Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Uk nsi tylko odczyt programatorem , potewierdz najpierw jakiej produkcji te zegary 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś dokładał wiązkę do czujnika oleju w misce to ile przewodu trzeba szykować i jak go najlepiej zabezpieczyć. Ponieważ widziałem w odcinku z polskim porshe #85 że tam użyli ciekawej izolacji w komorze silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze możesz przewód poprowadzić w osłonie zwanej "peszlą". 

Grupa Vag tak przewody w komorze silnika zaczęła montować chyba od 2002r w niektórych modelach aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No okej użyje tego peszla ,bo już robiłem w nim wiązkę od czujnika poziomu płynu od spryskiwaczy zabezpieczałem. Tylko jak długi musi być ten przewód z 2m wystarczą chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z pełnym FIS-em, otóż wymieniłem licznik na VDO (wcześniej był Jaeger też z pełnym FIS-em), wszystko pięknie działa, no prawie wszystko... Nie działa Reset na manetce, na starym liczniku działa. Gdzie szukać przyczyny?

Edytowane przez Grzesiek_KBR
Błąd ort.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pacjent a4 B5 1.9tdi pompowtrysk. Włożyłem licznik z A6 c5, przerobiłem soft  i pokazuje głupoty odnośnie spalania chwilowego i średniego. Czy miał ktoś taki problem? Nie wiem czy we wsadzie coś poplątane czy inna przyczyna. Dziś jeszcze spróbuję wgrać ori wsad.

Licznik jaki był to 1/2 fis z can, nowy również z can full fis z org ringami

Edytowane przez apocalipto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 kanał, to nie ten co się wybiera can skrzynia, silnik, licznik? Jeżeli tak to próbowałem sam licznik, oraz licznik silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może doprecyzuj co to znaczy głupoty? Jakie spalanie pokazuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, apocalipto napisał:

60 kanał, to nie ten co się wybiera can skrzynia, silnik, licznik? Jeżeli tak to próbowałem sam licznik, oraz licznik silnik.

17 instruments --> 10 adaptation --> kanał 60

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowy na forum i szukam pomocy.

Dużo już czytałem waszych postów na ten temat, i nie potrafię sobie z tym poradzić aż mi mózg rozsadza pod czaszką od próby ogarnięcia tego. Dlatego piszę z prośbą o oczywiście płatną pomoc w założeniu licznika z fisem do mojej  b5. Chciałbym by ktoś mi to ogarnoł od zera co potrzebuję kupić a potem to poskładał do kupy żeby działało. Najlepiej rejony podhala ale rozważę każdą propozycję (Naprawdę). W załączniku wysyłam zdj mojego obecnego licznika. Mój nr tel 881 869 763. 

Pozdrawiam Eryk

ito.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma filozofii. Zmieniasz kostki jednocześnie podpinając odpowiednio piny i w twoim przypadku to 90% całej roboty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pozostałe 10% roboty to jak czytałem nowa manetka, nowy zbiornik spryskiwaczy (lub tylko sam czujnik?), czujnik w misce oleju i tyle? Czy o czymś zapomniałem?

Jeszcze 1 pytanie, jeśli nie potrzebuję takich bajerów jak pokazywanie otwartych drzwi itp to wystarczy tego nie podłączać, czy będzie pokazywać błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie mi ktoś gdzie szukać problemu?
Licznik na 2x26pin + fis
 

Po podłączeniu dwóch liczników na fis nic się nie wyświetla... Jak na foto.

 

Klikając reset na manetce znika dolna kreska, klikając kolejny raz pojawia się i tyle co się dzieje na tych wyświetlaczach. Gdzie tu może być problem??

 

E9-F9-DCDE-9-DAA-4-F4-B-9944-B34327-DA0-

Edytowane przez SowaBezOka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że już są wypalone...albo taśma nie styka 

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się zmienić licznik z 919 na 8D0 920 932F, kwestia tylko czy da się zmienić zapisany VIN licznika na ten z ECU?Ecu ma immo 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...