Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jaki macie problem z chińskimi wyświetlaczami? mam taki zamontowany i gołym okiem nie odbiega od oryginału, a poza tym prawie codziennie w tym upale ponad 40 stopni w aucie a wyświetlacz ma się dobrze. Na Teście świeci jak nówka:wink:

Zapewne nie wytrzyma 10 lat, ale z drugiej strony kto tyle jeździ jednym autem:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jedynie co Cięe może za hamować w zrobieniu tego fisa ze z obu liczników możesz mieć problem z wyciągnięciem pinu, ponoc vag tacho3 da się ale też nie zawsze

soul później Ci dam namiary na gościa w Szczecinie co to profi naprawia za 260 zł chyba tzn wymienia i rok lub 2 gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tam gdzie widzę to aktualnie brak i nic nie piszą o dostawie.

Ale i lutowanie tego nie jest łatwe, więc czasem warto te 200zł za robociznę zapłacić i mieć coś dobrze z gwarancją zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w Instruments wywaliło mi taki błąd:

Address 17: Instruments Labels: 8D0-919-0xx-17.lbl

Part No: 8D0 919 033 F

Component: B5-KOMBIINSTRUMENT__D07

Coding: 00142

Shop #: WSC 61034

VCID: 2B5F1975D91E111

1 Fault Found:

00771 - Fuel Level Sensor (G)

30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent

Co to będzie? Pada wskaźnik czy może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany a co z ta kostka 10 pinowa? dochodza do niej tylko 4 kable, wchodzila chyba do tem zew

ale sie zrobilem pociaglem, kable od otwartych drzwi do prawego slupka a tam zonk, nie ma inst, przez to ze instrukcja do 1/2 fis, jak mam u sibeie zrobic z tymi otwartymi drzwiami, a i mozna u kogos zlozyc zamowienie na emulator czujnika oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzam sie powoli do przekladki, i tak nie mam w zielonej kostce :

-zuzycia klockow pin7

-temp oleju pin 21

-pokrywa tylnej klapy pin 16

-ostrzezenie o rezerwie paliwa pin 10

bo np mam przelozyc pin 10 z zielonej do niebieskiej pin 6

i co teraz bo klocki, tem ooleju to rozumiem ze nie ma a rezerwa

Już się pogubiłem co i gdzie robisz, ale rezerwa to widzę łatwa sprawa jest.

Na schemacie niezależnie od wersji liftowej są to piny 5 i 6 w niebieskiej kostce:

T32/5 - Czujnik poziomu paliwa

T32/6 - Ostrzeżenie o rezerwie paliwa

Rozpiska PINu T32/5 - Czujnik poziomu paliwa:

OD: MASA

dalej: przewód brązowy 0,35mm^

przez: kostka T10ao/6 (złącze 10 stykowe, białe, rozgałęźnik lewy, słupek A, czyli w nogach kierowcy)

dalej: przewód brązowy 1,0mm^

przez: wejście:PIN3 [czujnik zapasu paliwa] wyjście:PIN2

dalej: przewód fioletowo czarny 0,5mm^

przez: kostka T10a/3 (złącze 10 stykowe, brązowe, rozgałęźnik lewy, słupek A, czyli w nogach kierowcy)

dalej: przewód fioletowo czarny 0,35mm^

DO: T32/5 (niebieska kostka pin 5 w liczniku)

Rozpiska PINu T32/6 - Ostrzeżenie o rezerwie paliwa:

OD: T32/6 (niebieska kostka pin 6 w liczniku)

dalej: przewód fioletowo czarny 0,35mm^

przez: kostka T15m/5 (złącze 15 stykowe, czerwone, rozgałęźnik skrzynki z elementami elektronicznymi, zagłębienie pod szybą przednią) - pojęcia nie mam gdzie to idzie, ale na schemacie z tej kostki ten przewód nie idzie nigdzie dalej.

---------- Post dopisany at 12:06 ---------- Poprzedni post napisany at 11:57 ----------

Panowie w Instruments wywaliło mi taki błąd:

Address 17: Instruments Labels: 8D0-919-0xx-17.lbl

Part No: 8D0 919 033 F

Component: B5-KOMBIINSTRUMENT__D07

Coding: 00142

Shop #: WSC 61034

VCID: 2B5F1975D91E111

1 Fault Found:

00771 - Fuel Level Sensor (G)

30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent

Co to będzie? Pada wskaźnik czy może coś innego?

Ten czujnik podaje na licznik chyba masę, tak przynajmniej wynika to ze schematu, ale możliwe, że jest to potencjometr bo tak pokazuje to symbol na czujniku, więc można sprawdzić to np. miernikiem czy czasem nie ma rezystancji jakiejś na pinach w kostkach:

- kostka T10ao/6 (złącze 10 stykowe, białe, rozgałęźnik lewy, słupek A, czyli w nogach kierowcy)

- kostka T10a/3 (złącze 10 stykowe, brązowe, rozgałęźnik lewy, słupek A, czyli w nogach kierowcy)

Najlepiej wykasuj błędy i zobacz po jakimś czasie czy dalej wraca bo może coś gdzieś się zwarło i błąd już został.

---------- Post dopisany at 12:19 ---------- Poprzedni post napisany at 12:06 ----------

pany a co z ta kostka 10 pinowa? dochodza do niej tylko 4 kable, wchodzila chyba do tem zew

ale sie zrobilem pociaglem, kable od otwartych drzwi do prawego slupka a tam zonk, nie ma inst, przez to ze instrukcja do 1/2 fis, jak mam u sibeie zrobic z tymi otwartymi drzwiami, a i mozna u kogos zlozyc zamowienie na emulator czujnika oleju

Jak masz 1998 to nie jest to czasem złącze 20-stykowe czerwone?

1 - Sygnał zużycia

2 - x

3 - x

4 - x

5 - Temperatura zewnętrzna

6 - Wskazanie położenia dźwigni przełączania zakresów

7 - x

8 - x

9 - Niedobór płynu spryskiwaczy

10 - Ciśnienie hydrauliczne

11 - Komputer samochodowy - Reset

12 - Clock - RADIO

13 - Data - RADIO

14 - Komputer samochodowy z lewej strony

15 - Enable - RADIO

16 - Tylne światło / światła mijania (kontrola żarówek)

17 - Przekaźnik świec żarowych (w przypadku silników TDI)

18 - Komputer samochodowy z prawej strony

19 - Światło hamowania

20 - x

Co do drzwi to w polifcie wychodziło się od szarej kostki w liczniku i szło w prawy rozgałęźnik w słupku A.

W rozpisce dla 1998 nie widzę tych pinów w liczniku, ale w słupku powinny być.

8 - Czujnik stykowy drzwi po stronie przedniego pasażera

9 - Czujnik stykowy drzwi z tyłu z prawej strony

10 - Czujnik stykowy drzwi z tyłu z lewej strony

A czego szukać w słupku A to już pisałem wcześniej i opisałem w poradniku:

Wymiana FIS - VAG AUDI VW itd - soulmaster3m - Chomikuj.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioteros a Ty podłączasz licznik po czy przed liftowy bo liczniki przed nie miały obsługi drzwi, a samochody

przedlifty nie miały instalacji od sygnałów drzwi, musiałbyś się podłączyć bezpośrednio pod krancowki w drzwiach lub np czerwone lampki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. no ja mam licznik poliftowy z bialym podswietleniem?

2. a co do kostki to nie jest czerwona jest czarna, kostka 10 pinowa tyle gniazd, ale kabelkow tylko 4 dochodzi

3. czyli do drzwi musze ciagnac, od krancowek tych swiatelek czerwonych i jak sie tam wpiac, a z przodu nie mozna od oswietlenia nog

4. wbilem kodowanie 00140 a obrotomierz dalej nie zywy? w tej dolnej rubryce nic sie nie wpisuje ?

5. czy to normalne ze licznikm pokazuje kontrolke otwartych drzwi tylko przu otworzeniu kierowcy, dadz pasazera, na tylne nie reaguje ?

dodaje zdjecie wtyki i gdzie byla podlaczona w starym zegarze

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład jak się nabija kabzonę na naiwności, pośpiechu czy lenistwie ludzkim.

alledrogo: 299zł sam licznik + 150zł koszt wymiany LINK DO ALLEDROGO LOL

dx: ~145zł ($46,60) sam licznik + darmowa wysyłka + czekania na paczkę od miesiąca czasu bo na cle poleżeć lubi. LINK DO OFERTY DX

DX jest raczej zaufanym sklepem, może akurat teraz nie mają, ale takich "sklepów" jest sporo.

1. no ja mam licznik poliftowy z bialym podswietleniem?

2. a co do kostki to nie jest czerwona jest czarna, kostka 10 pinowa tyle gniazd, ale kabelkow tylko 4 dochodzi

3. czyli do drzwi musze ciagnac, od krancowek tych swiatelek czerwonych i jak sie tam wpiac, a z przodu nie mozna od oswietlenia nog

4. wbilem kodowanie 00140 a obrotomierz dalej nie zywy? w tej dolnej rubryce nic sie nie wpisuje ?

5. czy to normalne ze licznikm pokazuje kontrolke otwartych drzwi tylko przu otworzeniu kierowcy, dadz pasazera, na tylne nie reaguje ?

dodaje zdjecie wtyki i gdzie byla podlaczona w starym zegarze

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

1. Nie wiem.

2. Nie wiem. Może synchro zegarka radiowo, ale tam to powinna być wtyczka 4 pinowa i 4 przewody.:

3. Od oświetlenia nóg można, ale to tylko przody będziesz mieć. Lepiej przeleć schemat instalacji czy one nie są czasem po prostu połączone.

4. W dolnej nic. Tylko Coding: ...... Może silniczek obrotów kopnięty.

5. Nie wypowiem się bo jak masz przedlifta to tej instalacji nie grzebałem.

---------- Post dopisany at 11:07 ---------- Poprzedni post napisany at 11:05 ----------

btw. Tak gniazdo synchro zegara wygląda w VDO:

9205408145_3457a5c5aa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. no ja mam licznik poliftowy z bialym podswietleniem?

2. a co do kostki to nie jest czerwona jest czarna, kostka 10 pinowa tyle gniazd, ale kabelkow tylko 4 dochodzi

3. czyli do drzwi musze ciagnac, od krancowek tych swiatelek czerwonych i jak sie tam wpiac, a z przodu nie mozna od oswietlenia nog

4. wbilem kodowanie 00140 a obrotomierz dalej nie zywy? w tej dolnej rubryce nic sie nie wpisuje ?

5. czy to normalne ze licznikm pokazuje kontrolke otwartych drzwi tylko przu otworzeniu kierowcy, dadz pasazera, na tylne nie reaguje ?

dodaje zdjecie wtyki i gdzie byla podlaczona w starym zegarze

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

1. Nie wiem.

2. Nie wiem. Może synchro zegarka radiowo, ale tam to powinna być wtyczka 4 pinowa i 4 przewody.:

3. Od oświetlenia nóg można, ale to tylko przody będziesz mieć. Lepiej przeleć schemat instalacji czy one nie są czasem po prostu połączone.

4. W dolnej nic. Tylko Coding: ...... Może silniczek obrotów kopnięty.

5. Nie wypowiem się bo jak masz przedlifta to tej instalacji nie grzebałem.

---------- Post dopisany at 11:07 ---------- Poprzedni post napisany at 11:05 ----------

btw. Tak gniazdo synchro zegara wygląda w VDO:

http://farm4.staticflickr.com/3665/9205408145_3457a5c5aa.jpg

ta czarna kostka 10 pinowa od temp zew to jeden kabelek sygnal temp zew, a pozostale 3 masa,podswietlenie, i zasilanie, a jak sprawdzic ten silniczek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład jak się nabija kabzonę na naiwności, pośpiechu czy lenistwie ludzkim.

alledrogo: 299zł sam licznik + 150zł koszt wymiany LINK DO ALLEDROGO LOL

dx: ~145zł ($46,60) sam licznik + darmowa wysyłka + czekania na paczkę od miesiąca czasu bo na cle poleżeć lubi. LINK DO OFERTY DX

DX jest raczej zaufanym sklepem, może akurat teraz nie mają, ale takich "sklepów" jest sporo.

Skoro to taki interes, to zacznij wymieniać, zostaniesz milionerem. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem cytatem na cytat.

Skoro to taki interes, to zacznij wymieniać, zostaniesz milionerem. :grin:
Niestety tam gdzie widzę to aktualnie brak i nic nie piszą o dostawie.

Ale i lutowanie tego nie jest łatwe, więc czasem warto te 200zł za robociznę zapłacić i mieć coś dobrze z gwarancją zrobione.

Po prostu nie lubię jak nabija się ludzi w bambuko windując sztucznie ceny. Ja wolę konkretne lutowanie a te taśmy "lutuje" się okropnie, więc się sam nie podejmę. Sprawdzę na elektrodzie czy cncforum czy ktoś taśm nie lutuje bo na bank robią to taniej jak za 200-300zł + koszt ekranu x2.

---------- Post dopisany at 12:23 ---------- Poprzedni post napisany at 11:39 ----------

Dopiero teraz zobaczyłem Twój podpis.

To sam lepiej wiesz ile naprawdę kosztują Cię wyświetlacze i ile przy tym i jakiej roboty. Sam też pracuję z elektroniką i elektryką, ale dla przemysłu, więc nie ogranicza nas przestrzeń i nie musimy się bawić w miniaturyzację czy korzystanie z problematycznych rozwiązań.

Dobrze też wiem jak się robi rzecz zrobioną z komponentów na łączną kwotę 1,2zł w porywach to 20zł i sprzedaje ją za 240zł. :wink:

Dobrze też wiem jak okazjonalne są to zlecenia co skutecznie ogranicza człowieka do bycia milionerem zamiast miliarderem. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. no ja mam licznik poliftowy z bialym podswietleniem?

2. a co do kostki to nie jest czerwona jest czarna, kostka 10 pinowa tyle gniazd, ale kabelkow tylko 4 dochodzi

3. czyli do drzwi musze ciagnac, od krancowek tych swiatelek czerwonych i jak sie tam wpiac, a z przodu nie mozna od oswietlenia nog

4. wbilem kodowanie 00140 a obrotomierz dalej nie zywy? w tej dolnej rubryce nic sie nie wpisuje ?

5. czy to normalne ze licznikm pokazuje kontrolke otwartych drzwi tylko przu otworzeniu kierowcy, dadz pasazera, na tylne nie reaguje ?

dodaje zdjecie wtyki i gdzie byla podlaczona w starym zegarze

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

1. Nie wiem.

2. Nie wiem. Może synchro zegarka radiowo, ale tam to powinna być wtyczka 4 pinowa i 4 przewody.:

3. Od oświetlenia nóg można, ale to tylko przody będziesz mieć. Lepiej przeleć schemat instalacji czy one nie są czasem po prostu połączone.

4. W dolnej nic. Tylko Coding: ...... Może silniczek obrotów kopnięty.

5. Nie wypowiem się bo jak masz przedlifta to tej instalacji nie grzebałem.

---------- Post dopisany at 11:07 ---------- Poprzedni post napisany at 11:05 ----------

btw. Tak gniazdo synchro zegara wygląda w VDO:

http://farm4.staticflickr.com/3665/9205408145_3457a5c5aa.jpg

ta czarna kostka 10 pinowa od temp zew to jeden kabelek sygnal temp zew, a pozostale 3 masa,podswietlenie, i zasilanie, a jak sprawdzic ten silniczek ?

zrobilem test zegarow i obrotek w tescie dziala wskazowka jest ciut za 3 a predkosciomierza ma jakies 103km/h, o co chodzi ze ten obrotek nie chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdziesz do jakiegoś ogranietego majstra od telefonów komórkowych jakiś serwis czy cos i Ci wymieni za 30 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrnąłem przez wątek...:facepalm:

Moje pytania...

mam taki licznik:

20130808_093455.jpg

20130808_093545.jpg

Jaeger z 2000 roku z FISem + wskaźniki - u mnie w aucie również siedzi Jaeger tylko że 1/2 FIS...

Pytania:

Czytałem, że po podpięciu licznika wszystko będzie śmigać (nawet spalanie będzie pokazywać) zostanie tylko muszę podpiąć sterowanie z manetki??

Ktoś już przekładał Jaegera 1/2 FIS na pełny FIS Jaeger??

Czy jeśli chciałbym przejść z Jaeger na VDO - również z 1.9 TDI i europa - dużo będzie z tym zabawy??

W poprzednich postach widziałem, że ktoś robił ta operacje - ale nie napisał co i jak musiał ogarnąć żeby śmigało jak należy... :eusathink:

Taki kabelek wystarczy żeby ogarnąć samemu PIN/IMMO w licznikach Jaeger? - SUPER TACHO Polski VAG Korekta Licznika PIN Immo (3404333172) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem ze powinien ale nie musi

Układ pinologi w kostkach jest w wszystkich licznikach 1/2 fis i Full fis taki sam nie zależnie od firmy jaeger czy vdo

Wiec wsio ryba jaki wrzucisz będzie działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym VAGiem Tacho chyba zaryzykuje... jak nie podjedzie to odeśle i napisze im że nie działa :naughty:

Jak podepnę ten licznik Jaegera i wszystko będzie śmigać to zostanie... jak się spsuje to wtedy pomyślę nad zmianą nad VDO :wink:

Ma ktoś instrukcję jak ogarnąć pin/immo i kodowanie klucza w JAEGERze w A4 z 2000 roku? tylko taką dla laika... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jakie masz immo 2 czy 3 , bo możesz mieć to i to

jutro znajdę chwile to Ci wrzucę opis dla obu bo teraz pisze z telefonu różnica polega na tym ze przy 2 nie potrzebujesz pinu starego licznika a przy 3 juz tak aby zaadaptować vin auta do nowego licznika

Jak zczyta to zczyta jak nie to nie i odsyłasz masz na to 10 dni bez podania przyczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...