Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dziecięce foteliki do samochodów


Guregoru

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, nitroo napisał:

Stawiam to na równi z poddupkiem.

popieram.

wchodząc na stronę pojawia się komunikat że z tym nie otrzymasz mandatu czyli to już sam fakt o czymś świadczy co mial producent na mysli, na zdrowiu i bezpieczenstwu dzieci nie osczędza się i nie kombinuje z nowościami tylko kupuje się nowy sprawdzony dobrego producenta fotelik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tobias napisał:

popieram.

wchodząc na stronę pojawia się komunikat że z tym nie otrzymasz mandatu czyli to już sam fakt o czymś świadczy co mial producent na mysli, na zdrowiu i bezpieczenstwu dzieci nie osczędza się i nie kombinuje z nowościami tylko kupuje się nowy sprawdzony dobrego producenta fotelik.

Rozumiem, że to nie jest dla małych dzieci ale te większe co korzystaj z siedziska a nie fotelika to nie wiem czy to Nie jest wygodniejsze ?

Edytowane przez sebas958
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma wygoda do bezpieczeństwa? Na pewno nie jest to bezpieczne. Są udowodnione przypadki śmierci dzieci i UE wycofuje je sukcesywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto w dzisiejszych czasach kupuje tylko siedzisko pod dupe? chyba tylko dla policjanta, a gdzie troska o dziecko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tobias napisał:

kto w dzisiejszych czasach kupuje tylko siedzisko pod dupe? chyba tylko dla policjanta, a gdzie troska o dziecko?

Niestety, kupują, w marketach za 2 dychy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięta się te czasy jak samemu za gówniaka się jeździło na takich fotelikach. Teraz w życiu bym swojemu tego nie kupił, idiotyzm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to nowy fotelik, cena do 800zl. 

Pod ISOFIX bo sobie będę montował. Tyłem do kierunku. Słucham mądrzejszych w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
jaki fotelik polecilibyście dla maluszka co się dopiero urodził ? 
auto: A5 sportback (5 drzwi) 2011r oczywiście isofix 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Proszę o polecenie jakiegoś dobrego fotelika dla półtora rocznego dziecka (13kg) Zależy mi na możliwości szybkiego i łatwego montażu, ponieważ fotelik będzie używany w dwóch samochodach:  A4 B6 2002 i  Skoda Octavia III 2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli rozglądam się za fotelikiem do B5tki i chciałbym się zorientować jak to wygląda w praktyce? Rozważam zarówno fotelik z bazą (nie mam isofixa, musiałbym dołożyć) jak i bez bazy. Czy warto pchać się w koszty i kupować opcję z bazą czy wystarczy fotelik mocowany na pasy. Jak to wygląda kontekście ciasnej przestrzeni z tyłu w B5? Dziecko będzie przewożone z 3-4 razy w tygodniu po mieście, raz na miesiąc dłuższa trasa 350km w jedną stronę. Moje typy to Cybex Cloud i Avionaut Pixel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś nic o grupie fotelika (dla jakiego dziecka)

Jaki fotelik by nie był znajdź sklep u siebie i zrób przymiarki.

Jeśli z grupy 0 dla niemowląt to taki z bazą jest dużo bardziej komfortowy, wpinasz fotelik i tyle, nie trzeba się motać za każdym razem z pasami.

Często pod jedną bazę pasują 2 foteliki tak zwane nosidełko i następny po tym. Warto brać pod uwagę te foteliki które były testowane i mają wysokie oceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, MaTeo85 napisał:

Jeśli z grupy 0 dla niemowląt to taki z bazą jest dużo bardziej komfortowy, wpinasz fotelik i tyle, nie trzeba się motać za każdym razem z pasami.

Tak, chodzi o pierwszy fotelik

Właśnie przymierzenie za dużo mi nie powie jak bym ocenił po 100 montażach, stąd mój post ;) Na razie typuje fotelik bez bazy i tylko jeden z dwóch wymienionych wyżej. Także chodzi o wybór mocowania vs cena vs gramolenie się w b5, nie poszukiwanie fotelika ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przymiarki na żywo są po to żeby zobaczyć czy dany fotelik pasuje do auta, fotelików jest mnóstwo tak samo i samochodów więc trzeba zrobić przymiarkę. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie dziecka to cena powinna być na szarym końcu, oczywiście nie oznacza to że droższy bezwarunkowo będzie lepszy, tutaj to nie zawsze jest tak. Istotne żeby brać marki sprawdzone z dobrymi opiniami, a do tego modele z dobrymi ocenami testów, bo nie raz było że niby podobny fotelik, a jeden w testach wyszedł bdb, a drugi tylko przeciętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś, czy do A4 B6 pasuje fotelik BeSafe iZi Flex FIX i-Size 15 do 36 kg.? Ma ktoś?

Edytowane przez Lauretta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lauretta napisał:

Wie ktoś, czy do A4 B6 pasuje fotelik BeSafe iZi Flex FIX i-Size 15 do 36 kg.? Ma ktoś?

Fotelik pewnie wejdzie ale czy będzie optymalny to musisz pojechać do sklepu i przymierzyć nie dość że do auta to jeszcze do dziecka. Dopiero wtedy ma to sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam temat. Pytam tylko, czy ktoś posiada i czy pasuje do kanapy. Córa elegancko w nim siedzi. Jeszcze mi się nie zdarzyło żeby nie pasował. Nie ma na miejscu.

Jeszcze poszukam, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sucho może pasować idealnie ale bywa różnie, np. z jakimś modelem recaro polecanym w A4 siedzi się zbyt pionowo co utrudnia spanie dziecku w drodze, ale przekonałem się o tym dopiero wsadzając fotelik do auta i dziecko do niego. Przez to, a może dzięki temu zdecydowałem się na cybexa w którym kąt pochylenia pleców jest większy i bardziej komfortowy jeśli dziecko przysypia w drodze. Chyba tego besafe mierzyłem ale nie mam pewności więc nie będę pisał czy pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córa nie śpi w aucie w ogóle. Ja biorę pod uwagę foteliki, które polecili mi 8 gwiazdek. Cybex fajny jest też, który model pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...