Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

czesc, pelny fis nie posiada zadnego dzielenia na wyswietlaczu natomiast 1/2 posiada takowe ( zrodlo: allegro.pl :D ) . Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

OT

Jak wygląda licznik 1/2, a jak pełny fis ?? w widoku od przodu

zegary z 1/2 FIS ...

9f701cdfa195d670m.jpg

pełny FIS masz w moim poprzednim poscie ... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, mam pytanko, czy wiecie moze czy gdzies w wawie ktos moglby przerobic mi licznik na ten z pelnym fisem? bo mam tylko polowke:(

podobaja mi sie zegary z A6 z tym chromem, allegro chociaz alvaro mowi ze akurat te co pokazalem nie beda pasily bo mam inne immo, a moze jakies podobne?

a moze ktorys z warszawskich kolegow juz to robil i moglby sie podjac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki błagam powiedzcie jak ominąć immo w audioli:) jest jakiś sposób vagiem? chce założyc nowe zegary ale i w starych i w nowych jest immo nie mam możliwosci zczytac kodów dopiero jak bede w wakacje w polsce to zrobi ale poki co lipa wiec prosze o porade :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc @f16mysliwiec, bedzie pasowal ale trzeba zmienic kodowanie i bedzie sie dziwnie na to patrzec, obrotomierz bedzie oszukiwal ze wzgledu na inne obroty w benzynie i dieslu. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc @f16mysliwiec, bedzie pasowal ale trzeba zmienic kodowanie i bedzie sie dziwnie na to patrzec, obrotomierz bedzie oszukiwal ze wzgledu na inne obroty w benzynie i dieslu. Pozdrawiam Jocker01

A Będzie można ze starego wsadzić obrotomierz i prędkościomierz do tego z fisem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowal ktos moze wymienic FIS MONO na KOLOR w B6 - B7 ????

d681_1.JPG

Tak ja. Wsadzilem całe zegary od S4. Auto odpalało na 3 sekundy i gasło. Problemem był immobilizer, który jest wbudowany w zegary.

Samego wyswietlacza nie da się przełożyć.

Wiem, że CTV jest w stanie to zrobić tzn. przeprogramowac immobilizer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

I ja chciałem się pochwalić wymianą licznika na licznik z FISEM

A4 2.6 V6 Avant

Manetka -

Rozpiska pinów manetki

1 - reset

2 - podpinamy pod masę

3 - przycisk góra

4 - przycisk na dół

5 i 6 (na zdjęciu wolne) - spryskiwacz tył.

Kostkę wywaliłem i podłączyłem na okrągłe konektorki (zalane w koszulce termo)

Manetka podłączona do licznika według dostępnych schematów. (forum)Wtyczka do licznika przerobiona z tasy FDD.

Przewód do spalania (druga wtyczka od błotnika po stronie kierowcy) cieniki żółty przewód - czyli się zgadza opisy dostępne forum.

Jeśli ktoś miał wyświetlacz temperatury w liczniku tak jak ja

to sprawa podłączania czujnika temperatury jest prosta (forum). (opis montażu takiego wyświetlacza pin nr 3)

Potem tylko kodowanie licznika (forum)

Polecam wersje kanadyjską - efekt - miły Gong :)

Zostało podłączenie czujnik temp oleju... ale to w przyszłości

Ogólnie bardzo prosto jest przerobić licznik w aucie do 1997, naprawdę nie jest to trudne...

stary licznik

Licznik 370

Okragłe ramki 80

Manetka 150

Satysfakcja z przeróbki - bezcenna

Nowy

Czy w swojej wersji przed zainstalowaniem licznika, miałeś tempomat w drążku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przekładkę licznika z benzyniaka na diesla po przekodowaniu nic nie oszukuje wszystko jest ok przynajmniej u mnie :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, ja kodowanie spisalem z mojego starego i wpislalem go do nowego. musze poszukac gdzie to bylo aby opisac to dokladnie. co chcesz wiedziec z manetka? jak ja kleilem? sprecyzuj prosze. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm będe bardzo wdzieczny jak znajdziesz i opiszesz gdzie zmienic kodowanie a z manętką to chodzi mi o to że jaki typ lub symbol ma byc jej lub czym się różni od standardowej[br]Dopisany: 15 Kwiecień 2008, 10:17 _________________________________________________

Jeśli chodzi o przekładkę licznika z benzyniaka na diesla po przekodowaniu nic nie oszukuje wszystko jest ok przynajmniej u mnie :th:

A jak przekodowałeś że jest ok w jaki sposób ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manetka rozni sie zasadniczo bo posiada 3 dodatkowe przyciski: gora, dol i reset a opisu musze poszukac. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodowanie to tak wchodzisz w kanał 17 instuments potem 07 recode , i zmieniasz liczbę XXXX0 TDI , XXXX2 benzyna. Tam gdzie X nie zmieniasz nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przeczytalem wszystkie posty i nic nie pisze jak zmienic 1/2 fis na caly fis. Mam autko z konca 99r (grudzien) zegary mam juz o bialym podswietlaniu i duzo fukcji juz w tych zegarach jest jak np. info o otworzeniu drzwi i klapy, temp. zew.itd.... czy jesli kupie taki licznik z tego roku tylko z pelnym fisem to tez trzeba bedzie dorabiac ta kostke 20 pinowa czy moze ona juz jest w moich zegarach ? Czy ktos zgrywal juz immo ze starego licznika na nowy ? Jak wyglada sprawa z przebiegiem o ile sie nie myle jest on zapisany w liczniku i pozniej w nowym chyba trzeba go zmienic na stary stan, dobrze mowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u Ciebie jedyna przeszkodą jest immo. Kostkę pewnie będziesz miał ale będzie brakować sygnałów od spalanie itd.. No i chyba nie masz manetki z przełącznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie manetki nie mam ale to akurat chyba jest najmniejszy problem, tylko co z tym immo, jest ktos kto potrafi sie tym zajac gdzies malopolsce ? ew. kolego grzanek85 nie masz kogos u siebie kto by to zrobil jestem przynajmniej raz w ms-c w kielcach to mogl bym podjechac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, ze tego ci sie orientuje, majac vaga i PIN do licznikow OBU starego i nowego mozna zrobic to samemu. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...