Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dziecięce foteliki do samochodów


Guregoru

Rekomendowane odpowiedzi

Już masz za duże dziecko żeby mieć mieć fotelik z szelkami wewnętrznymi :no: teraz już tylko foteliki które razem z dzieckiem są przypinane pasem samochodowym no chyba że kupisz fotelik z systemem isofix jeżeli masz go w aucie wtedy odpadnie ci przypinanie pustego fotelika[br]Dopisany: 27 Październik 2009, 22:38_________________________________________________Ps. Zapinanie takiego fotelika jest banalnie proste i trwa chwilkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz takie mocowanie albo mieć albo właśnie mieć przystosowane autko do założenia zaczepów w ASO. Innej opcji niestety z tego co się orientuję nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy macie jakieś opinie nt. fotelików RECARO MONZA oraz CASUALPLAY PROTECTOR?

Czy mając wybrać między tymi dwoma i proponowanym przez Guregoru CHICCO KEY 2-3, to na który powinienem się zdecydować. Według testów najlepiej wypada "CP", ale firma RECARO też chyba do czegoś zobowiązuje, natomiast CHICCO jest chyba najbardziej przewiewny.

Sam już nie wiem co wybrać, ale wiem że wybór będzie między tymi trzema. Jeśli możecie coś doradzić to bardzo proszę o sugestie, bo zakup za max 5 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recaro jest jedną z lepszych firm jeżeli chodzi o foteliki samochodowe (aczkolwiek drogą) niestety nie miałem jak zbytnio poznać ten model w 100% ale słyszałem że jest godny polecenia (na pewno na jego wielki plus można zaliczyć kształt zagłówka i boki które będą chroniły ręce dziecka podczas stopniowego podnoszenia zagłówka (patent z fotelika Romer Kid plus lub fix). Fotelika CasualPlay niestety nigdy nie miałem "w rękach" także ciężko mi się na jego temat wypowiadać ale tu zaś słyszałem że większość dzieci strasznie w nich "lata". Jeżeli chodzi o Chicco Key 2-3 to pewnie czytałeś mój opis na jego temat. Osobiście wydaje mi się że jeżeli jesteś w stanie wyłożyć na fotelik kwotę ponad 700 zł ja zastanowił bym się nad Recaro Monza bądź Romer Kid Plus :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował i czekam na inne opinie. W RECARO odnoszę wrażenie, że jest "za ciepły" i zastanawiają mnie te głośniki w zagłówku, czy nie ma to wpływu na dziecko, jak jedzie z głową miedzy magnesami przez np. 5 godzin oraz to, że nie wypadł w teście ADAC najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam cykliczne testy niemieckiego ADAC - http://www1.adac.de/Tests/Kindersicherung/default.asp?id=21254&location=2%5FTests

To sa chyba najbardziej obiektywne i profi testy. Ostatnio dodali bardzo fajne flimy z crashtestow. To co sie dzieje z dzieciecym manekinem daje sporo do myslenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei testowałem chwilę fotelik Espiro Optima i muszę przyznać, że na pierwszy rzut oka wszystko ok, natomiast przy montażu go nie jest za ciekawie. Mocowanie pasów ma beznadziejne, bo do oparcia fotelika i jak chcemy pochylić fotelik to rozluźniamy pas. Poza tym ma jeden ogromny minus, nie posiada testów zderzeniowych co moim zdaniem dyskwalifikuje go na starcie :thumbdown:

teraz posiadam Maxi Cossi Priori XP i ja i moja córka jesteśmy bardzo zadowoleni :decayed:

dzięki Guregoru za radę :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei testowałem chwilę fotelik Espiro Optima i muszę przyznać, że na pierwszy rzut oka wszystko ok, natomiast przy montażu go nie jest za ciekawie. Mocowanie pasów ma beznadziejne, bo do oparcia fotelika i jak chcemy pochylić fotelik to rozluźniamy pas. Poza tym ma jeden ogromny minus, nie posiada testów zderzeniowych co moim zdaniem dyskwalifikuje go na starcie :thumbdown:

teraz posiadam Maxi Cossi Priori XP i ja i moja córka jesteśmy bardzo zadowoleni :decayed:

dzięki Guregoru za radę :good:

Cieszę się że pomogłem i gratuluję wyboru jednego z najlepszych fotelików w tym przedziale wagowym :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja może lekki OT zrobie a jaki wózeczek polecacie? :)

Deltim X-lander XA lub Jedo Fyn 4 DS :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa mają po 4 duże pompowane koła (przednie trochę mniejsze bo skrętne czy jak kto woli obrotowe o 360 stopni oczywiście z możliwością zablokowania do jazdy na wprost) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja może lekki OT zrobie a jaki wózeczek polecacie? :)

Maxi Cosi Mura4 - 4 pompowane kolka i bardoz male wymiary po zlozeniu. Do tego super wygodne skladanie i p&p z fotelikiem CabrioFix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Mura 4 jest fajnym wózeczkiem ale jak dla mnie trochę przesadzili z ceną za ten sprzęt :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz takie mocowanie albo mieć albo właśnie mieć przystosowane autko do założenia zaczepów w ASO. Innej opcji niestety z tego co się orientuję nie ma.

gdzieś czytałem ostatnio na forum ale nie mogę znaleźć jak jest numer części dla zaczepów Isofix do b6/b7 dla tylniej kanapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś czytałem ostatnio na forum ale nie mogę znaleźć jak jest numer części dla zaczepów Isofix do b6/b7 dla tylniej kanapy?

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b7_mocowanie_fotelika_dzieciecego-t109900.0.html;msg1431913#msg1431913 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko,jak mam mocowanie ISO FIX to wystarczy sam fotelik w tym systemie czy musi być jeszcze baza? :gwizdanie:

Zależy jaki przedział wiekowy. Jeżeli 0-13 kg to do niego musisz mieć jeszcze bazę a jak 9-18 lub 15-36 to nie musisz mieć bo uchwyty są wmontowane bezpośrednio w konstrukcję fotelika[br]Dopisany: 06 Kwiecień 2010, 18:41_________________________________________________Ps. Wyjątkiem w grupie 9-18 kg jest fotelik z Maxi Cosi Pearl bo do niego musisz mieć bazę na iso fix osobno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...