Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

no teraz to juz kumam , dzieki wielkie MaxsteRR za pomoc

jutro działam z radiem i drzwiami, jak to ogarne to daje licznik do naprawy fisa, potem dopiero jak go odzyskam to zrobie kodowanie immo itd

jeszcze raz dzieki za pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pany

Szybkie pytanie (bo nie przekopie teraz tematu, a gdzies to widzialem)

Otoz mam licznik od S4 (polift 1999), moj avant to tez 1999 polift

Za tydzien bede zmienial stary licznik (w koncu) na ten od eski

Czytalem gdzies, ze trzeba dorobic jeszcze jedna wiazke z dwoma kostkami, zeby to wszystko dzialalo

Pamieta ktos na ktorej to bylo stronie? (chyba nawet fotka byla)

Bede wdzieczny :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli świateł obrysowych w liczniku nie podłącze.

To teraz mam inne pytanie, ciągle mi miga lampka od immo ale auto odpala i nie gaśnie, przypuszczam że poprzedni właściciel usuną immo. Czy da się coś zrobić aby ta lampka nie migała? Dodam że nie da się zakodować nowych transponderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, koledzy pomocy - wymieniłem licznik zgodnie z instrukcjami zawartymi tu na forum dokładnie w tym temacie, wszystko jest w miarę git

najważniejszy problem to:

kluczyki udało mi się zakodować do licznika a teraz po0jawił mi się błąd:

17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer

P1570 - 35-00 - -

Autka oczywiście nie odpalę tzn odpalę ale po sekundzie gaśnie i tego błędu nie da się skasować bo powraca

POMÓŻCIE PROSZĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, koledzy pomocy - wymieniłem licznik zgodnie z instrukcjami zawartymi tu na forum dokładnie w tym temacie, wszystko jest w miarę git

najważniejszy problem to:

kluczyki udało mi się zakodować do licznika a teraz po0jawił mi się błąd:

17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer

P1570 - 35-00 - -

Autka oczywiście nie odpalę tzn odpalę ale po sekundzie gaśnie i tego błędu nie da się skasować bo powraca

POMÓŻCIE PROSZĘ

to cos slabo zakodowales te kluczyki jak ci sie to pokazuje bo to jest wlasnie blad immo czyli nie dograne kluczy do immo[br]Dopisany: 18 Październik 2011, 21:19_________________________________________________

czyli świateł obrysowych w liczniku nie podłącze.

To teraz mam inne pytanie, ciągle mi miga lampka od immo ale auto odpala i nie gaśnie, przypuszczam że poprzedni właściciel usuną immo. Czy da się coś zrobić aby ta lampka nie migała? Dodam że nie da się zakodować nowych transponderów.

z tego co wiem to jak masz immo poza licznikiem to w poliftowym liczniku dioda ci ta bedzie migac pozostaje ci wyciagniecie zarowki czy diody od podswietlenia wlasnie tej kontrolki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po włączeniu zapłonu kontrolka immo gaśnie tak jak powinna -

czy teraz czasem nie potrzeba komputera silnika zgrać z licznikiem czy coś podobnego ? :(

Lub co może jeszcze byc przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodowałem je według instrukcji zaczerpniętych właśnie z forum programem VCDS pełnym

najpierw kasowanie pamięci kluczy po czy przypisanie ich do licznika wraz z wprowadzeniem pinu

oczywiście zaznaczałem iż jest 2 klucze i ostatnim zapalałem i zonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to jak masz immo poza licznikiem to w poliftowym liczniku dioda ci ta bedzie migac pozostaje ci wyciagniecie zarowki czy diody od podswietlenia wlasnie tej kontrolki

On ma immo w zegarach. :)

Zaślep po prostu to miejsce pod tarczą, bo nie radzę wylutowywać diody :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodowałem je według instrukcji zaczerpniętych właśnie z forum programem VCDS 10 pełnym

najpierw kasowanie pamięci kluczy po czy przypisanie ich do licznika wraz z wprowadzeniem pinu

oczywiście zaznaczałem iż jest 2 klucze i ostatnim zapalałem i zonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na koniec czasem sie nie wylacza zaplonu ?[br]Dopisany: 18 Październik 2011, 21:30_________________________________________________

z tego co wiem to jak masz immo poza licznikiem to w poliftowym liczniku dioda ci ta bedzie migac pozostaje ci wyciagniecie zarowki czy diody od podswietlenia wlasnie tej kontrolki

On ma immo w zegarach. :)

Zaślep po prostu to miejsce pod tarczą, bo nie radzę wylutowywać diody :wink4:

w ktorych to wlasnie jest zegarach ze dioda miga ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też się wydawało że immo jest w zegarach, pytanie dlaczego normalnie odpala jak lampka miga? i dlaczego nie da się zakodować transpondera?

Dlaczego nie można tej lampki usunąć? co się stanie jak jej nie będzie?

Wcześniej na forum już czytałem o problemie migającej lampki i ktoś sobie z tym poradził ale nie mogę teraz tego znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też się wydawało że immo jest w zegarach, pytanie dlaczego normalnie odpala jak lampka miga? i dlaczego nie da się zakodować transpondera?

Dlaczego nie można tej lampki usunąć? co się stanie jak jej nie będzie?

Wcześniej na forum już czytałem o problemie migającej lampki i ktoś sobie z tym poradził ale nie mogę teraz tego znaleźć.

Tak jak pisałeś, ktoś może usunął immo :) Ale mógł też jakoś usunąć kontrolkę. Możesz spróbować wylutować tą diodę, tylko tak żeby nic nie uszkodzić. Ktoś kiedyś w nieco bardziej brutalny sposób usunął diodę i wyświetlił się error na małym wyświetlaczu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zrobię spróbuję ją wylutować wielkie dzięki za pomoc.

mam jeszcze jedno pytanie w kostce zielonej pin 1 mam (czyjnik stykowy wszystkie drzwi ) podłączyć tam razem wszystkie drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zrobię spróbuję ją wylutować wielkie dzięki za pomoc.

mam jeszcze jedno pytanie w kostce zielonej pin 1 mam (czyjnik stykowy wszystkie drzwi ) podłączyć tam razem wszystkie drzwi?

Jak dla mnie to ten pin jest bez sensu... otwierając wszystkie drzwi bez tego i tak je wyświetli :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie jest konieczny, jeszcze raz wielkie dzięki :notworthy:,jutro wieczorem rezam dalej :decayed:[br]Dopisany: 18 Październik 2011, 21:52_________________________________________________jeszcze jedno pytanie a który pin odpowiada na immo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak masz rację :wallbash: muszę sprawdzić czy to zadziała i lampka zgaśnie mam nadzieję że niczego nie zniszczę dzięki za pomoc jutro działam dalej :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...