Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

Już kupiłem licznik taki co chciałem, czyli przedliftowy z fisem :wink: Może przeżyję jakoś ten brak:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ktos ma jakies sugestie dlaczego obrotomierz nie dziala? trzeba cos zakodowac adaptowac??

VAG-COM, licznik, adaptacja, kanał 60 wartość 1024, zapisz, odpal, zobacz co wyszło.

nadal stoi mimo ze na tescie wszystkie wskazniki dzialaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj wartość 0.

na 0 też nie pójdzie... :whistling:

Pójdzie. Ma 98, więc zero CANów jeszcze. Miałeś się hujcu na łocapie odezwać :punish:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj wartość 0.

na 0 też nie pójdzie... :whistling:

Pójdzie. Ma 98, więc zero CANów jeszcze. Miałeś się hujcu na łocapie odezwać :punish:

mój łocap Cię nie widzi więc zapraszam do kontaktu :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzesiek ci podobno dał numer mój, więc zapraszam do kontaktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś swapnąłem w końcu zbiornik sprysków na taki z czujnikiem :decayed:

Nawet wiązkę podprowadziłem, podłączyłem i działa :decayed:

Tylko roboty... masakra :facepalm:

---------- Post dopisany at 17:55 ---------- Poprzedni post napisany at 17:52 ----------

No to jeszcze teraz kontrola żarówek :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 0 tez brak reakcji przy 1 tez juz probowalem kilka cyfr i nic, pin jest tam gdzie powinien byc stary obrotek dzialal a ten stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swap jaeger na vdo nie czasami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeagery chyba były dopiero polfisy i pełne fisy polift tylko

Gdzieś czytałem ze jeager robili tylko w latach 99-01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vdo na vdo i pin jest w miejscu 12 tak jak powinno byc jedyna roznica to ze zamiana z a4 na a6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś swapnąłem w końcu zbiornik sprysków na taki z czujnikiem :decayed:

Nawet wiązkę podprowadziłem, podłączyłem i działa :decayed:

Tylko roboty... masakra :facepalm:

[/color]No to jeszcze teraz kontrola żarówek :grin:

Powiem tak, wsadzenie tego czujnika i poprowadzenie przewodów to było jakieś 2-3h. Czyli wykręcanie wszystkiego itd itd itd i wkręcanie z powrotem.

:banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan:

Jeśli to określasz jako dużo roboty, bo faktycznie jest dużo, to jeśli szykujesz się na zamontowanie przekaźnika kontroli żarówek to przygotuj urlop czy inne L4.

:banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan:

Oczywiście nie straszę a wręcz przeciwnie. Jestem już u skraju roboty (i wyczerpania nerwowego),

zostało mi mijania prawe i wszystkie stopy czyli już z górki a już mi się dzień skończył :D

Za to mogę pochwalić się zdjęciami i w razie co podpowiedzieć gdzie i co, a w zamian byłbym wdzięczny za ogarnięcie jak podłączyć STOPy bo jeszcze tego nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary ja nie wiem jak tu bylo wczesniej w tym temacie bo jak zaczalem tu sie interesowac to bylo na etapie kiedy Kaju juz w hexach sie bawil ( nawet nie wiem czy to dobrze to napisalem :kox::grin:) a i tak dalej nie wiem wtf

tak wiec jestes jednym z najwiekszych rezaczy i zapalenców tutaj ostatni czasy i pewnie dlugo taki sie nie znajdzie a Ty chcesz zeby Ci ktos napisał schemat kontroli stopów??

ja nie wiem czy Ty pierwszy nie ogarniasz na powaznie całej kontroli spalonych zarówek tutaj bo nie spotkalem sie jeszcze zeby ktos to robil sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to określasz jako dużo roboty, bo faktycznie jest dużo, to jeśli szykujesz się na zamontowanie przekaźnika kontroli żarówek to przygotuj urlop czy inne L4.

No wiesz trochę miałem: ściągnięcie koła, ściągnięcie nadkola, odpięcie wtyczek, wymontowanie starego zbiornika.

Potem: wyjęcie licznika, ściągnięcie podszybia + wycieraczek, otworzenie puszki ecu, przeprowadzenie przewodu z pod licznika do puszki ecu, z puszki przez te węże (tu była masakra) do komory silnika, a potem to już pikuś :decayed:, tzn zamontowanie nowego zbiornika, polutowanie przewodów itd itp i składanie wszystkiego do kupy.

Fakt, to z 2-3h ciągłej roboty, czyli trochę jest :wink:

Ale mam nadzieję że się na coś przyda, a nie będzie tylko wku.wiał :decayed: W zimie bez płynu jest kiepsko z widocznością więc wtedy się najbardziej przyda:wink:

Za to mogę pochwalić się zdjęciami

No to wrzuć parę ;) I powiedz skąd te wszystkie sygnały ciągniesz, z bezpieczników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja tyle samo miałem do zrobienia, ale to każdy ilość czasu postrzega inaczej :P

Wrzucę jak tylko je obrobię i opiszę tekstem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary ja nie wiem jak tu bylo wczesniej w tym temacie bo jak zaczalem tu sie interesowac to bylo na etapie kiedy Kaju juz w hexach sie bawil ( nawet nie wiem czy to dobrze to napisalem :kox::grin:) a i tak dalej nie wiem wtf

tak wiec jestes jednym z najwiekszych rezaczy i zapalenców tutaj ostatni czasy i pewnie dlugo taki sie nie znajdzie a Ty chcesz zeby Ci ktos napisał schemat kontroli stopów??

ja nie wiem czy Ty pierwszy nie ogarniasz na powaznie całej kontroli spalonych zarówek tutaj bo nie spotkalem sie jeszcze zeby ktos to robil sobie

Młooooody jesteś :decayed: MaxsterR robił :wink: a hexy ogarniam nie tylko ja, Kamil z Malborka (misiek547) też sobie z tym poradził :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary ja nie wiem jak tu bylo wczesniej w tym temacie bo jak zaczalem tu sie interesowac to bylo na etapie kiedy Kaju juz w hexach sie bawil ( nawet nie wiem czy to dobrze to napisalem :kox::grin:) a i tak dalej nie wiem wtf

tak wiec jestes jednym z najwiekszych rezaczy i zapalenców tutaj ostatni czasy i pewnie dlugo taki sie nie znajdzie a Ty chcesz zeby Ci ktos napisał schemat kontroli stopów??

ja nie wiem czy Ty pierwszy nie ogarniasz na powaznie całej kontroli spalonych zarówek tutaj bo nie spotkalem sie jeszcze zeby ktos to robil sobie

Wlazłeś mi na ambicję z tym FullFISem, więc mam mieć wszystko na 100% ;)

Nie żebym teraz nie właził Tobie, to zemsta :wink:

---------- Post dopisany at 22:31 ---------- Poprzedni post napisany at 22:26 ----------

Ehh, zapomniałem, że jadę na mobilnym teraz. Trochę upload potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...