Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ja w swojej a4 b5 1.9 2000r mam pływak o kolorze żółtym , jak się okazuje po kolorze też można dojść do prawidłowego pływaka :) i chyba w 2,5 jest taki sam ale z A6 mimo że wygląda identycznie to będzie wskazywał paliwo na odwrót chyba że licznik też jest z A6 wtedy będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No licznik na pokładzie. Z tym że coś mi nie chce pokazywać spalania... Kabel z niebieskiej kostki pin 25 podłączony do żółtego kabelka przy ecu. Jakieś sugestie. Aha możliwe że mam zegar radiowy? Palma się pali czy to się jakoś dodatkowo podłącza? 4ype9ygu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No licznik na pokładzie. Z tym że coś mi nie chce pokazywać spalania... Kabel z niebieskiej kostki pin 25 podłączony do żółtego kabelka przy ecu. Jakieś sugestie. Aha możliwe że mam zegar radiowy? Palma się pali czy to się jakoś dodatkowo podłącza? http://img.tapatalk.com/d/13/04/27/4ype9ygu.jpg

Jak swieci ci palma to zerknij jeszcze na tył licznika czy nie ma dodatkowego złącza. W części licznikow antena jest wbudowana w liczniku, w części trza bylo podłączyć zewnętrzną

Ja mam 8d0920931 i tam antena jest wbudowana w liczniku. Odłącz na chwile licznik, jak podłączysz to nie ustawiaj... i zobacz czy sam się ustawi...

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złącza nie mam. Widocznie antena wbudowana. A spalanie. Już pokazuje. Tylko podczas jazdy. Myślałem że na postoju też pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już dotarłem do tego. Całkiem ładnie się prezentuje ten zegar. Teraz jeszcze kierownicę zmienić i będzie ładnie ;-)

---------- Post dopisany at 13:59 ---------- Poprzedni post napisany at 13:48 ----------

A co do sensora oleju to mam emulator zrobiony. Kupiłem więcej części więc będę miał ze 3szt do sprzedania jak by ktoś potrzebował. To zmontuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak właśnie odnośnie pływaka to dotarłem do swojego i mam taki. Muszę do gościa zadzwonić niech mi przyśle zdjęcie. http://img.tapatalk.com/d/13/04/27/yjy3u8eh.jpg

Mam na jedną kostkę 4 piny. Teraz ciekawe jak ma ta z 2.5 bo etka nic konkretnego nie pokazuje tam są chyba tylko rysunki poglądowe.

Po takiej fotce nic nie wywnioskujesz...dopiero jak wyciągniesz to będziesz wiedział jaki masz pływak i wtedy możesz robić fotę... Tak dla potomnych...1.9 TDI PD (pompowtryski) ośka, ma taki sam pływak jak 1.9 w Quattro i 2.5 Quattro :wink:. Wiem bo szukałem do swojego z licznikiem A6.

W przypadku licznika z A6 pasuje też czujnik poziomu paliwa od Passata (jest temat na forum), mam taki u siebie tylko przełożyłem same ramię z pływakiem od swojego starego oryginalnego czujnika i pokazuje lepiej niż oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi kolego od którego konkretnie passata masz ten pływak?

---------- Post dopisany at 16:24 ---------- Poprzedni post napisany at 16:17 ----------

I kolego jak byś mógł podać jakiś link do tego tematu bo coś nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no dobrze wiedzieć. Czyli co sama ta płytkę trzeba przełożyć tak i będzie dobrze?

---------- Post dopisany at 16:36 ---------- Poprzedni post napisany at 16:34 ----------

A jak by na przykład sama płytkę z pływaka a6 z 2.5 tdi wsadził. Chodziło by to? Bo pływak w całości jest inny. Tylko czy ta płytka rezystor jest taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, tam jest wbudowana radiówka. Pływak musisz szukać od 1,9 daj mrogalowi namiar na tego Twojego majstra, bo jestem przekonany, że będzie miał w tym A6 pływak na dwie kostki, jakiego mrogal potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem wykonałem przelotke wg schematu z forum ale jest coś nie tak po włączeniu stacyjki słychać brzęczenie któregoś przekaźnika po włączeniu świateł słychać go nadal ale mniej licznik mam taki

8D0 920 932J

image.jpg

podpowie ktoś w czym może być problem bo już mnie trafia :facepalm:

---------- Post dopisany at 20:32 ---------- Poprzedni post napisany at 19:55 ----------

czy po przekręceniu kluczyka w stacyjce powinny się zaświecać zegary ? tzn wskazówki i poświetletie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od licznika i jego kodowania np w liczniku z a6 po lifcie to w adaptacji na kanale 19 można to ustawić. Ale odpowiadając na twoje pytanie. W większości przypadków nie zapala się podświetlenie po kluczyku tylko po włączeniu świateł.

Efekt mojej pracy ;-)

Mój fis w całej okazałosci atapyty4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku wszystko smiga tylko to włączenie się zegarów po przekręceniu kliuczyka zaświecają się zegary i zaczyna brzęczeć przekażnik jeśli natomiast zapale normalnie światła tzn bez włączonej stacyjki brzęczenia nie ma co z tym można zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kodowanie. Było 6 dałem na 4. A masz może jakąś rozpiske jakie są funkcję w zależności od kodowania kraju? Bo np jak dałem usa to bylo pikanie po otwarciu drzwi ale wyświetlalo w milach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...