Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

Podaj datę pierwszej rejestracji

---------- Post dopisany at 16:30 ---------- Poprzedni post napisany at 16:24 ----------

Podaj datę pierwszej rejestracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jakbyś manetkę FIS potrzebował do sedana to pisz ;)

---------- Post dopisany at 16:42 ---------- Poprzedni post napisany at 16:36 ----------

bediks, panel do klimatronika pod grzane dupce szukam ;) nie widziałeś może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasować

Na 99 % immo 2 bo teraz juz nie pamiętam w którym tygodniu była zmiana

A co soul do serca wziąłeś sobie te pojechane placki ? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy licznik jest z lutego 2000 więc powinien też ogarniać immo 2 :wink:

Panowie czym polecieć przednią szybkę w liczniku? Moja ma troszkę rysek... :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co soul do serca wziąłeś sobie te pojechane placki ? :decayed:

Ciepło jeszcze jest to i robić można coby na zimę już mieć gotowe. :wink:

Panowie czym polecieć przednią szybkę w liczniku? Moja ma troszkę rysek... :eusathink:

To je plastik, tego nie wypolerujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak licznik odpali i będzie śmigał to na pewno zakupie i wrzuce jakieś foto :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licznik wazne zeby byl z a4 po lifcie . on ogarnia i immo 2 i 3

w któryms kanale wbija sie kodowanie o ile pamietam 0000 dla immo 2 i 1025 dla immo 3 ( chyba )

---------- Post dopisany at 17:08 ---------- Poprzedni post napisany at 17:07 ----------

czytalem kiedy na forum tu jak koles umył szybe przednia gabka do naczyn do zielona strona szorstka :grin::grin::grin::grin::decayed::decayed::decayed::decayed:

i płakal jak to usunac bo cala matowa byla :grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm::grin:

Auto bede miał w srode - powrót od lakiernika i zabieram się za modzenie licznika...

Chciałbym pewne info kodowania itp. Mi się lubi wszystko psuć :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem cytatem na cytat.

......

Dopiero teraz zobaczyłem Twój podpis.

To sam lepiej wiesz ile naprawdę kosztują Cię wyświetlacze i ile przy tym i jakiej roboty. Sam też pracuję z elektroniką i elektryką, ale dla przemysłu, więc nie ogranicza nas przestrzeń i nie musimy się bawić w miniaturyzację czy korzystanie z problematycznych rozwiązań.

Dobrze też wiem jak się robi rzecz zrobioną z komponentów na łączną kwotę 1,2zł w porywach to 20zł i sprzedaje ją za 240zł. :wink:

Dobrze też wiem jak okazjonalne są to zlecenia co skutecznie ogranicza człowieka do bycia milionerem zamiast miliarderem. :kwasny:

Abstrahując od mojego podpisu, który aktualnie nie jest aktualny to na cenę wpływa wiele czynników.

To że na jakiejś tam stronie znalazłeś wyświetlacz za ileś tam i sobie poprzeliczałeś, to nie znaczy, że będzie to założenie prawdziwe.

Jeśli ktoś zamawia więcej niż 1 sztukę, to do kosztu dochodzi koszt przesyłki oraz koszt VAT-u płaconego w UC. Ponadto nie jest dobrym rozwiązaniem wybieranie najtańszych, bo wtedy rośnie wolumen odrzutów.

No ale każdy ma prawo wyciągać sobie wnioski jakie tylko chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale każdy ma prawo wyciągać sobie wnioski jakie tylko chce.

A każdy ma prawo bronić się jak tylko chce. Ten "droższy" znalazłem po ~210zł. Zamawiając istnieje tylko obawa, że jakiś celnik pomyśli sobie "oho, jebniemy cło" co nam też się nieraz zdarzyło a co lepsze na te same rzeczy w tych samych ilościach jest to zawsze taka sama loteria.

I skończmy temat bo wyjdzie, że robiłeś to jedynie za koszt wyświetlacza. :grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zrobione tylko jak uruchomic ten obrotomierz pomoze ktos ? kodowanie 00140 i nie dziala, a czujnik tylnej klapy w przedlifice jest czy pod lampke trza by ? i czy wogole jest funkcja na fisie pokazania otwarcia bagaznika ?

widze ze nikt nie pomoze

Dla wszystkich zainteresowanych wymiana licznika w A4 B5 na licznik z "białym podświetleniem", czy to od A4 po 2000r lub od A6,

należy przekodować licznik Vag-com'em.

Kanał 60 - wartość 1024

kanał 61 - wartość 256

kanał 62 - wartość 1

Po tym "zabiegu" obrotomierz i RDS na FIS'ie będą działać.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zrobione tylko jak uruchomic ten obrotomierz pomoze ktos ? kodowanie 00140 i nie dziala, a czujnik tylnej klapy w przedlifice jest czy pod lampke trza by ? i czy wogole jest funkcja na fisie pokazania otwarcia bagaznika ?

jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zrobione tylko jak uruchomic ten obrotomierz pomoze ktos ? kodowanie 00140 i nie dziala, a czujnik tylnej klapy w przedlifice jest czy pod lampke trza by ? i czy wogole jest funkcja na fisie pokazania otwarcia bagaznika ?

jest

to mi nic nie daje, moze cos wiecej, na ktorym pinie? (zapewne w szarej kostce ?)

a od czego podejdzie miska z czujniekiem do mojego afn'a z adr i apt ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w szarej kostce napewno nie

W dziale warsztat jest temat użytkownika pawel....... ( nie pamiętam dokładnie ) na temat wymiany licznika na fis, jest tam link do chomika gdzie jest rozpiska pinow wtyczek licznika i sobie znajdziesz która to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czujnik tylnej klapy w przedlifice jest czy pod lampke trza by ?

Złącze wielostykowe 32-stykowe, zielone

6 - Pokrywa tylna

?

---------- Post dopisany at 11:15 ---------- Poprzedni post napisany at 10:58 ----------

W skrócie

Od: licznik PIN T32a/6 (zielona)

- przewód 0,35 br/bl

przez: T10ao/2 - złącze 10 stykowe, białe, lewy słupek

- przewód 0,35 br/bl

przez: Łączą się 2 przewody w T10ai/5 - złącze 10 stykowe, pomarańczowe, prawy słupek

- przewód wychodzący z kostki T10ai/5 - 0,35 br/bl

DO: C/10 w pompce centralnego zamka

Pozostałe przewody wchodzące w T10ai/5 to:

- 0,5 br/bl - w sedanie

lub

- 0,5 ws/ge - avant

oba idą do F111 - przełącznik stykowy pokrywy tylnej, czyli chyba zamek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ale przeoczylem na rozpisce, nie wiem czy mi sie chce bo to tylnej klapy to co trza by rozebrac ? caly tyl? tak samo jak i do drzwi musialem ciagnac

a jeszcze jedno pytanie odometr w k-can comander to przebieg ? bo w starym liczniku mialem inny, w nowym mam innu a tu inny minimalnie sie rozni od tego co mam w liczniku ale jednak, chcialbym sobie ustawic org przebieg bo jednak wszedzie mam popisane wymiany przy ilu

a jak mam licznik z bialym podswietlaniem to na postoju nie powinno mi pokazywac spalania l/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...