznik z Fis-em ale nie wiem czy dam radę. chciałbym wiedzieć czy jest trudne czy bardzo trudne , czy w warsztatach których można podpiąć samochód pod komputer dadzą rade założyć i podłączyć mi ten licznik ( Czujniki )......Pomóżcie:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam :a4fan: z 97r. , mam Climatronic , o czujnikach wiem tylko tyle że powinny być jeżeli ich ktoś nie ukradł ( hehe ).Chciałbym sobie założyć licznik z Fis-em ale nie wiem czy dam radę. chciałbym wiedzieć czy jest trudne czy bardzo trudne , czy w warsztatach których można podpiąć samochód pod komputer dadzą rade założyć i podłączyć mi ten licznik ( Czujniki )......Pomóżcie:(:(

Nikt Ci nie odpowie na twoje pytanie dotyczące twoich umiejętności i czy dasz radę zrobić to sam!

Z twojego pytania wnioskuję że nie bardzo wiesz za co się zabrać, odradzam samodzielną pracę.

Kolega koziol pisał że robił to u jakiegoś mechanika, napisz do niego może kogoś poleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób do mnie pisze więc odpowiadam na forum ogólnie. FIS jest do zrobienia w wersji bez FIS! Działają wszystkie funkcje i zegary wyglądają pięknie. Jeżeli bardzo wam zależy na takich zegarach bawcie się w to bo warto, ale do rzeczy: Mój "spec" niestety nie chce już nikomu tego robić, bo jak powiedział strasznie dużo z tym roboty i nie ma czasu (pewnie poprostu nie ma czasu). Zniechęciło go pewnie bardzo mozolne studiowanie schematów a miał na głowie wiele spraw udało mi się go jednak zmęczyć by dokończył dzieło. Poszukujcie kogoś, kto potrafi zgrywać softy ze starego licznika do nowego. Aktywowanie funkcji jest prostsze bo są do tego schematy na forum. Jak mechanik pozwoli mi podać swój kontakt napewno o tym powiadomię. Pozdrawiam i jeszcze raz polecam zakładanie FIS-a!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób do mnie pisze więc odpowiadam na forum ogólnie. FIS jest do zrobienia w wersji bez FIS! Działają wszystkie funkcje i zegary wyglądają pięknie. Jeżeli bardzo wam zależy na takich zegarach bawcie się w to bo warto, ale do rzeczy: Mój "spec" niestety nie chce już nikomu tego robić, bo jak powiedział strasznie dużo z tym roboty i nie ma czasu (pewnie poprostu nie ma czasu). Zniechęciło go pewnie bardzo mozolne studiowanie schematów a miał na głowie wiele spraw udało mi się go jednak zmęczyć by dokończył dzieło. Poszukujcie kogoś, kto potrafi zgrywać softy ze starego licznika do nowego. Aktywowanie funkcji jest prostsze bo są do tego schematy na forum. Jak mechanik pozwoli mi podać swój kontakt napewno o tym powiadomię. Pozdrawiam i jeszcze raz polecam zakładanie FIS-a!

Czy zgranie softu ze starego licznika jest niezbędne do adaptacji nowego. Mam 99r. czerwone podświetlenie zegarow, ale chyba u szkodzony licznik bo nie mogę sie z nim połączyć, nawet musiałem robić obejście żeby połączyć sie z silnikiem. Dlatego muszę zmienieć licznik, tylko pytanie czy w takim wypadku da rade.

Zgóry dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się w tym wszystkim zamotałem :wallbash:

W najbliższym czasie chcę wymienić licznik na nowszy i jak narazie to doczytałem się że u mnie nie ma immo więc spoko.

Pojęcia o elektronice i elektryce nie mam i teraz moja prośba... pomóżcie mi wybrać taki licznik przy którym nie będe musiał nic kombinować (jeśli to możliwe)

Zdjęcia aktualnego zamieszczam poniżej.

Z góry dzięki za pomoc

http://img72.imageshack.us/content.php?page=done&l=img72/29/zdjcie010xn7.jpg

http://img72.imageshack.us/content.php?page=done&l=img72/9526/zdjcie012ig0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla ciebie to najlepszy byłby licznik z FIS'em i dwoma dodatkowymi zegarami z rocznika zbliżonego do twojego auta, czyli 1995-1998.

Podłączenia są takie same jak u ciebie + jedna dodatkowa wtyczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli np ten:

http://moto.allegro.pl/item289159195_licznik_audi_a4_8d0_model_b5_pelny_fis.html

a doczego jest ta jedna dodatkowa wtyczka?[br]Dopisany: 04 Styczeń 2008, 19:32 _________________________________________________a może ten:

http://moto.allegro.pl/item292026946_audi_a4_zegary_pelen_fis_komputer_przelacznik.html

wtedy muszę też wymienić manetki żeby mieć sterowanie komputerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.powiedzcie mi czy jak kupie zegary od b5 ale z 2000roku to bede w stanie zalozyc je do mojej niunii z 96r? podejrzewam ze kostki beda inne, jednak czy jak kupie kostki w aso to bedzie to mozliwe aby jakos na chlopski rozum to podpiac aby dzialo, mam klime z klimatronikiem, moje zegary pokazuja temp. zewnetrzna i mam wskazniki aku i temp oleju. strasznie sie napalilem ale zona mnie zabije jak wydam kolo 100£ na zegary a potem nie bedzie to dzialac :bicz2: tak wiec Panowie doradzcie. Pozdrawiam Jocker01

ps. a jak z zegarami od nowszym modeli np b6? da sie to jakos wyrezac aby dzialo ale czy wejdzie w miesce na desce?

a moze z a6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...