Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dziecięce foteliki do samochodów


Guregoru

Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzeje troszku ?

Panowie polecicie jakiś dobry fotelik dla dziecka od 9kg. Za miecisc mały kończy 9 miesięcy a i w kilogramach już się łapie pod wymianę fotelika na większy :) 

obecnie lata w recaro privia :) 

nie wiem czy brać fotelik pod bazę czy już ten zapinany pasem.  :hi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mój ma 6 miesięcy i też już 9kg waży, i powoli się w ten pierwszy nie mieści... także też chętnie zobaczę ciekawe propozycje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie wiem czy czasem tez nie wskakiwać odrazu w fotelik 9-36kg czy lepiej kupić ten 9-18kg...  kuzwa za szybko rosną ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam romer ATS II on jest od 9 do 18kg, w kolejnych latacvh dzieci tak szybko już nie przybierają na wadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 6.09.2018 o 12:31, tobias napisał:

polecam romer ATS II on jest od 9 do 18kg, w kolejnych latacvh dzieci tak szybko już nie przybierają na wadze

Romer to britax tak ? Fotelik podobny do cybex GB i size ale cena inna i chyba Nie jest obrotowy tak ? Muszę się przyjrzeć :hi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak britax. nie jest obrotowy ale ma za to wskażnik dobrze napięcia pasów, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włąsnie kupiłem 9-25kg http://joie-polska.pl/produkt/12-every-stage. Można tyłem i przodem do kierunku jazdy. Tez zastanawialem sie czy brac do 36kg, ale tyle lat to fotelik moze sie troche zużyc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dami8705 napisał:

Włąsnie kupiłem 9-25kg 

dziwne bo podałes link do 36kg, co do fotelika uniwersalnego tj. dla wszystkich grup wiekowych jestem sceptycznie nastawiony, dziecko od 4roku wzwyż bedzie chciało samodzielnie wsiadać/wysiadać tutaj co podałes nie ma isofixa fotelik w pożniejszym czasie bedzie latał na wszystkie strony, jedziesz sam fotelik dalej "lata" na tylnim siedzeniu. dziecko rośnie szybko a siedzisko w uniwerslanym foteliku nie bedzie tak podpierało nóg (uda) jak w foteliku dla 3 grupy wiekowej bo zwyczajnie bedzie za krótkie a o ramionach już nie wspomnę, zauważ że te foteliki 3grupa mają kształt litery V. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie miałeś tego fotelika więc się nie wypowiadaj że lata. Fakt pomyłka z tym 36kg, ale mam taki tylko do. 25kg. Pierwszy fotelik od 0do 10 fakt latał po aucie. Ten jak sam do pracy jeżdżę i gwałtownie hamuje nawet się nie ruszy. Mam kilkoro znajomych żaden nie lata kwestia starannego ułożenia pasa. Są takie same jak mój z isofix tylko trochę drozsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj teraz Ci nie lata bo masz małe dziecko i pasy trzymają "od tyłu" fotelik, nie rozumiesz kwestii. gdy dziecko osiągnie 17-18kg wskoczy w grupę 3 fotelików i w tego typu dziecko przypinasz pasem ori z auta czyli gdy dziecka nie ma w foteliku lub wsiada/wysiada fotelik nie jest niczym przymocowany i lata/buja się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tobias, kolego, nie wiem, czy wiesz, ale dzieci isofixem wozi się tylko do 16-stu kilogramów. Zresztą, jak nie widziałeś tego fotelika, to średnio, żebyś go oceniał, bo wygląda naprawdę bardzo solidnie.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nitroo to masz złą wiedzę na temat fotelików, wejdz sobie do sklepów stacjonarnych i popatrz, że 75% fotelików 3 grupy wagowej ma isofix a tu masz link do romera https://www.britax-roemer.pl/foteliki-samochodowe/starszak i zobacz, że w przedziale 15-36kg tylko 2 nie mają isofixa, skąd Ty wogole wytrzasnąłeś 16kg jak w normie ECE R44 nigdzie nie pojawia się waga 16kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotelik dobiera sie indywidualnie do auta i dziecka. dobrze przymierzyć kilka modeli bo niby tylko fotelik a różnica kolosalna czasami.

Mam Cybex Sirona (nota bene za***isty fotelik) ale chyba będę zmieniał bo wyprofilowanie foteli nie pozwala na lepsze położenie dziecka i głowa trochę opada jak śpi. Zakres regulacji się po prostu skończył. Natomiast w innych autach gdzie siedzisko fotela jest płaskie pasuje idealnie i przy max pochyleniu kąt już jest za duży

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tobias napisał:

kolego nitroo to masz złą wiedzę na temat fotelików, wejdz sobie do sklepów stacjonarnych i popatrz, że 75% fotelików 3 grupy wagowej ma isofix a tu masz link do romera https://www.britax-roemer.pl/foteliki-samochodowe/starszak i zobacz, że w przedziale 15-36kg tylko 2 nie mają isofixa, skąd Ty wogole wytrzasnąłeś 16kg jak w normie ECE R44 nigdzie nie pojawia się waga 16kg

http://fotelove.com.pl/2017/01/31/magia-isofixa/ - 16kg może przesada, bo z 7-8kg waży sam fotelik, ale na pewno nie 36kg.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nitroo od samego początku pisze i wypowiadam się w kwestii fotelików z grupy 15-36kg ,podajesz link odnośnie tematu isofixu, dobrze i fajnie dla wszystkich przeglądających temat, ale chyba dokładnie go nie przeczytałes nawet, przeciez pisze wyraźnie: 

  • Foteliki 15-36

Tu zasada 33kg nie obowiązuje

więc nie pisz, że dzieci isofixem przewozi się tylko do 16kg

Edytowane przez tobias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również wychodzę z takiego założenia, isofix jak dla mnie może raczej pomóc niż zaszkodzić, córka jeździ już w foteliku zapinanym na pasy samochodowe, ale nie wyobrażałem sobie zakupu fotelika bez isofixa jeśli ten sam model był również w wersji na isofix. Zawsze to jakieś dodatkowe trzymanie, a w szczególności w przypadku ewentualnego uderzenia bocznego, fotelik nie będzie tak rotowany tylko coś go podtrzyma.

Z tego względu również na dzień dzisiejszy wybierając nowy samochód odrzuciłem sporo potencjalnie rozważanych modeli/marek ze względu że chcę też mocowanie isofix na przednim fotelu pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam w A4 isofix na przodzie i to fajna sprawa, oczywiście przy wyłączonej poduszce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedzialek bylem w salonie z fotelikami i przez 1.5h przymierzalismy foteliki (isofix). Z 20 pasowal tylko jeden ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...