Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa przycisków podnoszenia szyb


Irek41

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,chcialbym opisac naprawe przyciskow podnoszenia szyb,jak wszyscy wiedza sa z tym spore problemy,otoz naprawa jest bardzo prosta,
-rozbieramy tapicerke drzwi (jak?opis w funkcji szukaj!)
-nastepnie odkrecamy podlokietnik
- wyciagamy przyciski
-od strony czola (tzn przyciskow podnoszenie szyb przednich) nawiercamy 2 rownolegle otworki 1 srona prawa i 1 lewa wiertelkiem 2mm
-nastepnie wtryskujemy kontakt spray do elektroniki(ja zakupilem na allegro kontakt sprey do potencjometrow koszt jakies 15PLN) nie zalujemy tego,nadmiar wyleci otworkami od dolu
-nastepnie skladamy to wszystkoe w calosci i mozemy sie cieszyc ze nasze szybki znowu dzialaja bez problemu!
Moze komus sie przyda
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-od strony czola (tzn przyciskow podnoszenie szyb przednich) nawiercamy 2 rownolegle otworki 1 srona prawa i 1 lewa wiertelkiem 2mm

-nastepnie wtryskujemy kontakt spray do elektroniki(ja zakupilem na allegro kontakt sprey do potencjometrow koszt jakies 15PLN) nie zalujemy tego,nadmiar wyleci otworkami od dolu

Nic nie trzeba wiercić - przecież ten element z przyciskami jest normalnie rozbieralny tylko trzeba wiedzieć jak do tego się zabrać - zdejmuje się przyciski, podważa w odpowiedni sposób plastik, na którym były (są 4 zatrzaski) i ostrożnie wyjmuje - blaszki i tak wylecą. Robiłem to już w 2 autach i szyby działają do dzisiaj bez problemu. To, że napsikasz "kontakt spray" nie za wiele da gdyż te blaszki są przeważnie zaśniedziałe i zabrudzone i trzeba je wyjąć i oczyścić lub powyginać odpowiednio po z wiekiem tracą swoją zdolność do "przeskakiwania" tworząc tym samym swego rodzaju mikrostyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno Twoj sposob jest dobry,ja chcac uniknac rozbierania postanowilem to zrobic w ten a nie inny sposob,Kontakt sprej jest substancja ktora jest stworzona do usuwania wszelkiego rodzaju zanieczyszczen na potencjometrach i stykach wiec tego uzylem,u mnie sprawdzilo sie idealnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doczepie sie w tym watku:

mam nastepujacy problem..

w moim b6 z przodu jest elektryka a z tylu korkbi.. rzecz jasna w drzwiach kierowcy jest pojedynczy przelacznik tylko na przednie szyby.. problem polega na tym ze tym przelacznikiem moge tylko opuszczac/podnosic szybe od strony pasazera... przelacznik od strony kierowcy nie dziala

malo tego!

przelacznik w drzwiach pasazera takze nie dziala...

Podpowiecie mi cos??

mozliwe ze ten przelacznik głowny w drzwiach kierowcy w jakis sposob steruje tym ze strony pasazera i dlatego ten ze str pasazera nie chce dzialac... ??

moze dodam tez ze oby dwa przestaly dzialac mniej wiecej w tym samym czasie

mam nadzieje ze wszystko zrozumieliscie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

moja rada to rozebrac to wszystko i poprostu przeczyscic,moim czy kolegi lukaszr sposobem,wybor nalezy do Ciebie,jesli pomoze to super jesli nie to szukac w polaczeniach,byc moze jest gdzies jakas przerwa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeżeli ktoś zabiera się do wymiany mechanizmu podnoszenia szyb polecam metalowy mechanizm. Tam co trzyma linki. Ja wymieniłem już 2 i każda plastikowa wytrzymała góra 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do linki to jestem zdania, że tylko ori używka, ludziom z tego białego kółka linka spada w tych nowych zamiennikach.
A co do nie działających przełączników szyb, sposób działa, styk czyni cuda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostaje szału :) Miałem wytarty przełacznik szyb pasażera. Kupiłem troszkę inny bo sa 4 i 10 pinowe . Pod 10-tkę na krótko spiałem 4 pinowy bo tam są trzy kolory przewodów niebieski, brązowy i brazowo-zielony. Wszytko chodziło jak trzeba - podświetlanie, góra i dół. Przelutowałem przewody pozakładałem koszulki termokurczliwe i d*pa nic nie działa. Nawet podświetlanie na postojowych nie działa. I już teraz sam nie wiem bo z drzwi kierowcy chodzi jak trzeba. Stary przycisk tez nie działa nawet sie nie podświetla. Bezpiecznik odpada bo jest chyba 22 na drzwi przód lewe i prawe. Może wiecie jak na krótko sprawdzić przełaczniki . No i po sprawdzeniu ciągłości przewodów itd okazało się, że wtyczka głowna szyb źle leżała w module silnika. Wsio chodzi tak, że jak macie problem z wytartym włacznikiem szyb 10 pin można śmiało zastapić 4 pinowym tylko musi byc z wtyczką :) aby nie było zbytniego rezania.

Edytowane przez tacim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tacim - potwierdzam. Długo szukałem informacji na ten temat, a zamówiłem przełącznik szyb pasażera 4 pin mając sam 10 pin i musiałem coś wymyślić. Sprawdzone, działa.

Udało mi się "podrutować".  Gotowe rozwiązanie - w grafice. Nawet jeśli obetniecie swój przełącznik, możecie polutować wg poniższej grafiki, będzie działać.  Opiszę tylko, że niebieski to brązowo niebieski, brązowy to brązowy cały, a zielony to zielonobrązowy. Na zdjęciu podałem uproszczenie. 

Źródło wiedzy: http://www.audizine.com/forum/archive/index.php/t-489177.html 

recepta audi szyby przełącznik.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mam taki sam problem jak tacim czyli tylko zniszczony, wytarty przycisk od strony pasażera. Poza tym to co najważniejsze czyli podnoszenie szyb działa bez zarzutu. Na kilku aukcjach widzę nakładki na przyciski. Czy jest możliwość wymiany samej tej nakładki a nie całego przycisku i co za tym idzie rozkręcania całej tapicerki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. jestem w trakcie szukania przycisków podnoszenia szyb. Szukalem na forum ale coś nie doszukałem się. Chce zamówić 2 przyciski na tył i pytanie czy te zamienniki dają rade? Moze ktoś ma to z chęcią bym dowiedział się jak sprawują się ? i ma poleconego sprzedawce. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2020 o 04:18, hidden22 napisał:

witam. jestem w trakcie szukania przycisków podnoszenia szyb. Szukalem na forum ale coś nie doszukałem się. Chce zamówić 2 przyciski na tył i pytanie czy te zamienniki dają rade? Moze ktoś ma to z chęcią bym dowiedział się jak sprawują się ? i ma poleconego sprzedawce. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ladaudi napisał:

Witam Szanownych Kolegów

Może, ktoś mógłby opisać jak wypiąć wtyczkę z tych przełączników, ponieważ jakoś nie mogę nie widzę nigdzie żadnego przycisku , a boję się połamać. Myślę że wtedy można by było sprawdzić ich na działanie czyli przejścia elektryczne pomiędzy pinami, tylko tu jest problem , między którymi, strona lewa i prawa . Może ktoś to robił i wie jak to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popsikałem kontakt spreyem po przyciskach bez demontażu i wszystko działa poprawnie. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...