Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFB] Gdzie znajduje się czujnik G2/G62 ?


tomaszw

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczne od początku, mam błąd:

01039 - Coolant Temperature Sensor (G2)

30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent

(Efekt raz wskazówka temp. leży ,a czasmi normalnie pokazuje 90stopni)

Czyli do wymiany czujnik G2, przeglądałem forum i nie znalazłem informacji na temat gdzie jest ten czujnik temperatury w 1.8T BFB. Czy G2 i G62 są zamkniete w 1 obudowie?

W moim samochodzie jeden czujnik jest na wężu przyłączonym na dole do chłodnicy, a drugi gdzies przy bloku silnika? Jeden wychodzi w okolicy bagnetu oleju i jest koloru niebieskiego na dwa piny, wchodzi do regulatora ukł. chłodzenia.

Znalazłem że występuja takie czujniki

059 919 501 to czujnik na 4 styki (zielony)

06A 919 501 to czujnik na 2 styki (szary/czarny)

??? ??? ??? to czujnuk na 2 styki (niebieski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w benzyniakach ale w dieslu to wg mojej wiedzy to jest ten sam czujnik G2/G62 - 4-pinowy, nr by się zgadzał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dorobiłem p... uszu.

Kupiłem na allegro czujnik na 2 styki 06A919501A (szary), według etka pownien pasowac i wchodzić w regulator ukł. chłodzenia, a wiec zabrałem sie za wymaine.

Przesunołem metalową zawleczke do góry o jakies 2mm i chciałem wyciagnąc go. NIestety wyciągneła sie tylko plastikowa górna obudowa (niebeska), czyli urwał sie... . Dodatkowo odłamal sie kawałek plastiku ktory trzymałta spręzynke. :wallbash:

Po oględzinach gniazd czujników zauważyłem ,że to co ja kupułem oprócz innego koloru jest innego kształtu, choć kabel z wtyczka pasuje.

Ja mam kupione cot takiego http://www.allegro.pl/item710365091_czujnik_temperatury_plynu_vw_seat_skoda_audi_nowy.html

Czy ja przypadkiem nie rozwaliłem regulatora ukł. chłodznia, który ma niewyciagalny czujnik, a moj jest na dole przy chłodnicy??

---03.09.2009---

Dałem d... po całości, to co urwałem to był czujnik zespolony z regulatorem ukł. chłodzenia, a czunik temepratury w 1.8T BFB mam zielony i znajduje sie miedzy silnikiem ,a grodzią.

Tak wiec mam nauczke na przyszłość i "pare groszy w plecy". :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...