Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, marcin_franz napisał:

A prawym pokrętłem licznika nie da się rozjaśnić podświetlenia?

Nie no aż tak nie ogarnięty to nie jestem ?

Jest rozjaśnione na maksa ale samo podświetlenie tarcz i zielona kontrolka świecą ciut słabiej. Nocą jest ok bo wszystko ładnie widać. Tylko moje pytanie czy tak jest specjalnie czy coś pominąłem.

Czy macie tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale to w dzień Ci słabiej świeci? Bo w liczniku jest czujnik światła i jak jest na zewnątrz jasno to licznik świeci słabiej. Przynajmniej tak w teorii [emoji6]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcin_franz napisał:

Ale to w dzień Ci słabiej świeci? Bo w liczniku jest czujnik światła i jak jest na zewnątrz jasno to licznik świeci słabiej. Przynajmniej tak w teorii emoji6.png

Nie tylko w dzień. Chodzi o to, że w nocy wszystko widać ale różnica pozostaje.

Różnica w jasności jest stała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłbym czy czujnik światła nie jest zasłonięty , może brakuje takiego plastikowej soczewki/sopelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Czy pochodzi któryś z kolegów z okolic Sanoka (podkarpackie) co potrafi ogarnąć przełożenie licznika z full fisem do audi A4 b5 z 2001 roku abanty1,9tdi co jest 1/2 FIS. Licznik z full fisem i manetkę do obsługi fisa mam. Nie mogę nikogo znaleźć w okolicy co by to ogarnoł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy tarcza predkosciomierza polift z a6c5 pasuje do licznika z zegarkiem cyfrowym?

Ewentualnie czy ma ma ktoś taka na sprzedaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że tarcza C5 polift ma delikatnie inna barwę cyferek (bardziej białe ) mały szczegół ale może być czasem widoczny jak przełożysz tylko tarcze prędkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziwna sprawa. Zmieniałem kumplowi licznik w lifcie 2000r. Był 1/2fis jaeger, założony vdo full fis angol. Przekodowałem licznik i pokazywał km. Otwarcie drzwi kierowcy dobrze pokazywał. Problem jest z pokazywaniem reszty drzwi w aucie. Wszystko robiłem według poradnika pdf z pierwszej strony tematu. Niestety coś jest nie tak. Które drzwi bym nie otworzył to masa z krańcówki pojawiała się na przewodach z każdych drzwi. Czyli otwieram drzwi PP, a na fisie pokazuje mi otwarty również PT i LT. Analogicznie było otwierając drzwi z tyłu. Może ktoś spotkał się z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odcinałem. Dolutowywałem się kabelkami od licznika. Nawet bez tych kabelków sprawdzając multimetrem na pinach w czarnej kostce przy otwarciu którychkolwiek drzwi na każdym pinie od drzwi pp, pt, lt, pojawiała się masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz odciąć i się wlutować albo wypiąc piny i wpiąć swoje - zwróć uwagę w poradniku Soulmaster3m sa one wypięte 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem problem z drzwiami, kolega montujący walczył z tym ze dwa dni, ale mimo odcietych kabelków nie zgrywało sie nic z poradnikiem, próbówka i do dzieła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% działa to w aucie po II lifcie gdzie wymieniamy półFisa , we wcześniejszych rzeczywiście zdarzają się dziwne kłopoty ( np. migające lampki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% działa to w aucie po II lifcie gdzie wymieniamy półFisa , we wcześniejszych rzeczywiście zdarzają się dziwne kłopoty ( np. migające lampki )

W II lifcie również są jaja z migającym oświetleniem w pozycji neutralnej na postoju jak otworzysz drzwi pasażera lub tylne.

Co do pokazywanie mozliwe ze bedziesz musial pierwszy pin z kostki wyciagnac, dopiero to u mnie spowodowalo pokazywanie z osobna kazdych drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...