Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

ten miniliftowy też miałeś od A6??

bo między I liftem a II w licznikach z A4 jest różnica w pinach w kostkach....

aaaaaa chodzi Ci o a4 98` i np. 00`? to tak, ale tu raczej nie ma, po prostu zegar ma chyba jakąś komunikację po canie... bo zakodowany był na kanale 60 na wartość 1027... po zmianie na 1024 nie rusza z miejsca... ciśnienie oleju wy***rdala się co chwila...:facepalm:

jeden plus radio się nie wyłącza... no ale co z tego jak inne cyrki powstały... jedynie można zmiana wsadu... Kaju, cwiara pomocy !! :decayed:

---------- Post dopisany at 12:22 ---------- Poprzedni post napisany at 12:15 ----------

jak komus to pomoże to nr licznika - 4B0 920 933 M ...:facepalm:

kanał 60, 61, 62 wszystkie kodowania na 0

sprawdzę, chlopie, jak ruszy masz kratę browarów u mnie :decayed:

Radio Ci za h*ja nie ruszy na wszystkich zerach. Na kanale 60 miałeś ustawiony sygnał obrotów, komunikacje z silnikiem po CANie i automatyczną skrzynie. Ustaw kodowanie jak u mnie, czyli 60 wartość 1024, 61 kanał 256 (nie inna!!) i na 62 ustaw 1. MUSI Ci wszystko chodzić, a jak nie, to zaraz postaram się ogarnąć jeszcze kilka rozpisek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ten miniliftowy też miałeś od A6??

bo między I liftem a II w licznikach z A4 jest różnica w pinach w kostkach....

aaaaaa chodzi Ci o a4 98` i np. 00`? to tak, ale tu raczej nie ma, po prostu zegar ma chyba jakąś komunikację po canie... bo zakodowany był na kanale 60 na wartość 1027... po zmianie na 1024 nie rusza z miejsca... ciśnienie oleju wy***rdala się co chwila...:facepalm:

jeden plus radio się nie wyłącza... no ale co z tego jak inne cyrki powstały... jedynie można zmiana wsadu... Kaju, cwiara pomocy !! :decayed:

---------- Post dopisany at 12:22 ---------- Poprzedni post napisany at 12:15 ----------

jak komus to pomoże to nr licznika - 4B0 920 933 M ...:facepalm:

kanał 60, 61, 62 wszystkie kodowania na 0

sprawdzę, chlopie, jak ruszy masz kratę browarów u mnie :decayed:

Radio Ci za h*ja nie ruszy na wszystkich zerach. Na kanale 60 miałeś ustawiony sygnał obrotów, komunikacje z silnikiem po CANie i automatyczną skrzynie. Ustaw kodowanie jak u mnie, czyli 60 wartość 1024, 61 kanał 256 (nie inna!!) i na 62 ustaw 1. MUSI Ci wszystko chodzić, a jak nie, to zaraz postaram się ogarnąć jeszcze kilka rozpisek.

Kaju tak bylo ustawione i nic...

---------- Post dopisany at 19:11 ---------- Poprzedni post napisany at 19:07 ----------

poznym wieczorem zejde i zakoduje na te zera zobaczymy co z tego wyjdzie...:whistling:

az sie boje... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten miniliftowy też miałeś od A6??

bo między I liftem a II w licznikach z A4 jest różnica w pinach w kostkach....

aaaaaa chodzi Ci o a4 98` i np. 00`? to tak, ale tu raczej nie ma, po prostu zegar ma chyba jakąś komunikację po canie... bo zakodowany był na kanale 60 na wartość 1027... po zmianie na 1024 nie rusza z miejsca... ciśnienie oleju wy***rdala się co chwila...:facepalm:

jeden plus radio się nie wyłącza... no ale co z tego jak inne cyrki powstały... jedynie można zmiana wsadu... Kaju, cwiara pomocy !! :decayed:

---------- Post dopisany at 12:22 ---------- Poprzedni post napisany at 12:15 ----------

jak komus to pomoże to nr licznika - 4B0 920 933 M ...:facepalm:

kanał 60, 61, 62 wszystkie kodowania na 0

sprawdzę, chlopie, jak ruszy masz kratę browarów u mnie :decayed:

Radio Ci za h*ja nie ruszy na wszystkich zerach. Na kanale 60 miałeś ustawiony sygnał obrotów, komunikacje z silnikiem po CANie i automatyczną skrzynie. Ustaw kodowanie jak u mnie, czyli 60 wartość 1024, 61 kanał 256 (nie inna!!) i na 62 ustaw 1. MUSI Ci wszystko chodzić, a jak nie, to zaraz postaram się ogarnąć jeszcze kilka rozpisek.

Kaju tak bylo ustawione i nic...

testuj tak jak podałem, kanal 60 na bank na 0 musi być, o radiu nie myślałem, ale za to już odpowiadają kanały 61 czy 62 nie pamiętam. Ustaw kanał 60 na 0 i będzie wiadomo czy śmiga czy nie

---------- Post dopisany at 19:13 ---------- Poprzedni post napisany at 19:11 ----------

---------- Post dopisany at 19:11 ---------- Poprzedni post napisany at 19:07 ----------

[/color]poznym wieczorem zejde i zakoduje na te zera zobaczymy co z tego wyjdzie...:whistling:

az sie boje... :facepalm:

gwarantuje banana na twarzy :wink:

p.s dawno to robiłem, wiec jak 0 nie będzie wchodzić to ciśnij 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten miniliftowy też miałeś od A6??

bo między I liftem a II w licznikach z A4 jest różnica w pinach w kostkach....

aaaaaa chodzi Ci o a4 98` i np. 00`? to tak, ale tu raczej nie ma, po prostu zegar ma chyba jakąś komunikację po canie... bo zakodowany był na kanale 60 na wartość 1027... po zmianie na 1024 nie rusza z miejsca... ciśnienie oleju wy***rdala się co chwila...:facepalm:

jeden plus radio się nie wyłącza... no ale co z tego jak inne cyrki powstały... jedynie można zmiana wsadu... Kaju, cwiara pomocy !! :decayed:

---------- Post dopisany at 12:22 ---------- Poprzedni post napisany at 12:15 ----------

jak komus to pomoże to nr licznika - 4B0 920 933 M ...:facepalm:

kanał 60, 61, 62 wszystkie kodowania na 0

sprawdzę, chlopie, jak ruszy masz kratę browarów u mnie :decayed:

Radio Ci za h*ja nie ruszy na wszystkich zerach. Na kanale 60 miałeś ustawiony sygnał obrotów, komunikacje z silnikiem po CANie i automatyczną skrzynie. Ustaw kodowanie jak u mnie, czyli 60 wartość 1024, 61 kanał 256 (nie inna!!) i na 62 ustaw 1. MUSI Ci wszystko chodzić, a jak nie, to zaraz postaram się ogarnąć jeszcze kilka rozpisek.

Kaju tak bylo ustawione i nic...

testuj tak jak podałem, kanal 60 na bank na 0 musi być, o radiu nie myślałem, ale za to już odpowiadają kanały 61 czy 62 nie pamiętam. Ustaw kanał 60 na 0 i będzie wiadomo czy śmiga czy nie

---------- Post dopisany at 19:13 ---------- Poprzedni post napisany at 19:11 ----------

---------- Post dopisany at 19:11 ---------- Poprzedni post napisany at 19:07 ----------

[/color]poznym wieczorem zejde i zakoduje na te zera zobaczymy co z tego wyjdzie...:whistling:

az sie boje... :facepalm:

gwarantuje banana na twarzy :wink:

p.s dawno to robiłem, wiec jak 0 nie będzie wchodzić to ciśnij 1

Kuuurwa... Ja myślałem, że Ty mu każesz wszystkie te trzy kanały wyzerować... :facepalm: tu się zgadzam, na 60 daj zero, bo przecież u Ciebie nie ma totalnie nic po CANie jeśli chodzi o komunikację z silnikiem. Na 62 na bank musisz mieć 1, bo inaczej nie ruszy Ci RDS i podświetlenie radia. 61 powinien być 256, ale możesz spróbować zero i opisać co się zmieni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych, kodowanie licznika od A6:

Steuergerät Anpassung

STG 17 (Kombiinstrument) auswählen

STG Anpassung -> Funktion 10

-> Kanal 002 (Serviceintervall) (< MJ 1999)

Rücksetzen des Serviceintervalls.

Angezeigte Werte:

00 - kein Service fällig

01 - Öl-Service fällig

10 - INSP-Service fällig

11 - Öl-Service und INSP-Service fällig

Anpassungswert:

00 - Öl-Service und INSP-Service löschen

01 - INSP-Service löschen

10 - Öl-Service löschen

-> Kanal 002 (Serviceintervall) (MJ 2000 >)

Rücksetzen des Serviceinterrvalls.

Angezeigte Werte:

0 - kein Service fällig

1 - Service fällig

Anpassungswert:

0 - Service löschen

-> Kanal 003 (Verbrauchskorrektur)

Der Basiswert ist 100 nun könnt ihr das ganze in 5% Schritten einstellen, die jeweiligen Maximalwerte sind 85 bzw. 115.

-> Kanal 004 (Sprachvariante)

00001 - Deutsch

00002 - Englisch

00003 - Französisch

00004 - Italenisch

00005 - Spanisch (auch Mexiko)

00006 - Portugiesisch/Brasilianisch

00008 - Chinesisch (ab MJ 2000)

-> Kanal 005 (Ölservice-Intervallwert) (< MJ 1999)

Der neue Anpassungswert lautet "00015" für Inspektion alle 15.000km, Angabe erfolgt in 1000km (15x1000=15.000km).

-> Kanal 006 (Service-Intervallwert - Strecke) (< MJ 1999)

Der neue Anpassungswert lautet "00030" für Inspektion alle 30.000km, Angabe erfolgt in 1000km (30x1000=30.000km).

-> Kanal 007 (Service-Intervallwert - Zeit) (< MJ 1999)

Der neue Anpassungswert lautet "00036" für die Jährliche Inspektion, Angabe erfolgt in 10er Tagen (36x10=360 Tage).

-> Kanal 009 (Gesamtwegstrecke)

Die Werte geben die Strecke an die später im KM-Zähler angezeigt wird (z.B. 11356 für einen KM-Stand von 113.560km). Bevor das Kombiinstrument den neuen KM-Stand akzeptiert muss ein Login mit "13861" erfolgen.

ACHTUNG: Der KM-Stand kann nur eingestellt werden, solange der alte KM-Stand 100 km nicht überschreitet!

Hinweis: Bis MJ 2001 ist nach Falscheingabe keine Änderung möglich, ab MJ 2002 ist nach Falscheingabe eine Korrektur möglich bis eine Wegstrecke von 5km zurückgelegt wurde.

-> Kanal 010 (Ölservice-Restwert) (< MJ 1999)

Der neue Anpassungswert lautet "00015" für Inspektion alle 15.000km, Angabe erfolgt in 1000km (15x1000=15.000km).

-> Kanal 011 (Service-Restwert - Strecke) (< MJ 1999)

Der neue Anpassungswert lautet "00030" für Inspektion alle 30.000km, Angabe erfolgt in 1000km (30x1000=30.000km).

-> Kanal 012 (Service-Restwert - Zeit) (< MJ 1999)

Der neue Anpassungswert lautet "00036" für die Jährliche Inspektion, Angabe erfolgt in 10er Tagen (36x10=360 Tage).

-> Kanal 018 (Standheizung) (MJ 2000 >)

000x?: Standheizung

0 - keine Standheizung verbaut

1 - Standheizung verbaut

2 - Standheizung verbaut (Standheizung "aus" bei Kl. 15 "aus")

000?x: Fahrer-Informations-System (FIS - ab KW 27/2001)

0 - mit FIS

1 - ohne FIS

-> Kanal 019 (Funkuhr/Beleuchtung) (MJ 2000 >)

x000?: Funkuhr

0 - deaktiviert/nicht verbaut

1 - aktiviert

?000x: Instrumentenbeleuchtung (ab MJ 2002)

0 - Zeiger und Skalen leuchten bei Fahrlicht "ein"

1 - Zeiger leuchten bei Zündung "ein", Skalen bei Fahrlicht "ein"

2 - Skalen leuchten bei Zündung "ein", Zeiger bei Fahrlicht "ein"

3 - Zeiger und Skalen leuchten bei Zündung "ein"

> Kanal 030 (Tankgeberkennlinie)

Der Basiswert ist 128 nun könnt ihr in 1 Ohm Schritten einstellen, die jeweiligen Maximalwerte sind 120 bzw. 136.

-> Kanal 033 (Volleichung) (ab MJ 2002)

Anpassung der oberen hälfte der Tankgeberkennlinie, diese wird gedehnt bzw. geschrumpft. Der Basiswert ist 128 und kann in 1 Ohm Schritten zwischen 112 und 144 veriiert werden.

-> Kanal 040 (gefahrene Wegstr. seit letztem Service)

Die Eingabe des jeweiligen Sollwertes ist nur in Schritten von 100 km möglich, somit erfolgt auch die Anzeige im Display.

-> Kanal 041 (Zeit seit letztem Service)

Die Eingabe des jeweiligen Sollwertes ist nur in Schritten von Tagen möglich, somit erfolgt auch die Anzeige im Display in Tagen.

-> Kanal 042 (minimale km-Fahrleistung)

Die Angabe erfolgt in 100km (150x100=15.000km).

00150 - 15.000km (RdW/GB/CA/AUS)

oder

00090 - 9.000mls (RdW/GB)

00100 - 10.000mls (USA)

-> Kanal 043 (maximale km-Fahrleistung)

Die Angabe erfolgt in 100km (z.B. 150x100=15.000km).

00300

30.000 km (flexibles Wartungsintervall)

(nur Otto-Motoren - RdW/GB)

00500

50.000 km (flexibles Wartungsintervall)

(nur 4-Zyl. Diesel-Motoren - RdW/GB)

00350

35.000 km (flexibles Wartungsintervall)

(nur 6-Zyl. Diesel-Motoren - RdW/GB)

00150

15.000 km (festes Wartungsintervall)

(alle Motorvarianten - CA/AUS)

oder

00190

19.000 mls (flexibles Wartungsintervall)

(nur Otto-Motoren - RdW/GB)

00310

31.000 mls (flexibles Wartungsintervall)

(nur 4-Zyl. Diesel-Motoren - RdW/GB)

00220

22.000 mls (flexibles Wartungsintervall)

(nur 6-Zyl. Diesel-Motoren - RdW/GB)

00100

10.000 mls (festes Wartungsintervall

(alle Motorvarianten - USA)

-> Kanal 044 (maximales Zeitintervall)

Die Angabe erfolgt in Tagen.

00365 - festes Wartungsintervall (12 Monate)

00730 - flexibles Wartungsintervall (24 Monate)

-> Kanal 045 (Ölqualität)

1

festes Wartungsintervall (USA/CA/AUS)

2

flexibles Wartungsintervall

(nur Otto-Motoren - RdW/GB)

3

flexibles Wartungsintervall

(nur 6-Zyl. Diesel-Motoren - RdW/GB)

4

flexibles Wartungsintervall

(nur 4-Zyl. Diesel-Motoren - RdW/GB)

-> Kanal 046 (Gesamtverbrauchsmenge) (ab MJ 2000 - nur Benzin)

Der in Litern angegebene Wert stellt nicht den tatsächlichen Verbrauch dar, sondern einen Rechenwert für die Serviceanzeige aus verschiedenen Motordaten und Laufleistung.

-> Kanal 047 (Rußeintrag) (ab MJ 2000 - nur Diesel)

Der angegebene Wert stellt einen Vergleichswert, für die Serviceanzeige dar. Der angezeigte Wert ist ein Rechenwert für den Rußanteil im Motoröl, bezogen auf eine Strecke von 100 km.

-> Kanal 048 (thermische Belastung) (ab MJ 2000 - nur Diesel)

Der angegebene Wert stellt einen Vergleichswert, für die Serviceanzeige dar. Der angezeigte Wert ist ein Rechenwert für die thermische Belastung im Motoröl, bezogen auf eine Strecke von 100 km.

-> Kanal 060 (Anpassung Datenbus Antrieb)

00000 - Motor, Kombiinstrument (WFS II)

01025 - Motor, Kombiinstrument (WFS III)

01153 - Motor, Kombiinstrument (WFS III), allroad

-> Kanal 061 (Anpassung Datenbus Komfort)

Nur Midline-Kombiinstrument

00000 - Kombiinstrument und kein Radio oder Fremdfabrikat

04352 - Kombiinstrument und Radio

08448 - Kombiinstrument und Telefon

12544 - Kombiinstrument, Radio und Telefon

28928 - Kombiinstrument, Radio, Telefon und Einparkhilfe

-> Kanal 061 (Anpassung Datenbus Komfort) (MJ 2000 >)

Nur Highline-Kombiinstrument

+00256 - Kombiinstrument

+00512 - Reifendruckkontrolle

+16384 - Einparkhilfe

+32768 - Standheizung

-> Kanal 62 (Anpassung Datenbus Information)

Nur Highline-Kombiinstrument

00001 - Kombiinstrument und Radio

00002 - Kombiinstrument, Telefon (Festeinbau) und Multifunktionslenkrad

00003 - Kombiinstrument, Radio, Telefon (Festeinbau) und Multifunktionslenkrad

00004 - Kombiinstrument und Navigation (Low)

00005 - Kombiinstrument und Navigation (RNS)

00006 - Kombiinstrument, Navigation (Low), Telefon (Festeinbau) und Multifunktonslenkrad

00007 - Kombiinstrument, Radio, Navigation (Low/RNS), Telefon (Festeinbau) und Multifunktionsl.

00008 - Kombiinstrument und Telematik

00009 - Kombiinstrument, Radio und Telematik

00010 - Kombiinstrument, Telematik und Multifunktonslenkrad

00011 - Kombiinstrument, Radio, Telematik und Multifunktonslenkrad

00012 - Kombiinstrument, Navigation (Low), Telematik

00013 - Kombiinstrument, Navigation (RNS), Telematik

00014 - Kombiinstrument, Navigation (Low), Telematik und Multifunktonslenkrad

00015 - Kombiinstrument, Navigation (RNS), Telematik und Multifunktonslenkrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daimos, to jest juz na forum w dziale diagnostyka

Jest od a4, tutaj jest uzupełnienie na kanale 61 pod poszczególne wersje zegarów. Szyba musi mieć Midline, ja mam akurat wersję Highline, na Midline nie pójdą komunikaty z navi na FISie i to wiem na pewno. Rozpiska jest i tak nie pełna, nie ma np kanału 19 odpowiedzialnego za poszczególne elementy podświetlenia po zapłonie na blacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daimos, to jest juz na forum w dziale diagnostyka

. Rozpiska jest i tak nie pełna, nie ma np kanału 19 odpowiedzialnego za poszczególne elementy podświetlenia po zapłonie na blacie.

ooo to ciekawe. Mógłbys to rozwinąć ? dało by radę zrobić np tak jak w golfie, że swiecą wskazówki po przekręceniu kluczyka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daimos, to jest juz na forum w dziale diagnostyka

. Rozpiska jest i tak nie pełna, nie ma np kanału 19 odpowiedzialnego za poszczególne elementy podświetlenia po zapłonie na blacie.

ooo to ciekawe. Mógłbys to rozwinąć ? dało by radę zrobić np tak jak w golfie, że swiecą wskazówki po przekręceniu kluczyka ?

Tak :wink: kanał 19 w adaptacji. 1XXXX same wskazówki, 2XXXX same tarcze, 3XXXX tarcze i wskazówki. Dalej nie sprawdzałem :wink: dostępne tylko w licznikach A6 po lifcie.

---------- Post dopisany at 19:53 ---------- Poprzedni post napisany at 19:50 ----------

Teraz tak jeszcze (na trzeźwo) myślę, że Maciek, masz wersję zegarów Midline. Czyli kanał 60 i 61 wartość 0/4352, na 62 wartość 1. Wtedy Ci pójdzie. Już tłumaczę: Kanał 60 wartość zero, bo masz immo2. Koniec historii. Kanał 61 musisz spróbować albo to, albo to. Kanał 62 na bank wartość 1, żeby poszła komunikacja FISa z radiem i podświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaju, nie dlatego, ze ma immo2. Po prostu niektóre ecu nie śmigają po canie tak samo i immo3. Tak samo mój afn, rok 00,immo3, nawet skrętka can jest ale ni chu chu po canie nie rusza.

Ja mu kazałem wcześniej wyłączyć wszystkie kanały aby całkowicie pozbyć się cana, zreszro nie wiedziałem że ma radio po can.

Także jak mówiłem, 60 na bank na 0, a 61 i 62 zależnie od wyposażenia ;)

---------- Post dopisany at 20:04 ---------- Poprzedni post napisany at 19:59 ----------

daimos, to jest juz na forum w dziale diagnostyka

. Rozpiska jest i tak nie pełna, nie ma np kanału 19 odpowiedzialnego za poszczególne elementy podświetlenia po zapłonie na blacie.

ooo to ciekawe. Mógłbys to rozwinąć ? dało by radę zrobić np tak jak w golfie, że swiecą wskazówki po przekręceniu kluczyka ?

Tak :wink: kanał 19 w adaptacji. 1XXXX same wskazówki, 2XXXX same tarcze, 3XXXX tarcze i wskazówki. Dalej nie sprawdzałem :wink: dostępne tylko w licznikach A6 po lifcie.

hmm, z tego co pamietam w a4 kanał 19 tez był dostepny... jutro zobacze czy w a4 pójdzie. :)

Zreszto co tu pitolić, szyba leć do auta i zdawaj meldunek. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaju, nie dlatego, ze ma immo2. Po prostu niektóre ecu nie śmigają po canie tak samo i immo3. Tak samo mój afn, rok 00,immo3, nawet skrętka can jest ale ni chu chu po canie nie rusza.

Ja mu kazałem wcześniej wyłączyć wszystkie kanały aby całkowicie pozbyć się cana, zreszro nie wiedziałem że ma radio po can.

Także jak mówiłem, 60 na bank na 0, a 61 i 62 zależnie od wyposażenia ;)

Dla zainteresowanych, kodowanie licznika od A6:

-> Kanal 060 (Anpassung Datenbus Antrieb)

00000 - Motor, Kombiinstrument (WFS II)

01025 - Motor, Kombiinstrument (WFS III)

01153 - Motor, Kombiinstrument (WFS III), allroad

Dziękuję, dobranoc :hi::decayed:

Po CANie tak naprawdę to odbywa się pełna komunikacja dopiero w rocznikach 2004+. Wtedy nastąpił przełom w magistrali CAN. To co siedzi u nas, to zaczątki szyny, można wręcz powiedzieć, że prototyp. W tym kanale akurat masz możliwość wyboru której generacji immo używasz i jak ma się licznik komunikować z poszczególnymi elementami. U nas CAN to wielki h*j, raptem kontrola trakcji, info radia i w automatach moduł komfortu.

---------- Post dopisany at 20:10 ---------- Poprzedni post napisany at 20:08 ----------

U Assista kanał 19 był niedostępny w liczniku poliftowym A4. W takim razie Maciek, kodowania dla Ciebie: kanał 60 wartość 0, 61 wartość 4352, 62 wartość 1.

---------- Post dopisany at 20:11 ---------- Poprzedni post napisany at 20:10 ----------

Szyba, dawaj na gg, bo jest sprawa :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki... Istnieją zegary z 1/2 fis tylko ze VDO??? -> (bez tego wadliwego procka motoroli). Jesli tak to procedura wymiany tych liczników opierała by się na znalezieniu speca który ogarnie tylko te immobilajzery tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki... Istnieją zegary z 1/2 fis tylko ze VDO??? -> (bez tego wadliwego procka motoroli). Jesli tak to procedura wymiany tych liczników opierała by się na znalezieniu speca który ogarnie tylko te immobilajzery tak ?

No oczywiście, ja u siebie miałem 1/2FIS VDO. Tylko immo wtedy, jeśli masz teraz jaegery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też z innej beki: Co pojawia się (czy w ogóle się pojawia) domyślnie przy zainstalowaniu zegarów przedliftowych z fisem w miejsce zegarów bez fisa właśnie na fisie w przypadku braku manetki i prawidłowego podłączenia.Czy po uruchomieniu silnika mamy temp., spalanie czy może jakieś błędy będą i pierdoły, że nie ma manetki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też z innej beki: Co pojawia się (czy w ogóle się pojawia) domyślnie przy zainstalowaniu zegarów przedliftowych z fisem w miejsce zegarów bez fisa właśnie na fisie w przypadku braku manetki i prawidłowego podłączenia.Czy po uruchomieniu silnika mamy temp., spalanie czy może jakieś błędy będą i pierdoły, że nie ma manetki?

U mnie pokazywało na FISie temp zewnętrzną (jak wcześniej) i zasięg na paliwie, które jest w baku przy spalaniu średnim 10l/100km, bo takie też jest domyślne ustawione na startowe. Ktoś pytał o kalibrację spalania... Adaptacja, kanał 3, domyślna wartość jest 100, możesz zrobić korektę o co 5 w zakresie 85-125.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiem że jestem świeżak itd. Ale bardzo motka jest z wymianą na pełen fis jak ktoś nie ma wgl. fisu? A jak z 1/2 na pełen? I jak kalkulacja cenowo? Licznik ze 300zł, manetka ze 100, a jak z robocizną za to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik zależy jak znajdziesz, ale taniej jak 300 można spokojnie znaleźć, ja mam manetke za 50zł, robocizna, no to zależy czy jesteś w stanie ogarnąć sobie immo, czy komuś będziesz to zlecał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Ktoś pytał o kalibrację spalania... Adaptacja, kanał 3, domyślna wartość jest 100, możesz zrobić korektę o co 5 w zakresie 85-125.

A no ja sie pytalem bo mowie Kaju ze mi 4.4l na 100 pokazuje to chyba przesada co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Ktoś pytał o kalibrację spalania... Adaptacja, kanał 3, domyślna wartość jest 100, możesz zrobić korektę o co 5 w zakresie 85-125.

A no ja sie pytalem bo mowie Kaju ze mi 4.4l na 100 pokazuje to chyba przesada co ?

Jak Ci z dystrybutora wychodzi to samo, to dlaczego przesada? Zależy jak jeździsz i jakie masz faktyczne spalanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immo to znaczy? Zakodować, jak to mniej więcej wygląda? Zwykły VAG-Com wystarczy? I jak z kostkami? Bardzo motka i trzeba ciągnąć przez pół auta? Mam po lift z 99r

Jak sam nie ogarniesz to kolega Grzanek 85 Ci ogarnie daleko nie masz do niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...