Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

ostrzeganie o przekroczeniu ustawionej prędkości<a  href=http://img585.imageshack.us/img585/1737/obraz090r.jpg' alt='obraz090r.jpg'> Uploaded with ImageShack.us[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

pytanie do specjalistow oraz uzytkownikow a4 z 97 roku :)

czy po zalozeniu licznika 8d0919033 fx zamiast 8d0919034 fx, procz niedzialajacej kontrolki air bag, nie dzialac bedzie rowniez "brzeczek" czy po prostu okazalo sie, ze jest popsuty.

nie wiem czy psuc stary licznik i go wylutowywac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i o to ciekawostka przyrodnicza dla potomnych 2 :)

licznik z fisem 8D0919033px z audi a4 z lat 94-96 nie bedzie pasować do audi a4 z roku 97, m.in. nie bedzie dzialac:

kontrolka air bag

brzeczek

natomiast ten sam licznik 8D0919033px bedzie poprawnie dzialac w audi a4 z 97 roku z fabryczna instalacja do licznika z fisem.

sprawdzilem to u siebie w audi 97 rok, dopiero zamienilem swoj licznik 8D0919033px na 8D0919034fx i wszystko dziala jak nalezy.

oczywiscie mowa tu tylko i wylacznie o dolozeniu licznika z fis do a4 97 rok jesli wczesniej byl licznik 8d0919033p

u mnie wszystko juz dziala, zamieniony licznik byl z a4 97 rok 1.8. wiec nawet kodowania nie zmienialem. problem brzeczka, air bag i obrotow rozwiazal sie sam.

pozdrawiam,

ps. czy jest ktos z okolic walbrzycha, kto dysponuje odpowiednim sprzetem i czasem, zeby zmienic u mnie przebieg. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak to wkońcu jest z sensorem poziomu oleju ? trzeba dawać czujkę czy można jakoś zutylizować ten błąd ?

chodzi o polifta

dajesz na stałe masę na pin 25 -Bonnet w zielonej 32 pinowej wtyczce, i sensor nie krzyczy

Jakoś nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda rozpiska pinów manetki poliftowej fis? :)

Manetka sterowania komputerem:

pin 4 (reset) - czerwona pin 11

pin 2 (góra) - czerwona pin 14

pin 1 (dół) - czerwona pin 18

pin 3 (masa) – czerwona do masy

piny liczone od dolu manetki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie muszę się was o coś poradzić. Byłem dzisiaj u mojego elektryka na podłączenie fis-u. Wszystko fajnie, manetka działa i przełącza, czujnik temperatury zewnętrznej elegancko pokazuje temperaturę. Problem jest jednak z sygnałem spalania. Wyciągnęliśmy komputer i według tego co jest tutaj napisane - pin nr 18 to sygnał spalania. W ecu brakowało właśnie tego pina, dołożyliśmy i dalej nic, pokazuje spalanie 50 litrów. Macher sprawdzał mi rozpiskę i według niego, dla tego rocznika pod pinem 18 jest coś związanego ze skrzynią biegów. Macie pomysł który to może być pin ?? Tutaj wszyscy piszą o kostce z żółtym cienkim kabelkiem no ale przecież sygnał musi wyjść najpierw z ecu. Moje A4 jest z marca 1995 1.9 tdi 1z. Czy może mamy szukać tego kabelka w kostkach które są pod samym ecu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu nie podepniesz sie w kostki? pod ecu ja tak zrobilem i wsi jest oki, ja tak podpiolem u siebie (1z 95 koncowk wrzesnia)

---------- Post added at 17:00 ---------- Previous post was at 16:59 ----------

to cytat z tego watku wedlug ktorego podpinalem spalanie "jest to w zoltej wtyczce zolty cienki przewod drugi od strony nadkola

w 1z pin 9"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana licznka na fis o numerach 8D0 920 931T, był połfis 8DO 920 900H, auto b5 , polift

usterki:

- blad 01300

01311

01367

01582

18058

17978

dodam ze w liczniku kodowanie bylo 00140 po zmianie na 02140 błedy - 18058 oraz 17978 znikły,pozostale sa nie do usuniacia , oraz przycisk reset w manetce wylacza całkowicie FIS

dodam ze manetke mam podlaczona z kostka szara w nastepujacy sposób

matetka licznik

1 - 18

2 - 17

3 - --

4 - 19

- 14,15,16 - masa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i reset ma wyłączać fis.... dopiero jak przytrzymasz go długo to zresetuje ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aju , czyli rozumiem ze wszytsko jest podłaczone własciwie tylko trzeba pobawic sie kodowaniem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana licznka na fis o numerach 8D0 920 931T, był połfis 8DO 920 900H, auto b5 , polift

usterki:

- blad 01300

01311

01367

01582

18058

17978

dodam ze w liczniku kodowanie bylo 00140 po zmianie na 02140 błedy - 18058 oraz 17978 znikły,pozostale sa nie do usuniacia , oraz przycisk reset w manetce wylacza całkowicie FIS

dodam ze manetke mam podlaczona z kostka szara w nastepujacy sposób

matetka licznik

1 - 18

2 - 17

3 - --

4 - 19

- 14,15,16 - masa

masa na pin 14, 15, 16? skad to wziales?

oby napewno dziala ci dobrze cala manetka. wg tego co napisales zle to jest podlaczone.

powinno byc:

manetka/fis

pin 4 (reset) - pin 11

pin 2 (góra) - pin 14

pin 1 (dół) - pin 18

pin 3 (masa) – masa

w zwiazku z czym masa na pin 16 i 19 + manetka pin 3

---------- Post added at 11:41 ---------- Previous post was at 11:36 ----------

Witam czy to możliwe że po zmianie licznika przestało działać oświetlenie tylne w suficie? audi a4 99r

watpie. chyba, ze cos z kablami namieszales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy to możliwe że po zmianie licznika przestało działać oświetlenie tylne w suficie? audi a4 99r

a próbowałeś z powrotem podłaczyć stary licznik czy działa?

---------- Post added at 13:02 ---------- Previous post was at 12:57 ----------

orientuje się ktoś czy w przedlifcie jest jakiś inny czujnik w zbiorniczku płynu chłodzącego niż w polifcie, bo na fis-ie pokazuje mi komunikat o płynie chłodzącym? :( po wymianie przygasło mi też podświetlenie pokręteł ogrzewania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...