Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fordowskie TDCI 2.0 - 130koni


aju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś miał przyjemność lub nieprzyjemność lub wie coś na temat tego silnika? jak to się sprawuje w aucie mondeo kombi + skrzynia 6biegów, moc 130koni, przebieg autentyczne 150tys km (serwisowany od poczatku do konca, kupiony w pl, pewność do przebiegu wg książki i tego że był robiony w tym samym aso cały czas i potwierdzają to)

Chodzi mi o trwałość jednostki, skrzyni, ogólnie też całego auta, niskie ceny przecież nie biorą się z powietrza. Znajomy kupił w piątek takie auto, w poniedziałek je odbierze i teraz myśli czy dobrze zrobił :) osobiście nie mogę mu poradzić bo jedyne fordy jakie mam to dwa firmowe transity z którymi nie ma większych problemów, ale to nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj, tematu na forum , był o tym , i jest wyczerpujące info, ja miałem mondeo z tym silnikiem, i nie chce widzzieć na oczy tej jednostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracowałem w Fordzie i powiem tak:

niech się twój znajomy dobrze upiję bo kupił największe gówno pod słońcem

kiepskie wtryski, słabe sprzęgło i dwumas, turbinka i rura od IC i oczywiście rdza, rudy kocha ten samochod tak samo i mazde 6 największe boloczki tego auta

zawiecha bardzo droga i kosztowna

właściwości jezde na bardzo wysokim poziomie

głosna jednostka silnik jak traktor

nie polecam, same problemy z dieslami w fordzie

benzynka to co innego a głownie ST :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracowałem w Fordzie i powiem tak:

niech się twój znajomy dobrze upiję bo kupił największe gówno pod słońcem

kiepskie wtryski, słabe sprzęgło i dwumas, turbinka i rura od IC i oczywiście rdza, rudy kocha ten samochod tak samo i mazde 6 największe boloczki tego auta

zawiecha bardzo droga i kosztowna

właściwości jezde na bardzo wysokim poziomie

głosna jednostka silnik jak traktor

nie polecam, same problemy z dieslami w fordzie

benzynka to co innego a głownie ST :kox:

Bardzo dobre podsumowanie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z fordów co bym brał to ST lub pierwsze focusy na benzynie nie do zajechania silniki

koles ma 1.8 benzyna w focusie i przez 300kkm to tylko praca na budowach po europie z obciązony na maksa i noga w podłodze, zarznął silnik tylko przez to, że zbagatelizował na autostradzie kontrolke oleju i było po ptakach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:kwasny: trochę mi go szkoda, oby auto aż tak się nie srało jak mówicie :gwizdanie:

a jak z chipowaiem tej jednostki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:kwasny: trochę mi go szkoda, oby auto aż tak się nie srało jak mówicie :gwizdanie:

a jak z chipowaiem tej jednostki?

cipek daje rade ale za nim to zrobi niech dokładnie sprawdzi jednostkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedłuf forum SR te silniczki lubią mieć bonusiki w mocy nawet do 140km+. Kolega ma takiego mondeo juz 2lata i do tej pory jedyne co w nim robił to właśnie ta rura IC, tak to powiem silnik dynamiczny, ale plastiki w środku :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem mondeo 2.0 tdci mk3 kolegi i muszę stwierdzić, że jest niezły ale niestety (albo stety) do Audi to nie ma porównania i jak zauważył Kowi87 plastiki :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracowałem w Fordzie i powiem tak:

niech się twój znajomy dobrze upiję bo kupił największe gówno pod słońcem

kiepskie wtryski, słabe sprzęgło i dwumas, turbinka i rura od IC i oczywiście rdza, rudy kocha ten samochod tak samo i mazde 6 największe boloczki tego auta

zawiecha bardzo droga i kosztowna

właściwości jezde na bardzo wysokim poziomie

głosna jednostka silnik jak traktor

nie polecam, same problemy z dieslami w fordzie

benzynka to co innego a głownie ST :kox:

nic dodac nic ujac

dodam ze klekot 1.9tdi przy tym fordowskim to muzyka dla ucha

klekocze gorzej niz traktor

kolega ostatnio kupil takie mondeo 2006r .. i szczerze powiem ze wole zadbana b5 FL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam mk3 tdci 130 km z 2001 r i audi z 96 i audi mi jeszcze ani raz tfu tfu na drodze nie stanęło i nic poważnego się nie popsuło a mk3 już chyba ze 4 razy mi na drodze stanął i sypały się poważne rzeczy a 2 razy korzystałem z asistansa - porażka to auto - jest duże i piękne ale jesli chodzi o jego użyteczność to proponuje nie pakować się w tą kupę złomu - szczerze, moja wypowiedź jest obiektywna i całkiem śmiało mówię że na forda już z piłą motorową szedłem i u mechanika często stoi a na audi szedłem tyko ze szmatką polerować :>

jedyny plus to jego gabaryty w kombi i do transportu mi służy jako wół, bo do tego się nadaje, choć i to nie bardzo - nie bez powodu są takie a nie inne ceny tego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiele o nim nie mogę powiedzieć, bo nie jeździłem. Jedynie to opinie znajomych i artykuły/testy w gazetach. Właściwie to w AŚ ciągle był chwalony, wygrywał porównania, otrzymywał wysokie noty. Że to TDCi to pierwszy dobry Diesel Forda i same Mondeo II to po Focusie najbardziej udany model tej marki. Nawet w AŚ z 2001 r. było porównianie Mondeo 2.0 z Audi A4 B6 2.0 i Ford wygrał :> Nawet nie biorąc pod uwagę ostatniej kategorii: koszty, w której niestety Audi zawsze przegrywa :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...