Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

Tak

Chyba że masz aktualnie zegary po minilifcie

Nie mam zwykle zegary gdzie jest zegarek temp na dole. foto podgladowe

audi-a4-b5-1-8-1-6-licznik-zegar-obrotom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No to opis soulmaster3m Ci za dużo nie pomoże bo masz przedlifta.

Masz tu

https://www.dropbox.com/s/vx50nzm250gm8rv/Audi_A4_wymiana_licznika_95_na_00%281%29.doc?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gitara dzięki:-)

No to opis soulmaster3m Ci za dużo nie pomoże bo masz przedlifta.

Masz tu

https://www.dropbox.com/s/vx50nzm250gm8rv/Audi_A4_wymiana_licznika_95_na_00%281%29.doc?dl=0

Kurde czy ten opis napewno do mnie. Ja mam 98 rok. I kostki niebieskie i zielone. Nie mam wogole czerwonej kości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie złe foto podesłałeś.

Tak czy inaczej musisz zrobić przekladke pinów między zieloną a niebieską kostką jeżeli chcesz założyć poliftowe zegary. Później Ci podeślę na pw rozpiskę

Edytowane przez Fazii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z obrotomierzem? Bez zmiany pinów podpialem licznik w celu sprawdzenia czy wogole działa. I obrotomierz nie działa. Predkosciomierz działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekodowałeś na kanale 60 na 1024 lub 0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem A4 mam licznik bez fisa i chciałbym założyć fis. Czy http://allegro.pl/audi-a4-b5-lift-licznik-2-5-tdi-automat-navi-881h-i5932536567.html ten będzie pasować? Wiem, ze przed liftowy i godze sie z tym jako ze nie moge znalezc nic po lifcie. Pytanie dotyczy tylko tego ze jest on z automata. Ewentualnie ten http://allegro.pl/licznik-audi-a4-b5-1-8-duzy-fis-034f-idealny-fis-i6154249307.html#thumb/2 bylo by mniej przerabiania bo tylko czerwona kostka tylko co z obrotomierzem bo mam 1.9tdi a on z benzyniaka

Edytowane przez Wojtek Greczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że automat to bez znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem A4 mam licznik bez fisa i chciałbym założyć fis. Czy http://allegro.pl/audi-a4-b5-lift-licznik-2-5-tdi-automat-navi-881h-i5932536567.html ten będzie pasować? Wiem, ze przed liftowy i godze sie z tym jako ze nie moge znalezc nic po lifcie. Pytanie dotyczy tylko tego ze jest on z automata. Ewentualnie ten http://allegro.pl/licznik-audi-a4-b5-1-8-duzy-fis-034f-idealny-fis-i6154249307.html#thumb/2 bylo by mniej przerabiania bo tylko czerwona kostka tylko co z obrotomierzem bo mam 1.9tdi a on z benzyniaka

Musiałbyś zmienić tarczę od na taką od benzyny oraz wgrać odpowiedni wsad

Ale i tak nie ma pewnosci czy wszystko będzie działać. Mówię o przedlifcie. W polifcie i minilifcie z ssmym licznikiem jest łatwiej, tylko kabelkologia spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, a nie chce nie potrzebnie zakładać tematu.

Czy ktoś z Was spotkał się z problemem opadającej wskazówki prędkościomierza? Co parę dni wskazówka u mnie opada poniżej 0 o jakieś 5 km/h. Przestawiam ją ręcznie, robię test zegarów na Vagu i jest git, a jednak parę dni później powtórka. Licznik Jaeger, poliftowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, a nie chce nie potrzebnie zakładać tematu.

Czy ktoś z Was spotkał się z problemem opadającej wskazówki prędkościomierza? Co parę dni wskazówka u mnie opada poniżej 0 o jakieś 5 km/h. Przestawiam ją ręcznie, robię test zegarów na Vagu i jest git, a jednak parę dni później powtórka. Licznik Jaeger, poliftowy.

Kolego, to standard w tych licznikach (jaeger). Reanimacja tego się raczej nie opłaca. Można spróbować wymienić silniczek na nowy (50-100 zł), ale nie ma pewności czy to nie wina procesora (~300 zł). Najlepiej wymienić na VDO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten typ tak ma, a niby licznik w miarę świeży bo wymieniany w niemiecki ASO w 2014 na nówkę.

Narazie funduszy brak, więc VDO sobie poczeka na lepsze czasy.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pewnie wymienił śmiecia na jak się okazuje taki sam szajs. Chociaż to dziwne że po tylu latach nie poprawili tych liczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałby ktoś rozpiske jak założyć fis z przedlifta do przedlifta? Bo kostki żółta niebieska przepinam a do czerwonej musze poprowadzić przewody. Tzn wiem skad wziac spalanie, temp, sterowanie fisem chodzi mi o reszte przewodow ewentualnie które pomostkować do masy a których nie podpinać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałby ktoś rozpiske jak założyć fis z przedlifta do przedlifta? Bo kostki żółta niebieska przepinam a do czerwonej musze poprowadzić przewody. Tzn wiem skad wziac spalanie, temp, sterowanie fisem chodzi mi o reszte przewodow ewentualnie które pomostkować do masy a których nie podpinać

Na pierwszej stronie w pierwszym spojlerze masz rozpiskę czerwonej wtyczki od fisa w przedlifcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inaczej |
pin nr 9 poziom płynu spryskiwaczy gdzie podłączyć czy mostkuje do masy czy zostawiam wolny? (na początek żeby nie bylo bledu pozniej sie wymieni co trzeba)
nr 10(hydraulic system preasure) -''-
16(kontrola żarówek) -''-
17(glow plug relay) -''-
19(brake light - tutaj sie domyslam jakis sygnal swiatla stopu ale wolalbym mieć pewność.) -''-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...