Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

Ustawiasz to właśnie w kanale 60 adaptacji – 0 to analogowa , 1024 to immo2 po Can

 

Napisz jakie wartości masz w bloku pomiarowym licznika nr 025

 

Myślę że jest tak jak fazii pisał , zresztą pamiętam te sytuacje bo razem kminilismy czemu to nie działa i to było właśnie w podobnej sytuacji i chyba nawet z podobnym ECU ( pierwsze me7.5 )

 

Aha wrzuć może wsady jednego i drugiego licznika , może być na PW , może coś wymyślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

I ja mam pytanie , Jeśli chcemy aby Full-FIS wyświetlał to co aktualnie pokazuje nasze radio , miałem RNS-D i wymieniłem na RNS-E gdzie podłączyć pin 11, 12 , 13 , zszarej kostki licznika - miałem w rns-d tak 

· T32b/11 z licznika (ENABLE) - prowadzimy do PINu 15 w radio (ENA)
· T32b/12 z licznika (CLOCK) - prowadzimy do PINu 12 w radio (Clock)
· T32b/13 z licznika (DATA) - prowadzimy do PINu 13 w radio (Data)
a jak jest w rns-e 
Łączysz rnse z licznikiem kabelkami canh canl - w szarej wtyczce są na pinie 5 i 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przemolll napisał:

Wydaje mi się ze miałeś 1/2 fisa;)

Nie , po zmianie na ful fis tak podłączone było 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Banan napisał:
7 godzin temu, Krzysiek Krzysztof napisał:
I ja mam pytanie , Jeśli chcemy aby Full-FIS wyświetlał to co aktualnie pokazuje nasze radio , miałem RNS-D i wymieniłem na RNS-E gdzie podłączyć pin 11, 12 , 13 , zszarej kostki licznika - miałem w rns-d tak 

· T32b/11 z licznika (ENABLE) - prowadzimy do PINu 15 w radio (ENA)
· T32b/12 z licznika (CLOCK) - prowadzimy do PINu 12 w radio (Clock)
· T32b/13 z licznika (DATA) - prowadzimy do PINu 13 w radio (Data)
a jak jest w rns-e 

Łączysz rnse z licznikiem kabelkami canh canl - w szarej wtyczce są na pinie 5 i 6

No właśnie mam autko z 1999r lipiec , i chyba nie mam cana właśnie tego nie wiem i nie mam pojęcia po czym rozpoznać czy mam can czy nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Banan napisał:

Ustawiasz to właśnie w kanale 60 adaptacji – 0 to analogowa , 1024 to immo2 po Can

 

Napisz jakie wartości masz w bloku pomiarowym licznika nr 025

 

Myślę że jest tak jak fazii pisał , zresztą pamiętam te sytuacje bo razem kminilismy czemu to nie działa i to było właśnie w podobnej sytuacji i chyba nawet z podobnym ECU ( pierwsze me7.5 )

 

Aha wrzuć może wsady jednego i drugiego licznika , może być na PW , może coś wymyślę

Banan przekopiowanie wsadu też nie pomoże :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieważne czy masz czy nie masz - masz licznik z elektronicznym zegarkiem , masz rnse , to jak jak je połączysz i dołożysz kabelki to już będziesz mial

 

 

Fazii myślałem o pokopiowaniu info z immo ( kod kluczyków , immo id itd. ) , No domyślam się że to niekompatybilność jakaś komunikacji immo ECU licznik ;)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Banan napisał:

Nieważne czy masz czy nie masz - masz licznik z elektronicznym zegarkiem , masz rnse , to jak jak je połączysz i dołożysz kabelki to już będziesz mial

 

 

Fazii myślałem o pokopiowaniu info z immo ( kod kluczyków , immo id itd. ) , No domyślam się że to niekompatybilność jakaś komunikacji immo ECU licznik ;)

 

 

 

 

Ok mam elektroniczny zegarek , mam rns-e , ale jak własnie je połaczyć i jakie i gdzie kabelki dołożyć :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem can h i can l - rozpiski masz dostępne , zrób z tych dwóch kabelków skrętkę

 

Tu masz ogląd mniej więcej http://www.a6klub.pl/montaz-modulu-bluetooth-audi-oem-a6-c5-pollift-vt88043.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Banan napisał:

Już pisałem can h i can l - rozpiski masz dostępne , zrób z tych dwóch kabelków skrętkę

 

Tu masz ogląd mniej więcej http://www.a6klub.pl/montaz-modulu-bluetooth-audi-oem-a6-c5-pollift-vt88043.htm

o właśnie dzieki serdeczne jestem wdzięczny :-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam U siebie immo 2 w zegarach bez van A chcę włożyć full coś po 2000 gdzie jest can i immo 3.
Oba liczniki to VDO.
kodowanie na kanale 60 było pocztkowo 1025 i nawet obrotomierz nie działał, gdy zmieniłem na 0 lub na 1024 obromierz działał ale nadal nie chciał odpalić przez immo chociaż kluczyk dodał się bez problemu. kanal 61 ustawiony na 0

Tak to pierwsze me 7.5:/

Pytanie czy jak wywale immo z ecru to powinien odpalić? Na nowym liczniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to że zegary immo3 to bez znaczenia , w C5 dodawałem takie do immo1 bez problemu , no ale czasem się musi znazleźć wyjątek od reguły 

 

tak jak wyłączysz immo to ruszy , jak już kluczyki dodałeś to nawet kontrolka immo nie bedzie migać 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Banan napisał:

ale to że zegary immo3 to bez znaczenia , w C5 dodawałem takie do immo1 bez problemu , no ale czasem się musi znazleźć wyjątek od reguły 

 

tak jak wyłączysz immo to ruszy , jak już kluczyki dodałeś to nawet kontrolka immo nie bedzie migać 

 

 

 

To w jaki sposób dodać to immo?? 

Wolę mieć immo niż gołębie nie mieć;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fazii napisał:

Spróbuj na innym liczniku

Wolę wywalić immo niż kupić inny licznik gdyż mam nowy wyświetlacz wstawiony.;)

Na początku tego tematu  znalazłem.że gościu dodał czujnik temperatury oleju do filtra. Pisał że temperatura działała ale nice napisał czy wystawiał komunikat o poziomie oleju. Kos coś wie?

Screenshot_20170814-084525.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zadziała to z poliftowym licznikiem
Musisz zmienić miskę olejową na taką z czujnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie miałem wpietej szarej wtyczki to ma jakieś znaczenie?? Że auto nie chciało odpalić przez immo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.


Czy normalne jest w tych poliftowych, że zarówno białe podświetlenie tarcz jak i sama zielona kontrolka świateł mijania świecą tak jakby ciemniej od całej reszty?

Czy jest tak specjalnie czy coś należy wykonać?

Jestem po wymianie razem z michą i czujnikiem - wsio bangla jak trzeba tylko to jedno mnie nurtuje.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...